Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Czego oczekują gracze od developerów BB !!!

  1. #31
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A ja dodałabym licznik czasu premium. Taki sam jak np czas trwania przygód

  2. #32
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Jasne że nie, dlatego żeby nie było "patologicznie" powinno się robić wieloosobowe przygody samemu (w przypadku ludzi, którzy sobie z przygodami radzą bez problemów). Tylko przeciwko komu i czemu obecny system działa? Przeciwko mnie? W żadnym wypadku. Przeciw Tobie? W jaki sposób? Jak na przykład skorzystasz na tym, że nie będziesz mógł wymienić i dostać trzech pełnych dropów z jednej przygody? Będziesz musiał więcej wydać na przygody i wojsko, żeby osiągnąć ten sam cel. A ja na przykład nie chcę wydawać więcej, więc dlaczego miałbym uznać wymianę dropów za patologię? I dlaczego miałby ktokolwiek zostać pozbawiony takiej możliwości?
    obecny system dziala tak:
    - przygoda trzyosobowa, moze byc robiona przez minimalnie jedna osobe, maksymalnie trzy.
    - jesli robi ja jedna osoba, to laczna nagroda za jej wykonanie wynosi 1 pelny lootbag
    - jesli robia ja trzy, to wystarczy ze dwie osoby zabija po jednej jednostce i juz nagle robia sie z tego 3 pelne nagrody.

    Idiotyzmy tutaj sa dwa:
    - osoby #2 i #3 ktore maja niewspolmierny wklad w wykonanie przygody uzyskuja pelna nagrode
    - 2/3 nagrod sie marnuje w przypadku nr 1, pomimo tego, ze pierwsza osoba ma w wykonanie przygody praktycznie dokladnie taki sam wklad (minus te pojedyncze jednostki stracone przez osoby #2 i #3).

    Caly cyrk z wymienianiem czy sprzedaza dropow powstal jako odpowiedz na idiotyzm nr 2.

    Pytasz przeciwko komu system dziala ? np przeciwko mnie, bo robiac przygode na 3 osoby musze sie zatroszczyc o to, zeby znalezc 2 osoby ktore beda sklonne albo mi zaplacic za zaproszenie, albo same zrobia wlasne przygody i mnie do nich zaprosza, albo (najczesciej) - poswieca swoj czas i slot na zaproszenia do przygod po to, aby zebrac dla mnie loot ktory mi sie nalezy jak psu buda, bo zrobilem cala przygode, a ktory bez ich pomocy wyparuje, co nie jest podyktowane zadnym racjonalnym uzasadnieniem.

    Daze do tego, zeby podzial loota odbywal sie w sposob proporcjonalny do wkladu w wykonanie przygody. W skrajnym przypadku nikt nie poniesie wiekszych kosztow niz obecnie, bo kazdy bedzie wykonywal przygody samemu (i w ten sposob osoby #1, #2 i #3 zrobia sobie same swoje przygody, bez wzajemnego sie zapraszania), albo poniesie mniejsze koszty (bo osoby #2 i #3 nie beda zaczynaly swoich przygod jesli nie beda tego potrzebowac, w samym celu tego aby sie z #1 wymienic dropami, ani nie beda poswiecac swojego czasu itd.).

    Poza tym nijak to nie implikuje zamieniania przygod w jednoosobowe, nadal istnieje mozliwosc zaproszenia kogos do pomocy jesli ktos sie rzucil z motyka na slonce, albo po prostu chce pograc ze znajomymi.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 26.01.2014 o 11:45
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #33
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2013
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    O! Ja jeszcze dodam, że fajnie by było jakby dało się łączyć w gwieździe te same elementy w jeden "pliczek" np 10x ta sama przygoda i żeby nie było limitów do 25szt tylko więcej.
    Poza tym zmiana opcji "odwrót" generała:
    1. szybszy czas reakcji na rozkaz
    2. wycofanie się z nawet już zaatakowanego obozu (oczywiście ze stratami jakie do momentu rozkazu weszły)
    No i jeszcze (ale to sfera marzeń), żeby każdy przedmiot był dostępny w kupcu nie tylko za klejnoty, ale również za inne surowce - nawet i za 60tys monet gildii, czy 350tys map :P Wiem, nierealne, ale nawet na krótki czas, jakaś super limitowana edycja, happy hour, czy coś Np post na głównej o 20.00, że dziś w nocy między 3-4 będzie happy hour i przykładowo kopalnia klejnotów będzie dostępna w innej cenie, ale nie wiadomo za co i w jakiej ilości. W tym momencie nikt nie będzie przygotowany na to i tylko nielicznym się uda zdobyć taki budynek. Ale to tylko takie fantazjowanie

  4. #34
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    obecny system dziala tak:
    - przygoda trzyosobowa, moze byc robiona przez minimalnie jedna osobe, maksymalnie trzy.
    - jesli robi ja jedna osoba, to laczna nagroda za jej wykonanie wynosi 1 pelny lootbag
    - jesli robia ja trzy, to wystarczy ze dwie osoby zabija po jednej jednostce i juz nagle robia sie z tego 3 pelne nagrody.

    Pytasz przeciwko komu system dziala ? np przeciwko mnie, bo robiac przygode na 3 osoby musze sie zatroszczyc o to, zeby znalezc 2 osoby ktore beda sklonne albo mi zaplacic za zaproszenie, albo same zrobia wlasne przygody i mnie do nich zaprosza, albo (najczesciej) - poswieca swoj czas i slot na zaproszenia do przygod po to, aby zebrac dla mnie loot ktory mi sie nalezy jak psu buda, bo zrobilem cala przygode, a ktory bez ich pomocy wyparuje, co nie jest podyktowane zadnym racjonalnym uzasadnieniem.
    Ten tok rozumowania mnie jednak nie przekonuje do końca. Być może dlatego, że uporczywie odrzuca hipotezę, którą zaproponowałem wcześniej: że założeniem jest aby przygoda wieloosobowa oferowała przy wymianie lootów tyle ile oferuje, przy stratach jak na jednej przygodzie.
    W tej sytuacji, jeśli chodzi o psy i budy, należałby Ci się łup z przygody, którą robisz sam. Nic się nie marnuje i nic nie wyparowuje, bo nie ma co wyparowywać. Jest to wtedy Twój świadomy wybór i racjonalne uzasadnienie. Pozostałe dropy Ci się należą jeśli przygodę wymienisz z innymi graczami. Czyli wtedy, kiedy oni również zyskują drop z Twojej przygody. Tak to mniej więcej widzę. Nie negując przy tym propozycji, że łup powinien być adekwatny do liczby pokonanych jednostek. Tyle, że to rozwiązanie z kolei ma sens jedynie w sytuacji, kiedy gracz nie jest w stanie poradzić sobie z przygodą i musi się zwrócić o pomoc. I nie widzę specjalnie sposobu, aby wymusić taki mechanizm.

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    - osoby #2 i #3 ktore maja niewspolmierny wklad w wykonanie przygody uzyskuja pelna nagrode
    A jeśli o to chodzi, to wszystko się sprowadza do tego, co rozumieć pod pojęciem wkładu w wykonanie. Jeśli wymieniasz loot z tymi #2i #3, to nie ma tematu. W obecnej wersji wszyscy uczestnicy ponoszą zbliżone same straty i mają taką samą szansę na drop x 3. Co innego, jeśli sprzedajesz komuś miejsce w przygodzie. Bo jeśli przyjmiesz, że zrobienie przygody kosztuje x monet za wojsko + y za przygodę i sprzedasz za x+y, to wkład kupującego jest taki sam jak Twój, więc i nagroda mu się należy taka sama jak Tobie. Inna sprawa, że ciężko sprzedać loot za samo x.

    Oczywiście wszystko powyższe przy założeniu, że hipoteza o celowości obecnego rozwiązania jest prawdziwa (nie ma powodu, żeby nie była).

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.