Zamknięty wątek
Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 204

Wątek: [Dyskusja] Przygody kooperacyjne

  1. #111
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kolejne przygody, eh po co to.
    Już wprowadzenie bajkowych, przytrzymało na chwilę ludzi w grze. Zapowiada sie kolejna przerwa od gry.
    W pełni się zgadzam. Według mnie kolejne przygody nic nie wniosą do gry. Może w ostateczności ktoś zrobi po kilka razy te przygody i też się znudzą jak wszystkie inne. Tej grze nie ma dynamiki. I do tego wszystkiego deweloperzy projektują tą grę od dupy strony. Ale wydaje mi się ze to jest celowe, po to aby wydusić na daną chwilę z graczy jak najwięcej a później jak zaczną odchodzić to na siłę ich zawrócić.

  2. #112
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.08.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie wiem jak jest na innych serwerach ale przesadzacie z tym że ciągle jest wam mało budynków i lvli. Na moim serwerze max lvl ma może 10% graczy, z tych 10% może 10% ma rozwiniętą na maxa wyspe. czyli 1 na 100 graczy nie ma co robić. Mam 50 lvl a na rozbudowe wyspy takiej jaką chce potrzebuje jeszcze rok przynajmniej. Nie chce dodatkowych lvli bo nie bede w nieskonczoność gonił za poziomami. Niech no wprowadzą jeszcze 10 lvli to nowy gracz będzie miał przed sobą taką wizję "może za rok albo półtora będę miał max lvl, w tym czasie dołożą kolejne i znowu przez rok będę gonił za poziomami" wielu zrezygnuje wtedy na samym starcie. To gra przede wszystkim ekonomiczna, liczy się rozwój wyspy itp a nie kolejne lvle które w zasadzie nie wiele dają. A jak ktoś tak szybko rozbudował wyspę że nie ma co robić no to trudno, było nie grać całymi dniami i nie kupować klejnotów tylko grać na luzie i zabawa byłaby na lata.
    I nie podoba mi się ograniczanie czasu przygody przy ogromnych stratach, wtedy te przygody będą zarezerwowane właśnie dla tych którzy już mają wszystko i populacje ponad 10k. Fajnie by było jakby w tych przygodach była malutka szansa na trafienie np silosu, młyna wodnego itp bo przy obecnych cenach 14-15k monet te budynki zwracaja sie po kilku latach.
    To przede wszystkim gra dla ludzi ceniących sobie rozwój ekonomiczny, że mogą grać kiedy chcą i ile chcą, spać spokojnie bo w nocy nikt im nic nie rozwali.

  3. #113
    Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    65
    Serwer
    Czarci Gaj
    Póki nie ma przygód na testowym to wszystkie nasze komentarze to jest koncert życzeń, wprowadzą przygody będzie można powiedzieć czy są opłacalne czy nie.

  4. #114
    Początkujący Odkrywca Awatar Metz
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    295
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez NerwusFX Zobacz posta
    Nie wiem jak jest na innych serwerach ale przesadzacie z tym że ciągle jest wam mało budynków i lvli. Na moim serwerze max lvl ma może 10% graczy, z tych 10% może 10% ma rozwiniętą na maxa wyspe. czyli 1 na 100 graczy nie ma co robić.
    Słabo Wam idzie, lub otaczasz się znajomymi o niskich levelach. Na PL 02 ciężko spotkać kogoś <50.
    Cytat Zamieszczone przez NerwusFX Zobacz posta
    Mam 50 lvl a na rozbudowe wyspy takiej jaką chce potrzebuje jeszcze rok przynajmniej. Nie chce dodatkowych lvli bo nie bede w nieskonczoność gonił za poziomami. Niech no wprowadzą jeszcze 10 lvli to nowy gracz będzie miał przed sobą taką wizję "może za rok albo półtora będę miał max lvl, w tym czasie dołożą kolejne i znowu przez rok będę gonił za poziomami" wielu zrezygnuje wtedy na samym starcie.
    Gonić za levelami? Myślałem, że exp sam wpada 'przy okazji' farmienia granitu z przygód. Chyba, że jesteś jednym z tych, którzy męczyli w kółko wikingów i obudzili się z 50 levelem, a wyspa jak z samouczka. Ja do 50 levela wikingów zrobiłem 3x, czarnych 4 albo 5, 1x wiktora i zanim go wbiłem, miałem większość wyspy na 5. Trzeba było wziąć się za przygody z lepszym przelicznikiem drop/exp.

    Cytat Zamieszczone przez NerwusFX Zobacz posta
    To gra przede wszystkim ekonomiczna, liczy się rozwój wyspy itp a nie kolejne lvle które w zasadzie nie wiele dają. A jak ktoś tak szybko rozbudował wyspę że nie ma co robić no to trudno, było nie grać całymi dniami i nie kupować klejnotów tylko grać na luzie i zabawa byłaby na lata.
    Tak, najlepiej minute na tydzień. To developer ma nadążać z nowościami za graczami a nie gracze szukać innej rozrywki, żeby zabić nude. Podstawowy grzech branży się kłania.
    <Boardwarrior i hater>

  5. #115
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    NerwusFX
    To:
    może 10% ma rozwiniętą na maxa wyspe. czyli 1 na 100 graczy nie ma co robić.
    Nie zgadza się z tym:
    To gra przede wszystkim ekonomiczna, liczy się rozwój wyspy itp a nie kolejne lvle które w zasadzie nie wiele dają.
    Do tego jak możesz mówić że lvl'e nie dają wiele jak dzięki nim masz odblokowywane kolejne możliwości w grze. Zaczynając od przygód, kończąc na budynkach. Z początku expisz aby mieć puszkarzy, czyli 48. Później jakoś wbijesz 49 a jak zobaczysz nagrodę za 50 to wbijesz go jak najszybciej.

  6. #116
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez NerwusFX Zobacz posta
    Mam 50 lvl a na rozbudowe wyspy takiej jaką chce potrzebuje jeszcze rok przynajmniej. Nie chce dodatkowych lvli bo nie bede w nieskonczoność gonił za poziomami. Niech no wprowadzą jeszcze 10 lvli to nowy gracz będzie miał przed sobą taką wizję "może za rok albo półtora będę miał max lvl, w tym czasie dołożą kolejne i znowu przez rok będę gonił za poziomami" wielu zrezygnuje wtedy na samym starcie. To gra przede wszystkim ekonomiczna, liczy się rozwój wyspy itp a nie kolejne lvle które w zasadzie nie wiele dają.
    Do tego zeby nowo przychodzacy gracz mogl szybciej wlaczyc sie do wyscigu szczurow sluzy m.in premium a takze wieksza dostepnosc przygod.

    Co do tego czy to gra ekonomiczna to trzebaby sie zastanowic jaki jest jej realny cel, bo od poczatku historii serii produkcja wioski sluzyla wystawianiu wojska i walce, a nie temu, zeby sobie popatrzec na wyspe zabudowana budynkami (bo od tego sa gry w rodzaju SimCity). Tutaj tez tak masz - produkcja wszystkich lancuchow w mniej lub bardziej wyrazny sposob zbiega sie do produkcji komponentow wykorzystywanych przy budowie armii, a tej armii nie ma specjalnie jak wykorzystac.

    Ponadto piszesz, ze wielu zrezygnuje na starcie jesli gra sie bedzie rozwijala i meta wyscigu bedzie caly czas przesuwana - zastanow sie ilu w ogole do gry nie podejdzie jesli beda miec swiadomosc, ze po spedzeniu X czasu wyczerpia wszelkie mozliwosci zabawy, i nie beda mogli liczyc, ze kiedykolwiek bedzie wiecej ?
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #117
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.08.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    NerwusFX
    To:

    Nie zgadza się z tym:

    Do tego jak możesz mówić że lvl'e nie dają wiele jak dzięki nim masz odblokowywane kolejne możliwości w grze. Zaczynając od przygód, kończąc na budynkach. Z początku expisz aby mieć puszkarzy, czyli 48. Później jakoś wbijesz 49 a jak zobaczysz nagrodę za 50 to wbijesz go jak najszybciej.
    Niby tak ale po tym jak postawiłem mennice to kolejny przydatny budynek to tartaki egzo. Produkcja kusz czy armat i tak się nie opłaca więc co z tego czy są te budynki czy nie.

    Na serwerze na którym gram mało osób ma problem że nie mają co robić, a póki co liczą sie gracze nowi bo to nowa gra, ciągle wersja beta. Jak będzie sporo osób co już faktycznie mają wszystko to i o was zadbają. Ta gra ma na siebie zarabiać, nie jest akcją charytatywną "dajmy ludziom grę za darmo by się nie czynili zła w wolnej chwili". Teraz liczą się ciągle nowi i nie mający wszystkiego. Ten co ma wszystko i tak przeważnie klejnotów nie kupi.

    Co do przygód to może być ciekawie ale jak zwykle, rzucili hasło i nic nie wiadomo

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Ponadto piszesz, ze wielu zrezygnuje na starcie jesli gra sie bedzie rozwijala i meta wyscigu bedzie caly czas przesuwana - zastanow sie ilu w ogole do gry nie podejdzie jesli beda miec swiadomosc, ze po spedzeniu X czasu wyczerpia wszelkie mozliwosci zabawy, i nie beda mogli liczyc, ze kiedykolwiek bedzie wiecej ?
    Świadomość że będą nowe rzeczy to ma każdy w każdej grze. Ale jeśli tych rzeczy przybywa szybciej niż przecietny gracz może je zdobyć to ta "meta" mimo starań jest coraz dalej. I dalej jestem za tym że to gra głównie ekonomiczna, chcesz produkować broń to produkujesz broń, nie chcesz to robisz chleb i handlujesz. PD jest tylko potrzebne do lvla, reszte mozna kupić produkując co tylko się zechce.
    Ostatnio edytowane przez BB_xaar ; 08.01.2014 o 16:17 Powód: Połączenie dwóch postów

  8. #118
    Poznańczyk
    NerwusFX skąd ty się urwałeś.
    Zero wydanej kasy na grę, 50poziom wbity rok temu w styczniu, do czasu wprowadzenia bajkowych nie robiłem przygód, wprowadzili bajkowe zdobyłem Majora i do grudnia znowu przerwa od gry. Na wyspie obecnie podnosze piece do tytanu, płatnerzy, ludwisiarnie w górę, bo już nie mam co.

    Wy się zastanawiacie, czy przygody będą opłacalne, że to zależy jaki będzie drop. Co ma drop do tego, że oprócz zmienionej mapy to nadal będzie przygoda która się znudzi, monotonia klepania w kółko tego samego.

    Wprowadzili by do gry jakiś obszar poza wyspą, który można by odkrywać, bronić, zdobywać, to już by coś zmieniło, nawet wystarczyła by na obecną wyspę, wprowadzić najeźdźców, raz na 24, w wybranym sektorze na wyspie pojawiają się obozy, przeciwnika. Pokonasz to produkcja wraca, nie pokonasz, to po 24 zajmują kolejny sektor. Budynki nie znikają tylko są wyłączone.

    Pomysłów jest mnóstwo, albo taka arena jak chinczycy mają, ale nie kolejne przygody.

  9. #119
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez NerwusFX Zobacz posta
    Świadomość że będą nowe rzeczy to ma każdy w każdej grze. Ale jeśli tych rzeczy przybywa szybciej niż przecietny gracz może je zdobyć to ta "meta" mimo starań jest coraz dalej.
    Rzecz w tym, ze nowe rzeczy do zdobycia ktore wprowadzono przez ostatnie 2,5 roku mozna policzyc na palcach jednej reki. Reszta to zapychacze ktore nie sluza niczemu innemu niz tylko budowaniu wrazenia, ze jest wiecej do roboty.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #120
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.08.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Poznańczyk
    A po co mi kolejne części wyspy albo kolejne wyspy? abym zamiast po 10k surowca przerzucał po 100k? Niech wprowadzają lepiej takie budynki jak epickie składy drewna za fasole czy GM aby stare budynki zamienić nowymi. Przecietny gracz moze gra ze 2h dziennie w to, po pracy wieczorem. A takie rzeczy jak ataki na wyspe itp hmm... wyjeżdzam sobie na 2tyg na wakacje a tu mam wyspe zdemolowana tak? nie dzieki, wole sobie teraz na spokojnie coś pohandlować i rozwijać budynki.

Zamknięty wątek
Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.