Zamknięty wątek
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Konserwacja 11.02.2014

  1. #21
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nursja, J4skierek: proszę spróbować wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki lub spróbować zalogować się do gry z innej przeglądarki.
    Jeśli cache zawiera "stare" pliki (sprzed konserwacji), mogą występować takie utrudnienia.

  2. #22
    Lipek
    Ja mam pytanie - po kiego grzyba mi folder wysłane z opcją tylko do odczytu? Czy ktoś z BB kiedykolwiek używał jakiejkolwiek poczty email? Dlaczego nie mam opcji usuwania wysłanych wiadomości?

  3. #23
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No to super W końcu nic nie zepsuli. Sukces ! Po miesiącu wprowadzili działającą pocztę do gry ! Gratulacje Trzymajcie dalej wysoki poziom

  4. #24
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Lipek, pragnę zauważyć, że wcześniej w ogóle nie było wglądu w wysłane wiadomości. Obecnie dostęp do nich jest w trybie "tylko do odczytu", nie oznacza to jednak, że tak pozostanie na zawsze. To pierwszy krok.

  5. #25
    Osadnik Awatar Nursja
    Dołączył
    20.05.2013
    Posty
    82
    Serwer
    Słoneczny Gród
    nie wiem co pomogło ale działa

  6. #26
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Tiaaaaa, do wczoraj na angielskiej wersji nie bylo problemow z suwakiem w koszarach.
    Dzisiaj, po przerwie technicznej - juz jest tak samo jak na polskiej wersji, czyli do 20 - a na 25 trzeba drugi raz dopychac

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Złota Góra
    witam, u mnie z kolei gra działała bezproblemowo rano ok. godz. 9:00 i nagle jakiś błąd i wyskakuje okienko cytuje " Obszar serwera uszkodzony - W tym obszarze wystąpił błąd, prosimy spróbować ponownie" .... no i tak próbuje i próbuje już trzy godziny i nic !! też ma ktoś podobnie?

  8. #28
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    Lipek, pragnę zauważyć, że wcześniej w ogóle nie było wglądu w wysłane wiadomości. Obecnie dostęp do nich jest w trybie "tylko do odczytu", nie oznacza to jednak, że tak pozostanie na zawsze. To pierwszy krok.
    Trzeba było tak od razu... Dzięki za info.

    Cytat Zamieszczone przez TedMruczek Zobacz posta
    Tiaaaaa, do wczoraj na angielskiej wersji nie bylo problemow z suwakiem w koszarach.
    Dzisiaj, po przerwie technicznej - juz jest tak samo jak na polskiej wersji, czyli do 20 - a na 25 trzeba drugi raz dopychac
    Ja miałem tak przed konserwacją ale zwalałem to na barki przeglądarki, zapchany RAM (kilkanaście otwartych zakładek w Chrome, a temu RAM bardzo smakuje), itp. Teraz już nie przesuwam suwaka tylko klikam na jego koniec i od razu mi 25 wskakuje. Klikanaście razy tak zrobiłem i się przyzwyczaiłem aby suwaka (w koszarach) nie używać.
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 13.02.2014 o 14:45

  9. #29
    Royalvee
    Pod względem szybkości usuwania wiadomości, poczta w dalszym ciągu jest niefunkcjonalna, niedopracowana... bez porównania ze starą pocztą, partactwo.

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.04.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Kolonia
    Jak u Was wygląda sprawdzenie czasu do końca budowania? Gdy mam jeden budynek w kolejce budowania, to pokazuje czas do końca. Gdy jednak mam już drugi budynek w kolejce, nie wyświetla mi się czas, a tylko nazwa budowanego budynku.
    Mam wrażenie, że wcześniej nie występował ten błąd.
    ps. Chyba, że odpalona premka spowodowała ten błąd.
    Ostatnio edytowane przez lonio79 ; 14.02.2014 o 08:59

Zamknięty wątek
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.