Zamknięty wątek
Strona 13 z 21 PierwszyPierwszy ... 3 11 12 13 14 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 204

Wątek: [Dyskusja] Przygody kooperacyjne

  1. #121
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    Ja też nie widzę sensu w tych przygodach, nawet jak drop będzie zacny to po co mi to? gospodarka uregulowana, wszytkie budynki na maxa, lodowe stoją? i po co mam klepac te nowe przygody?
    Niech BB się lepiej zajmie uszczęśliwianiem 50tek, bo te niskie lvl maja co robić na dłuższy czas.

    Teraz wchodzę sobie rano i wieczorem tylko kosze wrzucić by monety chomikować, ale w sumie na co?

    Zapoznaj się z ofertą naszej gildii.
    WYMAGANIA: aktywność i wykonywanie codziennych zadań gildi
    i

  2. #122
    Początkujący Odkrywca Awatar Metz
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    295
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Poznańczyk Zobacz posta

    Pomysłów jest mnóstwo, albo taka arena jak chinczycy mają, ale nie kolejne przygody.
    Sam się do tego walnie przyczyniłeś :P
    Jakiś czas temu na stronie głównej był link do ankiety dotyczącej zmiany systemu walki. Jestem przekonany, że większość biorących udział w tej ankiecie chciała, żeby wszystko zostało 'po staremu'. A dlaczego? Bo ta gra przyciąga gamoni, którzy wyłączają myślenie i klepią bezmyślnie przygody z poradników. Dziwić się potem, że co minute na pomocy ktoś pyta jak zrobić quest z produkcją conajmniej 0/12h belek czy tam innego badziewia. Gdyby nie było poradników i pomocy, część graczy zostałaby zmuszona do ruszenia mózgownicą, a reszta poszła kopać rowy widząc swoją bezradność w grze PEGI 8. Wszyscy by na tym skorzystali...

    Cytat Zamieszczone przez NerwusFX Zobacz posta
    Przecietny gracz moze gra ze 2h dziennie w to, po pracy wieczorem.

    Przeciętny gracz gra w pracy, bo gry browserowe zostały stworzone z myślą o niszy rozrywki mało absorbującej i wymagającej niewielkiej uwagi w trakcie pracy; jako że nie są w stanie konkurować z blockbusterami, w które w pracy raczej nie pograsz. Propozycje rozrywki wirtualnej Ubisoftu w wolnym czasie to choćby serie might & magic, Assassin's creed czy Far cry.

    Jak na razie wszystkie Twoje teorie są błędne Nerwus.
    Ostatnio edytowane przez Metz ; 08.01.2014 o 15:49
    <Boardwarrior i hater>

  3. #123
    Początkujący Odkrywca Awatar Majamas
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    387
    Serwer
    Kolonia
    Jakiś czas temu na stronie głównej był link do ankiety dotyczącej zmiany systemu walki.
    ciekawe, była taka ankieta? musiałem wtedy nie grac

    Ja nie narzekam że wprowadzaja cos nowego, dopoki nie psuje to nic ze starych rzeczy i nie mam obowiazku tego robic to jest tylko dodatkowa mozliwosc ktora wzbogaca wybor w grze.
    Gra jest przyjemna i dopóki tu jesteśmy to sami to udowadniamy. Ilość aktywnych graczy to jedyny wymierny wskaźnik czy dzieje sie dobrze czy źle, więc przypuszczam że marudzenie na forum nikogo tam wyzej nie przekona tak jak konkretne cyfry.

    Ja tu mam zabawe, a jak czuje zmeczenie to przerwa pare miesiecy i znowu jest fajnie.
    Stawiajcie pomniki Szalonego Kórlika, on jeden przeszedł tą grę do końca.

  4. #124
    Początkujący Odkrywca Awatar Metz
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    295
    Serwer
    Nowy Świat
    Twoje argumenty są zrozumiałe, ale ja nie zarzucam twórcom braku innowacji, tylko wyobraźni. Zauważ, że każda jedna nowość jest wprowadzana bezmyślnie. Naszpikowana mnóstwem błędów, bądź zwykłym zapychaczem próbującym odciągnąć graczy od obiecanych WAŻNYCH zmian. Z konkretów:
    PvP - chyba budzący największe emocje feature zapowiedziany rok temu - temat umarł
    Brak miejsca na wyspie - był fajny pomysł z wysadzaniem skał, choć sugerowana cena w klejnotach ( około 14k za wszystkie dostępne miejsca ) wydaje mi się mocno wygórowana. Przesunięte na 'kiedyś tam'.
    Zamiast tego mamy - niedopracowany system szkolenia geologów i odkrywców, pełen bezużytecznych skilli, który do tego jest tak rozciągnięty w czasie ( rosnące koszty produkcji ), że BB musiało obmyślić sposób na zdobycie książek 'na boku' (eventowy azyl).
    Kolejne usprawnienia:
    Drzewko egzo, które poza tym, że fajnie wygląda do niczego się nie przyda, bo ulega zniszczeniu. Up na 5 i do spania...
    Bardzo kiepsko zaplanowane combo łańcuchów produkcyjnych w postaci super manufaktury - który rozwali balans gospodarki, jeżeli zostanie użyty do czegoś innego niż substytut smolarek.
    Bank gildii, dla którego nie jestem w stanie znaleźć żadnego sensownego uzasadnienia, gdzie siedziba gildii wciąż nie została naprawiona ( textury i levele ).
    Nowy system wiadomości, który już w pierwszym stadium wzbudził wielkie kontrowersje.
    System łodygowo fasolkowy - to jeden z lepszych projektów, ale śpiący na wieki zamek kupiony za bajońską sume ( w przeliczeniu po cenach fasolek zaraz po wprowadzeniu tego systemu ) to zmarnowany potencjał.
    Dodatkowe przygody, gdzie część już dawno gotowych jest tak kiepsko zaprojektowana, że nikt nie chce ich robić.

    Mam wrażenie, że żadna ze zmian nie została przemyślana. Na tym polu poprawy nie widać, więc nie dziw się, że gracze narzekają. Nie wspomne o wiecznych problemach technicznych po każdej wprowadzonej poprawce.
    Ostatnio edytowane przez Metz ; 08.01.2014 o 16:33
    <Boardwarrior i hater>

  5. #125
    Poznańczyk
    Mnie ciekawi co się stało z planem : http://forum.thesettlersonline.pl/th...ll=1#post61676

    na 2013 rok. Z tego wszedł tylko system badań.

  6. #126
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przygody kooperacyjne, które trafią dziś na serwer testowy, to rozwiązanie bardziej dla graczy ze "średnim" poziomem, niż dla osób z poziomem 50. Jest to 6 pierwszych przygód, a co będzie dalej? Pokaże czas.

    Proszę pamiętać, że to co trafi dziś na serwer testowy, to pierwsza wersja testowa. Gracze regularnie odwiedzający serwer testowy wiedzą, że w przeszłości było już wiele sytuacji, w których dane rozwiązanie było zmieniane po otrzymaniu feedbacku z ich strony (przykład: Złota wieża). Mogę jedynie zasugerować, aby każda zainteresowana osoba sprawdziła samodzielnie jak wyglądają nowe przygody, a jeśli wg kogoś rozwiązanie to nie będzie "trafione", zachęcam do podzielenia się swoją opinią na forum serwera testowego.

    Rozwiązania, które będą bardziej atrakcyjne dla doświadczonych graczy (wysokie poziomy) również się pojawią, jednak ich opracowanie jest dość skomplikowane. Gdy tylko pojawią się konkretne informacje, pojawi się także pamiętnik developera.

  7. #127
    Początkujący Odkrywca Awatar Metz
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    295
    Serwer
    Nowy Świat
    Zbiłeś mnie z tropu dyplomatyczną wypowiedzią, więc kończe narzekania.
    W tym topiku offc
    <Boardwarrior i hater>

  8. #128
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    zachęcam do podzielenia się swoją opinią na forum serwera testowego.
    W końcu ktoś z BB powiedział graczom dlaczego to forum jest mało popularne. gdyż pomysły powinny być przedstawiane na testowym. Dlatego nic nie przechodzi.

  9. #129
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2013
    Posty
    35
    Serwer
    Złota Góra
    Hej,

    Wracając do tematu. Fajna nowość, jak rozumiem, jest to jakiś etap przed PvP, czy też urozmaiceniem właśnie rozgrywki dla wysokopoziomowych graczy. Wystarczy, że drop będzie różnił się od podstawowych przygód. Przykładem są KZE oraz Powrót do Azylu. Gdzie są nowe przedmioty, których nie możesz zdobyć w innych przygodach.

    Jeżeli:

    1. nowe przygody będą wielkości i poziomem skomplikowania podobne do mapki poglądowej, będą to przygody pięciominutowe. Więc problem slotu i opóźnień jest praktycznie rozwiązany, tylko stracą na atrakcyjności.

    2. będą rozbudowanymi przygodami. Martwi mnie trochę zmuszanie ludzi do przechodzenia przygód razem. Nawet dodatkowy slot nie pomoże, bo po co aktywniejsi gracze mają go sobie blokować czekając na mniej aktywnych? Skoro może zrobić sobie dwie - trzy przygody z kimś innym lub sam. Przez to Ci mniej aktywni z czasem zostaną wykluczeni. Zamiast dawać 10k granitu jak ktoś wspomniał, chyba lepiej ulepszyć drop w zależności od ilości aktywnych graczy. Np. jeżeli jest 3 aktywnych graczy w przygodzie, to szansa na budynek czy inny atrakcyjny przedmiot wzrasta, jeżeli robisz samemu to ta szansa jest mniejsza.

    Jeszcze chciałbym odnieść się do innych pomysłów:
    1. Losowość wojsk w obozach - super pomysł, nie trzeba tutaj żadnych dodatkowych cech, celności czy czegokolwiek, z takimi rzeczami gra byłaby tylko dla maniaków. Wystarczałoby, że każdy obóz trzeba przeliczyć samemu. Bloki byłyby też bardziej wymagające.
    2. Ataki na wyspę - super pomysł. Ktoś się martwił o urlop, ale tak jak zasób ryb / mięsa można uzupełniać na czas urlopu, tak strażnice do obrony wyspy, można by uzupełnić na jakiś czas, więc taka obawa jest nieuzasadniona.
    3. Kolejna wyspa, więcej terenu - nie jest to potrzebne, ograniczona przestrzeń powoduje to, że trzeba jakoś zaplanować gospodarkę, w zależności od swoich potrzeb. Mając np. dwa razy więcej terenu, pojawiliby się gracze, którzy robią kosmiczne ilości wszystkich surowców, co psułoby tylko handel. Fajnie gdyby można było kształtować wyspę, wyburzanie skał, karczowanie lasu, oraz co by mnie bardzo cieszyło obracanie budynków. Wystarczyłoby. Jak ktoś by chciał gołą wyspę to by miał. Więcej ziem nie jest potrzebne.

  10. #130
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Piotru70, to bardziej wycinanie słów z kontekstu, niż "powiedzenie graczom dlaczego to forum jest mało popularne". :P
    Pomysły z polskiego forum są regularnie przekazywane do developerów. Skąd wiem? To ja je przekazuję. ^^

    Podzielenie się swoją opinią na forum serwera testowego odnosiło się do rozwiązania, które już istnieje - na serwerze testowym.

Zamknięty wątek
Strona 13 z 21 PierwszyPierwszy ... 3 11 12 13 14 15 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.