Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za wprowadzeniem Warsztatu Wynalazcy?

Głosujących
100. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK.

    66 66.00%
  • NIE.

    29 29.00%
  • Jestem niezdecydowany.

    5 5.00%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Warsztat Wynalazcy

  1. #21
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    1. Jeśli ten warsztat ma służyć tylko do zmian z silosem to jest bez sensu, sensu nabierze gdy będzie można upować w ten sposób więcej budynków (między innymi gospodarstwa o których wspominałem). Podnosząc w tym samym czasie silosy i gospodarstwa nic nie trzeba przenosić.
    2. Wielkość i wygląd nowego silosu nie będzie miała znaczenia gdy będą 2 rodzaje silosów podobnie jak jest z rezydkami.
    3. Idąc tym tokiem rozumowania to niech lepiej BB nic nie robi bo faktycznie czego się tknie to zepsuje

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.09.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Słoneczny Gród
    dla mnie bezsensowna propozycja tworzysz je patrzac na siebie wez pod uwage ze wiekszosc z nas gra bo lubi, dla zabicia czasu, a nie po to aby byc tu Bogami czytajac Twoje wypowiedzi tutaj i w grze stwierdzam otwarcie, ze TSO stalo sie Twoim swiatem, bardziej Ci zalezy na tej grze niz komukolwiek innemu moim zdaniem nie potrzeba laczyc zwyklych silosow. jezeli kupisz sobie ulepszone bo Cie na nie stac, zwykle mozesz sprzedac albo poprostu usunac aby nie zagracaly Ci gwiazdy

    btw. upowanie gospodarsta na poziom 15 ( tak jak ktos juz pisal ) musialoby wymusic wprowadzenie pola o wiekszej ilosci zasobu. inaczej pola dostawiasz co 4-5 godzin lub zastawiasz nimi kazde wolne pole na wyspie
    Ostatnio edytowane przez Mastaszko ; 05.02.2014 o 15:03

  3. #23
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @RedJul

    1) Głupota, grałbyś może z 3 miesiące po wprowadzeniu takim, bo nikt by nie kupował klejnotów, a powoli by ulepszał wszystkie budynki jakie ma na mapie do lvlu 15. Musisz myśleć też z drugiej strony czy BB nie straciłaby na takim wdrożeniu.
    2) Bzdura. Jeżeli przykładowa Ulepszona wersja wygląda 3x2 , a "normalna" 2x2 .... to niby w jaki sposób zmieścisz, obecnie masz tylko jeden budynek, może za rok będą już dwa albo trzy, których wymiary będą się znacząco różniły od poprzedniego. Musisz myśleć przyszłościowo!
    3) Zdaje sobie sprawę, że możliwe że jesteś humanistą i nigdy na oczy nie widziałeś kodu źródłowego. Twoja wiedza odnośnie flasha kończy się na tej grze, chciałbym ci wytłumaczyć, że taka implementacja ma sens, przy czym twoja propozycja to tak jakbyś proponował stworzenie drugiego pvp, wiesz nie wszyscy chcą mieć zrobione na za 10 lat, a raczej w tym półroczu ;-)


    @Mastaszko

    Wydawałeś się raczej graczem, co nie patrzy na innych, aż nie mogę wyjść z podziwu, że tak fascynuje cie moja osoba, i to jak spędzam czas wolny. Szczerze nie patrzyłem tylko na siebie, ale na graczy z podobnym zasobem towarów i na ekonomie gry. Dodatkowo ci zdradzę że do takiego poziomu aby dojść nie trzeba sprawiać aby TSO było na pierwszym miejscu, wystarczy ogarniać i trochę główkować.
    Jak wprowadzą Ulepszone Silosy, ja przewiduje taki scenariusz, że gracze którzy mają zmagazynowane monety, będą chcieli skupić Ulepszone Silosy, moneta znowu spadnie w ostateczności, pomimo, że wpłyną nowe silosy na handel, będą kosztować 22k-25k monet ;-)

    Ostatnio edytowane przez Idho ; 05.02.2014 o 15:17

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.09.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Słoneczny Gród
    nie fascynuje mnie twoja osoba tylko takie fakty dalo sie zauwazyc problemem w tej chwili nie sa ulepszone slilosy zamiast dodawac kolejne budynki pora pomyslec o zatrzymaniu graczy ktorzy juz osiagneli 50 poziom wprowadzenie twojego budynku w takiej formie jaka proponujesz mija sie z celem mowisz ze ceny pojda mimo wszystko w gore ? zgadzam sie cena sie zrownowazy gdy gracze ktorzy maja zmagazynowane pokazne ilosci surowcow beda mieli co z nimi zrobic. a wiec podniesienie bariery poziomowej jest najlepszym wyjsciem + mozliwe dodatnie kilku innych budynkow badz lekkie zwiekszenie poziomu upgrade. mowiac "lekie" mam na mysli maxymalnie 2 poziomy do gory a nie jak ktos proponowal podnoszenie do 15 poziomu.

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta


    Mam produkcje desek liściastych około 11k na dobę, i nie mam zbyt wielu tartaków. Narzędzia rzędu 2k , brązu 6k na dobę. Nie są to jakieś zabójcze ilości, głownie są tworzone na własne potrzeby, aczkolwiek od dawna nie wykorzystuję desek liściastych i one się po prostu odkładają, podobnie narzędzia więcej produkuje niż wykorzystuje. Rynek jest przesycony dużymi ilościami tego towaru, nikogo nie dziwi wystawianie ofert rzędu 200k-300k, które de facto przez nasycenie rynku są mało wartościowe takie 100kj dech liściastych warte jest 1,5k-2k monet, gdzie obecnie robiąc krawca można zarobić 30k monet. Zrozum musi gdzieś zniknąć ten towar, aby ożywić rynek, aby gracze, których nie stać na produkcje złota opłacało im się wystawiać deski liściaste na sprzedaż.

    btw. ja bym osobiście zmienił nawet i dał 80k saletry i dodał kilka innych produktów, które obecnie nawet nie opłaca wystawiać, bo nikt tego nie kupuje tak rynek jest nasycony.


    jestem jak najbardziej za zadaniami i wydawaniem ogromnych ilosci zasobów. zwiekszyłbym jeszcze nawet stal i zelazo które tam podałeś do jakichś wiekszych sumek. Produkcje tez mam na własne potrzeby i surowce sie odkłądają mimo ze nie mam jeszcze wykorzystanych wszystkich miejsc wolnych na mapie

    Osobiscie spodobało mi sie bardzo wprowadzenie składu, co prawda szału wielkiego nie ma ale jednak zadania dały jakąś wiekszą satysfakcje, nadało jakis cel na dłuższą chwile.

    z cenami silosów moze być wielka niewiadoma... wystarczy ze nie wprowadza przerabiania silosów zwykłych na ulepszone lub nawet mozliwosci handlu nie bedzie i plany legną w gruzach ( co prawda stracili by na tym zakazie handlowania sporych sumek pln) Wtedy zwykle silosy wyprzedawali by Tylko Ci co mogą sobie pozwolic na kupno klejnotów. Natomiast jeśli będzie handel możliwy to cena silosów spadnie moze nie ponizej 10k ale jednak spadnie. Jak ze wszystkim czego jest duzo na rynku

  6. #26
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Mastaszko

    Fakt jest taki, że jednak fascynuje nie musisz się oszukiwać, zauważ że dodajesz niepotrzebne komentarze, a nie skupiasz się na meritum tematu.
    Tak naprawdę podniesienie maksymalnego poziomu nic ci nie da w tym przypadku nawet zaszkodzi, ponieważ graczy co do tej pory już robią przygody ze względu tylko na zadanie gildyjne, zaczną zdobywać doświadczenie. Owszem zniknie w jakimś tam stopniu część broni, ale pamiętaj na przygodach głownie się zarabia, więc jakby nie patrzeć, będziemy mieli więcej towaru w obiegu. Oczywiście będzie jakiś deficyt mieczy z żelaza czy broni, która nie wylatuje z przygód, które służą do zdobywania doświadczenia, ale zaleje nas inny towar. Zwiększenie o 2 poziomy to tez jakieś chwilowe rozwiązanie, ale to raczej dywagacja na inny temat.
    Jak dla mnie Warsztat Wynalazcy to dobre rozwiązanie do wyregulowania ekonomii, bo pozbędziemy się towaru z obiegu, i to dzięki graczom, którzy mają ich aż za dużo i raczej przez uwagę na długi okres produkcji jednak to nie będzie jak przypadku fasoli magicznych gdzie po 1-2 miesiącach 50 poziomowi gracze mieli to co już chcieli tylko da wyzwanie na dłuższy okres czasowy.


    @pajkun

    Mylisz się odnośnie ceny Silosów, zauważ że ich cena ciągle wzrasta i to jest podyktowane dużą ilością monet w obiegu. Kiedyś aby zrobić zadanie " posiadać 200k monet" czy wrzucić 200k monet do gwiazdy, trzeba było się nagimnastykować, obecnie każdego kogo zapytasz ma taką ilość na ręku, i nikogo nie dziwi że przykładowo ma 1kkk w gwieździe jak się chwalą tym na forum. Zobacz też historie sprzedaży silosów, jak zaczynałeś mogłeś kupić spokojnie coś w okolicach 2k monet, podczas świąt silosy kosztowały 12k-13k monet, obecnie to jakieś 16-17k monet, a to dlatego, że klejnot kosztuje ponad 20m za sztukę.
    Wprowadzą Ulepszone Silosy, każdy rozsądny gracz zobaczy, że klejnot idzie ciągle w gorę, więc Ci co mają monety, będą starać się kupić za monety, i przykładowo gracze będą płacić 60k monet za ulepszony silos, co wyjdzie 30m za klejnot, powiedz uważasz wtedy że zwykły silos spadnie do 10k monet??:> Jeżeli wartość klejnotu będzie na poziomie 30m za 1 sztukę ?? Na pewno nie, będzie wynosiła 21k-23k ^_^ Będziesz miał 2 grupy ludzi, którzy będą sprzedawać silosy:
    1) Osoby co wydadzą 1kkk-2kkk na Ulepszone Silosy, te osoby co kupią takie silosy płacąc 30m za 1 klejnot, nie będą później sprzedawać towaru po cenie 10m za 1 klejnot, albo zmagazynują albo wystawią po cenie aby im się zwróciło za Ulepszone Silosy
    2) Osoby co wydadzą klejnoty, a ze zburzonymi silosami:
    a) sprzedadzą po cenie jaki stoi klejnot, jeżeli kosztować będzie 30m za sztukę, nie będą generować sobie strat, bo kupili klejnoty, aby było im łatwiej w grze.
    b) gracze którzy w gildii lub po znajomych rozdadzą takie budynki, lub sprzedadzą po cenie zaniżonej ale takie budynki nie trafią na handel.

  7. #27
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Idho głęboko Ci współczuję.
    Jako jedyny masz rację a wszyscy inni nie mogą tego zrozumieć.
    Tyś jeden mądry a reszta to durnie opowiadający głupoty i mający sklerozę.
    (...)
    Żebyś tylko jeszcze nauczył się czytać ze zrozumieniem.
    Jeśli o mnie chodzi zamykam dyskusję bo do Ciebie jak ulał pasuje cytat z jednego naszych polityków z którego jak widzę czerpiesz wzorce:
    Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne

  8. #28
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sam pomysł może i dobry tylko puki co nawet te ulepszone Silosy nie są w Grze za wcześnie na takie coś no chyba, że ze zwykłych Rezydencji będzie można zrobić lodową

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat
    Kolega Idho ma rację, tzn jego pomysł jest trafiony. Trzeba pozbyć się z gry nadmiernej ilości zasobów, gdyż ich nadmiar powoduje zawyżanie cen, przez co gracze o niższych lvlach nie mają szansy lub są one znacznie ograniczone na dalszy, szybszy rozwój.

    Jest to znacznie lepszy sposób niż "event" w którym konkurujemy z innymi serwerami o palmę pierwszeństwa i w zamian dostajemy NIC.

    Tej grze trzeba nadać jakiś kierunek długofalowości a nie odblokować wyższe lvle, które i tak dla ogarniętych graczy 50+ sprowadzą się do 1-2mcy nieznacznie "ciekawszej" gry. A tak, wprowadzając wymóg wykonania określonych zadań plus wywalenie znacznej ilości zasobów na odblokowanie możliwości postawienia jakiegoś budynku lub jego ulepszenie, spowoduje że bogaci się wysypią z tego co mają i zmniejszy się ilość zasobów w grze. I to w znacznie ciekawszy sposób niż dmuchanie balonów.

    Inna sprawa jest taka, że proponowane rozwiązanie wymaga jedynie przemyślenia zadań, wielkości zapotrzebowania na surowce i tym podobnych rzeczy, gdyż sam "silnik" pomysłu istnieje już w grze - introligator, epicki skład drewna. No i ryzyko spiep**a czegokolwiek znacznie maleje.BB please!

  10. #30
    Moderator Forum Awatar Uranos_old
    Dołączył
    16.11.2015
    Posty
    371
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam,

    z uwagi na brak zainteresowania (ostatni wpis 17.02.2014 r.) zamykam wątek i przenoszę go do archiwum.


    Pozdrawiam,
    MOD_Uranos

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.