Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Czego oczekują gracze od developerów BB !!!

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.12.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Złota Góra
    1. Możliwość sprawdzania jak długo jest jeszcze aktywna premia na budynku znajomego.
    2. Opcji na stronie głównej w stylu "pozostań zalogowany" która domyślnie ze względów bezpieczeństwa może być odznaczona.
    3. Aby podczas logowania za pomocą Facebook'a nie następowało otwieranie nowego okna/zakładki a jedynie przeładowanie obecnej strony.

    Dwa ostatnie pomysły zostały przeze mnie zgłoszone do supportu za pomocą formularza ale zostałem odesłany na forum. Zatem dopisuję i wyjaśniam.
    Jestem zaawansowanym użytkownikiem komputera i staram się dbać o swoje bezpieczeństwo. Nie loguję się z obcych komputerów do gry bo nie jest mi to potrzebne a do samej gry wchodzą bardzo często. Za każdym razem kiedy przerwa w graniu jest większa niż 2h muszę ponownie się logować a logowanie wygląda tak:
    * odświeżam stronę
    * pojawia się opcja zaloguj więc klikam "zaloguj za pomocą FB"
    * następuje otwarcie nowej zakładki z zalogowaniem, więc ją zamykam bo mam już obecną otwartą
    * po raz kolejny odświeżam przypiętą zakładkę i dopiero wchodzę do gry.

    Przypominam iż wykonuję taką czynność parę razy dziennie i czasami ze zmianą komputera, bo albo gram na stacjonarnym w domu albo na laptopie poza domem.
    Ja osobiście nie potrzebuję aby BB uszczęśliwiało mnie na siłę swoimi pomysłami dotyczącymi bezpieczeństwa gdyż sam o nie dbam, a przy takim rozwiązaniu brak przycisku "pozostań zalogowany" lub jego odpowiednika jest totalnym brakiem wyobraźni.
    Osobiście mi się wydaje iż powodem wprowadzenia takiego rozwiązania bardziej było odciążenie serwera, niż względy bezpieczeństwa ale mogę się mylić.
    Sam znam osoby które pozostawiają grę w zakładce i są online parę godzin, sam też tak czasami robię. Ale rozwiązaniem tego było by zwykłe przekierowanie użytkownika na stronę główną a nie całkowite wylogowanie.

    Zatem drodzy użytkownicy, proszę o poparcie moich propozycji dotyczących zmian, głównie punkt 2 i 3.
    Proszę o udział w sondzie: http://forum.thesettlersonline.pl/th...ezpieczeństwa
    Ostatnio edytowane przez SirAdamsPL ; 24.01.2014 o 21:57 Powód: Dodatkowe pomysły i nie chcę tworzyć nowego tematu...

  2. #22
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jeżeli Tobie coś nie pasuje przykra kobieto to możesz w każdej chwili zakończyć swoją przygodę z TSO i przestać narzekać oraz wypisywać bzdury, jest to gra darmowa nie masz PRAWA wymagać niczego od BB.

  3. #23
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    JA oczekuje gry bez bugów/lagów oraz bez tych całych błędów z ich stron.
    Większej komunikatywności ze strony BB- lepsze infa o rzeczach, które mają być wprowadzone i zdecydowanie wcześniej niż to ma obecnie informowanie
    Suport niech lepiej traktuje graczy, a nie odpowiedzi w stylu jak do dziecka, niech nie zamiatają problemów pod dywan i niech pierwsze ich zdanie nie zaczyna się od wyczyść cache

  4. #24
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    A ten trzeci slot do przygód to ma jakieś zastosowanie poza wsparciem desperacko-patologicznego zjawiska w postaci wymiany dropów?

    Bo jak ma to służyć naprawianiu łaty na dziurze zamiast samej dziury, to raczej punkt do skreślenia.

  5. #25
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    A ten trzeci slot do przygód to ma jakieś zastosowanie poza wsparciem desperacko-patologicznego zjawiska w postaci wymiany dropów?
    Bo jak ma to służyć naprawianiu łaty na dziurze zamiast samej dziury, to raczej punkt do skreślenia.
    Trzeci slot przygód ma służyć wygodnej wymianie dropów. Jeśli Twoim zdaniem to patologia, która burzy to spokój ego i plami honor pokoleń, to przecież nikt nikogo do tego nie zmusza. Ale też nie jest to też powód ku temu, żeby inni nie wymieniali.

    Zresztą zwróćcie uwagę na to, że jeśli kiedykolwiek zostanie to zmienione (czyli drop z przygody będzie uzależniony od liczby pokonanych obozów), to robienie istniejących przygód wieloosobowych przestanie mieć jakikolwiek sens.
    Jeśli w dwuosobowej przygodzie można otrzymać w pierwszym slocie 1000 zasobu, to po takiej zmianie, przy idealnie równym podziale obozów, będzie można otrzymać tego zasobu 500. To znaczy, że żeby otrzymać 1000, trzeba by było zrobić pół swojej i pół znajomego, a więc kompletnie bezsensowne, bo wystarczy zrobić wtedy jedną całkowicie samodzielnie. Czyli lekiem na tę patologię miałoby być całkowite usunięcie/przeprojektowanie przygód wieloosobowych (tak żeby na przykład z Czarnych dało się zebrać max 433 granitu przy równym podziale) lub/i zastąpienie ich przygotowywanymi kooperacyjnymi. Tylko że na dropy z obecnych kooperacyjnych przygód już zaczęło się narzekanie (a w tej chwili dropy są tam właśnie tej wielkości). Jak dla mnie to wszystko trąci nieco schizofrenią.
    A może po prostu założeniem projektantów jest, że z Czarnych można przy maksymalnym szczęściu zebrać 3900 granitu przy stratach jak na jednej przygodzie, a idea wymiany dropów w tym przypadku ma wymiar jedynie prospołeczny - przyszło to komuś do głowy?

  6. #26
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Trzeci slot przygód ma służyć wygodnej wymianie dropów. Jeśli Twoim zdaniem to patologia, która burzy to spokój ego i plami honor pokoleń, to przecież nikt nikogo do tego nie zmusza. Ale też nie jest to też powód ku temu, żeby inni nie wymieniali.

    Zresztą zwróćcie uwagę na to, że jeśli kiedykolwiek zostanie to zmienione (czyli drop z przygody będzie uzależniony od liczby pokonanych obozów), to robienie istniejących przygód wieloosobowych przestanie mieć jakikolwiek sens.
    Jeśli w dwuosobowej przygodzie można otrzymać w pierwszym slocie 1000 zasobu, to po takiej zmianie, przy idealnie równym podziale obozów, będzie można otrzymać tego zasobu 500. To znaczy, że żeby otrzymać 1000, trzeba by było zrobić pół swojej i pół znajomego, a więc kompletnie bezsensowne, bo wystarczy zrobić wtedy jedną całkowicie samodzielnie.
    que ?

    Jesli w dwuosobowej przygodzie kazdy z graczy moze zdobyc po 1000 granitu, to sumaryczna maksymalna nagroda z calej przygody wynosi 2k.

    Nie wiem skad pomysl ze podzialowi mialaby ulegac pojedyncza nagroda.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #27
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    A może po prostu założeniem projektantów jest, że z Czarnych można przy maksymalnym szczęściu zebrać 3900 granitu przy stratach jak na jednej przygodzie, a idea wymiany dropów w tym przypadku ma wymiar jedynie prospołeczny - przyszło to komuś do głowy?

    Przy 1 czarnych na wymiance moze wpasc nawet 10,5k granitu
    Ale to juz musi byc mega fart

  8. #28
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    que ?
    Jesli w dwuosobowej przygodzie kazdy z graczy moze zdobyc po 1000 granitu, to sumaryczna maksymalna nagroda z calej przygody wynosi 2k.
    Nie wiem skad pomysl ze podzialowi mialaby ulegac pojedyncza nagroda.
    A gdzieś wyczytałem taką propozycję. Nie pamiętam czy tu, czy na US, czy na jakimś czacie.

    Jeśli założyć, że każdy na przygodzie załatwia tę samą ilość jednostek, to żaden z uczestników nie będzie mógł zdobyć więcej niż iloraz sumy nagród i liczby uczestników. Czyli nie więcej niż 1000 granitu z przytoczonej dwuosobowej. W tej sytuacji należałoby rzeczywiście wszystkie istniejące wieloosobowe przerobić na jednoosobowe.
    Szczerze mówiąc nie bardzo widzę rozwiązanie inne niż obecne.

  9. #29
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Jeśli założyć, że każdy na przygodzie załatwia tę samą ilość jednostek, to żaden z uczestników nie będzie mógł zdobyć więcej niż iloraz sumy nagród i liczby uczestników. Czyli nie więcej niż 1000 granitu z przytoczonej dwuosobowej. W tej sytuacji należałoby rzeczywiście wszystkie istniejące wieloosobowe przerobić na jednoosobowe.
    A obecnie ma mozliwosc zebrania z przygody samodzielnie nagrody wiekszej niz ta z 1 lootspota ?

    Jedyne co mialoby sie zmienic, to to, ze jesli ktos ma mozliwosc wykonania przygody samemu, to w zaden sztuczny sposob nie wciaga sie do przygody ludzi ktorzy sa do jej wykonania zbedni. Jesli zas delikwent nie da rady jej samodzielnie wykonac, to angazuje do tego pomoc, ktora jest (adekwatnie) wynagradzana.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #30
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    A obecnie ma mozliwosc zebrania z przygody samodzielnie nagrody wiekszej niz ta z 1 lootspota ?
    Jasne że nie, dlatego żeby nie było "patologicznie" powinno się robić wieloosobowe przygody samemu (w przypadku ludzi, którzy sobie z przygodami radzą bez problemów). Tylko przeciwko komu i czemu obecny system działa? Przeciwko mnie? W żadnym wypadku. Przeciw Tobie? W jaki sposób? Jak na przykład skorzystasz na tym, że nie będziesz mógł wymienić i dostać trzech pełnych dropów z jednej przygody? Będziesz musiał więcej wydać na przygody i wojsko, żeby osiągnąć ten sam cel. A ja na przykład nie chcę wydawać więcej, więc dlaczego miałbym uznać wymianę dropów za patologię? I dlaczego miałby ktokolwiek zostać pozbawiony takiej możliwości?
    Oczywiście rozumiem to rozwiązanie o którym piszesz, w idealnym modelu powinno to tak funkcjonować. Ale zmierzam do tego, że jeśli Ty wymienisz trzy dropy z Czarnych, to w żaden sposób nie dotknie mojej wyspy, podobnie jak Twoja nie odczuje tego, że ja będę robił Czarnych samodzielnie. Dlatego twierdzę, że nie ma tu żadnej patologii.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.