Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wolnoć Tomku w ... czyli jak bliźniemu życie umilić

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Kolonia

    Wolnoć Tomku w ... czyli jak bliźniemu życie umilić

    Witajcie,

    Oto krótka historia bana ... na czat.

    Zapewne większość aktywnych graczy mnie kojarzy. Jestem aktywny, często handluje i gram już 1,5 roku. Jak pewnie większość z was tak i ja lubię handlować i wymieniać dropy z zaufanymi ludźmi. Wyobraźcie sobie sytuację, że przez 18 miesięcy gracie uczciwie, zachowujecie kulturę, sukcesywnie budujecie swoją markę i nagle dostajecie bana na czat za nick niezgodny z regulaminem (10-go stycznia spotkała mnie taka wątpliwa przyjemność). Ban poszedł od moderatora, którego w zasadzie pierwszy raz widziałem, no może ciężko powiedzieć, że go widziałem bo wyskoczyło mi okienko dialogowe od owego moda z informacją o kontakt z supportem w celu zmiany nicka bo jest niezgodny z regulaminem. Samo zachowanie owego moda powoduje u mnie "absmak" bo jak nakazuje kultura wypadało by najpierw coś napisać a potem blokować a nie tak od razu z grubej rury. Nie wiem czym moderator się kierował, czemu mnie tak osądził, czy może byłem przypadkową ofiarą chęci wyładowania swojej życiowej frustracji bądź zwykłe napawanie się władzą. Tego dnia jedyne co na czacie pisałem to wymiana dropa w krawcu oraz wymiana koszy, czyli nic niestosownego i niezgodnego z zasadami gry. Pomijam fakt, że na co dzień zachowuję się odpowiednio, nie spamuję i przestrzegam ogólnie panujących zasad.

    Moje zdziwienie banem było tym większe, iż wcześniej kontaktowałem się już z supportem dwa razy (coś z dropem i handlem) jak i miałem kontakt z moderatorami (nie w sensie upomnień, po prostu widzieliśmy się na czacie) i nikt nie zwrócił uwagi na mój nick, ba kiedyś miałem nawet przyjemność z jednym panem z BB rozmawiać i jakoś nigdy problemu nie było. Nigdy nie spotkałem się z negatywną reakcją społeczności graczy z naszego serwera, jedynie same pozytywne.

    Po weekendzie postanowiłem uderzyć do supportu i tu jak grochem o ścianę, że nick trzeba zmienić bo jest niezgodny z regulaminem. Otóż czytałem regulamin i nie znalazłem tam nic pod co podpadał by mój nick i odpisałem do supportu, że nie łamie regulaminu. Po dłuższej wymianie uznano nick za niewłaściwy (więc tu postanowiłem sobie dodać trochę komedii do całej sprawy o czym możecie przeczytać w korespondencji z supportem) i tak do dziś sprawa stoi w martwym punkcie, bo z wiadomych przyczyn nie uśmiecha mi się zmiana nicka.

    Wyobraźcie sobie, że was spotyka taka sytuacja lub postawcie się na moim miejscu. Macie zmienić nick, wasza praca w rozwój i budowa marki (jest to gra społecznościowa i wbrew pozorom zależnym się jest od innych graczy) idzie na marne, bo kto będzie wiedział, że ja to ja? Zbieranie znajomych od początku gry, którzy przeszli do innych gildii, znajomych z handlu itp.

    Poddają tą sytuację pod wasz osąd. Poniżej wymiana korespondencji z supportem (czasem czułem się jak bym z robotem rozmawiał, dlatego pozwoliłem sobie na dawkę humoru oraz ironii do całej sytuacji).

    Czytajcie od dołu by zachować ciągłość.

    [WYCIĘTE]
    Ostatnio edytowane przez BB_xaar ; 22.01.2014 o 15:31 Powód: Wycięcie korespondencji z Supportem.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    87
    Serwer
    Kolonia
    Ty po prostu napisz bezposrednio do Xaara - w koncu on tez do supportu nalezy.
    Pamietam na poczatku gry jak byla dyskusja nad twoim nickiem czy jest odpowiedni i pytanie to bylo zadane bezposrednio Xaarowi - wtedy jeszcze pojawial sie od czasu do czasu na serwerze i mozna z nim bylo pogadac - i nie mial on zadnych zastrzezen, a stoi chyba ciut wyzej w hierarchi od jakiegos nowego niewyzytego moda

  3. #3
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ktoś ma zgryza. Z jednej strony wie, że ten nick nie do końca jest ok, ale nie potrafi tego udowodnić.
    Co gorsza, gracz funkcjonuje z tym nickiem już 1,5 roku i nikt tego nie zauważył (nikomu nie przeszkadzało?)
    Ale mod (modzik?)formę załatwienia wybrał sobie fatalną.
    Gdybym ja był tym moderatorem to najpierw napisałbym do gracza grzeczną prośbę o zmianę nicku odpowiednio to motywując (podpierając się ewentualnie regulaminem) i wyznaczył datę do kiedy ma to zrobić, grożąc wtedy określonymi konsekwencjami.
    Aktualnie wybrana metoda to hm amatorszczyzna co gorsza podtrzymywana przez support.
    Ale patrząc na samą grę, amatorszczyzna modów i supportu jakoś mnie nie dziwi.

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    .
    Ostatnio edytowane przez Ranhea ; 22.01.2014 o 14:49 Powód: nvrmnd, nie bede sie wymadrzac :)

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Kolonia
    RedJul widzisz takie działanie ze strony moderatora pozostawia niesmak. Nie jest to pierwsza gra i pierwszy kontakt z supportem czy moderatorem jaki miałem w swoim życiu. Niestety poziom prezentowany tutaj jest poniżej średniej. W dwóch grach (jednej abonamentowej drugiej z płatnościami podobnymi jak tutaj) poziom supportu, obsługi i kultury mile mnie zaskoczył. Dodam, że nie są to odczucia związane z tym czy sprawa była rozwiązana pozytywnie czy nie.

    i-l-i rozmawiałem wcześniej z Xaarem i nie było problemów. Wytłumaczyłem, że zachowuję się lepiej od większości graczy, nie robię nic co można było by uznać za niestosowne no i to, że gram już tak dłuższy czas. Konkluzja była taka, że jak będą skargi to będziemy poruszać temat zmiany nicka. Nie sądzę by jakieś skargi się pojawiły, bo prócz handlu i normalnej rozmowy nie robię nic więcej.

  6. #6
    Osadnik Awatar GarnekPierogów
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    160
    Serwer
    Złota Góra
    Zmień na "lubie_placki" i będzie ok. W końcu podobno nie ma osób, które placków nie lubią.

    Mogli nalegać i zmusić wszystkich do zmiany nicka na "użytkownikXXXXXXX". Byłoby bezpiecznie dla dzieci, które w końcu tak licznie odwiedzają tą grę.
    Chuck Norris robi bloki majorem.
    ---
    Uwolnij pieroga!

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    ehhh poprostu Cycki musisz napisać wielką literą, w tym tkwi problem
    pozdro i do zobaczyska on-line tzn on-chat

  8. #8
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Temat niestety muszę zamknąć. Wyciąłem także korespondencję z Supportem - publikacja takich treści nie jest dozwolona. Sytuację należy wyjaśniać bezpośrednio z Supportem, a nie na forum, czy czacie.

    Nick sam w sobie nie spowodował automatycznego bana, ponieważ nie został on zakwalifikowany do grupy nicków "stanowczo niedozwolonych" (czyli takich, które muszą natychmiast zniknąć z gry). W związku z odpowiednim zachowaniem na czacie, zmiana nazwy nie była wymuszana w przeszłości.

    Proszę jednak zrozumieć, że w przypadku otrzymania oficjalnej skargi (np. od rodzica, który pozwolił rozpocząć grę swojemu dziecku), niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków. Obawiam się, że dostęp do serwera rozmów będzie mógł zostać przywrócony dopiero po zmianie nazwy występującej w grze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.