Zamknięty wątek
Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 176

Wątek: Mistrz architektury - wieże i lodowe

  1. #91
    Osadnik Awatar Agnieszka_N
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    141
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mistrz że namieszał zdrowo w grze to jest już pewne, ale czy to źle? Nie sądzę chociaż można się doszukiwać plusów i minusów tego rozwiązania.
    Na pewno jest to szansa dla wielu którzy nie mieli szansy np. na lodową do tej pory, a oszukani mogą się czuć ci co od wielu miesięcy ciułali na pewne budynki lub przygody aby je zdobyć. Są też głosy że skoro może mieć to każdy to już nie jest to takie atrakcyjne i wyjątkowe - można tu się zgodzić z tym lub nie, ale czy jak wielu ma te same auto to znaczy że one jest już złe?

    Ja uważam że BB ma problemy z wprowadzeniem burzenia skał i to jest okazja do zrobienia sobie trochę miejsca, ponadto w końcu ceny tych budynków i przedmiotów są na właściwym poziomie bo nie mogłam zrozumieć skąd ta cena 50k monet za lodową się wzięła. Myślę że najbardziej jęczą spekulanci i handlarze, ale jak ktoś jest obrotny to i w tych realiach swoje miejsce znajdzie na zarobienie paru dodatkowych monet - ale nie mam zamiaru rozwodzić się na temat tej grupy bo w grze szukam przyjemności a nie lustrzanego odbicia życia codziennego na które chwilami się patrzeć nie chce.

    Z przykrością się czyta co niektórych wypowiedzi, kolejne narzekania i jęczenia jak to jest źle gdy tymczasem ktoś chciał nam zrobić dobrze. Nie będę próbować bronić BB bo sama niejednokrotnie stawiałam im zarzuty w pewnych sprawach i w konsekwencji niektóre moje posty były kasowane, ale tutaj jakoś jest mi ciężko doszukiwać się ich złej woli. Otwarli nam pewną możliwość to z niej korzystajmy jeśli chcemy, jeśli nie to czy ktoś jest zmuszany do kupowania tej skrzynki? To jest kwestia wyborów które dostaliśmy i wynikają one tez z naszych przemyśleń na forach. Dziwi mnie tylko to że wielu tu z nas doszukuje się ciągle ukrytego zła w tej grze i jego wydawcy, więc chyba lepiej jakby poszukali inną grę lub zajęcie.

    Kolejny aspekt który jest przy tym temacie poruszany to zakup klejnotów. Każdy myślący wie że nie ma nic za darmo do końca. Każdy produkt kosztuje i wymaga kolejnego inwestowania jeśli producent nad nim pracuje i go ulepsza. TSO w pewnym fragmencie jest darmowy, ale ciężko jest się oprzeć pewnym udogodnieniem oraz nowością i od czasu trzeba coś zainwestować. Ile zainwestować to każdy określa sam, wiec już nie opluwajmy się wzajemnie że ten co kupuje klejnoty jest zły, a ten co nie kupuje jest wysłannikiem dobra. Gra ma być przyjemnością, i jeśli komuś sprawia przyjemność mieć wszystko od razu to ja się ciesze razem z nim, jeśli ktoś stara się dochodzić do pewnych rzeczy sukcesywnie i sumiennie to tez mu chwała za to. Ja w grze ustaliłam swój rytm, swój plan działania w odniesieniu do aktualnego rozwoju gry i tego się trzymam i nie chciałabym aby ktoś mi się do tego mieszał.

    Starajmy się na forum skupiać na tym co istotne i ważne dla nas czyli wskazywać swoje przemyślenia które jednocześnie mogą być dobra porada lub tez wskazówka dla innych. Zawsze wypowiadając swoje zdanie doceniam mądre wypowiedzi innych graczy, bo one mogą być istotne i w pewien sposób zmienic mój punkt widzenia i pozwolić zauważyć to czego do tej pory nie widziałam. Cieszmy się z tego co mamy i wspólnie zmieniajmy te grę aby była lepsza !!

  2. #92
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A ja Wam powiem, że każdy element jest przemyślany 0 każda zmiana. Zobaczcie na to:

    - przy eventach było głównie wydawanie surowców, np. pompowanie balonów, czy golem, opróżnianie naszych magazynów. Aby nei były pełne, bo po co to kisić,
    - nowy magazyn prowiantu produkuje pokarm i mięcho w takich ilościach, że możemy powoli zapominać o standardowym. Wyeliminowanie dziubania po 25 sztuk, ale w mikroskopijnych ilościach. Te w MP2 już są do zniesienia. Mozliwe, że tymczasowe rozwiązanie aby pozostawić jeszcze po 25 sztuk (lub wojska),
    - magazyny ulepszone, głównie po to by zwiększyć zasoby i nei trzymać w gwieździe, ale też po to by usuwać zwykłe i zyskiwać miejsce na wyspie,
    - lodowe posiadłości, a także wieże w pudełkach, stawiająjąc lodową praktycznie możemy usunąć 3 rezydencje (3 poziom, lub dwie, 5 poziom), zyskujemy miejsce,
    - kolejne manufaktury, zwiększają produkcję węgla, a tym samym można wykluczyć paru smolarzy, jak smolarzy, to i drzewko niżej, drwale i leśnicy, znów zyskujemy troszkę miejsca,
    - wspaniała rezydencja, też pod oszczędność miejsca. w 6 polach jakie zostaną zagospodarowane, wspaniała + 2 lodowe, to razem 780 miejsca. W przypadku 6 rezydencji (5 poziom) to 420, a większość długo utrzymuje je na 3 poziomie, a to jest 300 ludzi. Wspaniała oraz 2 zwykłe, to i tak 640. Ponownie zyskujemy pare kratek.
    - wyburzanie. Zyskujemy kolejne miejsce...

    Już pomijam fakt, że pudełka, to tak jak na evencie, tylko spłukanie się z klejnotów, a nie z surowców. Ale to już osobny temat 0

    Wszystko to pozwala odświeżyć nieco wyspę, ale bez konieczności rozbudowywania jej, doklejania nowych grafik. Zmiany idą, powoli, i w zasadzie mają swój sens 0
    Ostatnio edytowane przez Minael ; 06.12.2013 o 00:49
    Skrzydła do góry!

  3. #93
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    jeśli nie to czy ktoś jest zmuszany do kupowania tej skrzynki? To jest kwestia wyborów które dostaliśmy i wynikają one tez z naszych przemyśleń na forach. Dziwi mnie tylko to że wielu tu z nas doszukuje się ciągle ukrytego zła w tej grze i jego wydawcy, więc chyba lepiej jakby poszukali inną grę lub zajęcie.
    Mylisz się. Te pudełka są tak przemyślanym ruchem że zmuszają cię nieświadomie do ich kupowania gdyż wiesz że po evencie mogą zniknąć i następnym razem pojawić się w innej cenie. W ten o to sposób BB wyczyściło niektórym konta z kryształów i zawaliło rynek. I teraz weź pod uwagę że wszyscy gracze tak pomyśleli. A w szczególności ci którzy jak wydają 60k klejnotów to ich portfel zbytnio się nie opróżni. W tym przypadku zyskują i tracą obie strony kupujących/niekupująych. Kupujący zyskają tanio lodówki ale za to nie będą mieli szans zarobić na reszcie śmieci które wypadły. Niekupujący skrzyń natomiast zyskają na tym że cena budynków spadnie, ale znowu stracą na tym że dropy stają się realnie mniej wartościowe i to w dużym stopniu. (Osoby wydające spore wartości na kryształ i na handel unikatowymi budynkami nie widzą wartości w dropach gdyż łatwiej jest im zarobić na sprzedaży budynków tj opactwo, jeleni niż polować na jakąś wieże wiedźmy przez miesiąc.)

    - kolejne manufaktury, zwiększają produkcję węgla, a tym samym można wykluczyć paru smolarzy, jak smolarzy, to i drzewko niżej, drwale i leśnicy, znów zyskujemy troszkę miejsca,
    No nie wiem, mam wszystkie manufaktury a nie zburzyłem jak dotąd ani jednego smolarza i nadal brakuje mi węgla.

    - wyburzanie. Zyskujemy kolejne miejsce...
    Tego jeszcze nie wprowadzili. Jak pisał Xaare na pewno nie w tym roku. Fakt faktem niedługo, ale nie jest powiedziane ze wcześniej niż lato. Tak więc nie wiemy ile miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 06.12.2013 o 01:03

  4. #94
    Osadnik
    Dołączył
    25.11.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ta na 1k graczy gdzie moze 30% ludzi kupi klejnoty , to na bank zawali sie gra ... po ewencie wszystko wroci do normy kto zarobil a kto straci sie okaze ...

  5. #95
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ta na 1k graczy gdzie moze 30% ludzi kupi klejnoty , to na bank zawali sie gra ... po ewencie wszystko wroci do normy kto zarobil a kto straci sie okaze ...
    Lodówki na pewno zostaną wykupione ale co z glorietami, królikami, posiadłościami piratów? Tego na handlu może być sporo przez jakiś czas.
    Do tego dołóż dodatkowy wysyp rezydek zwykłych które został podmienione przez lodowe. Nic jak tylko usuwać trzeba będzie bo nikt tego nie kupi.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 06.12.2013 o 01:15

  6. #96
    Osadnik
    Dołączył
    25.11.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    tak jak z przygodami ... prosze cie . szalony miesiac i wraca do normy , nie na darmo dali szalonego krolika

  7. #97
    Początkujący Odkrywca Awatar Metz
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    295
    Serwer
    Nowy Świat
    Zwykłe rezydki wciąż schodzą po starych cenach ( o dziwo ). Widocznie zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże. Co do samych ozdób, wraz z pojawieniem się nowych graczy nabiorą wartości. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się podobna oferta, to niedługo wszystko wróci do normy.

  8. #98
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No nie wiem. Ja zyskałem, ale wartość niektórych rzeczy spadnie nie do chwili po evencie...
    Jak dla przykładu 50 graczy ma 50 gloriet no to masz już 2500. A w tym przypadku nowi gracze raczej nie pomogą ;d
    Chyba ze cześć zostanie skasowana. Co jest raczej dużym prawdopodobieństwem.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 06.12.2013 o 01:22

  9. #99
    Osadnik
    Dołączył
    21.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Te pudełka są tak przemyślanym ruchem...
    Przemyslane pod katem finansowym to one napewno sa, bo ludzie sie na nie rzucili jak glupi. Czy przemyslane z perspektywy gry...

    Sa sobie budynki specjalnie po 50, 100, 140 populacji. 50 zbedne, bo to samo jest z rezydki za grosze. Zostaje wieza i lodowa - lodowa leci czesciej, do tego stopnia, ze zalewa rynek. Czyli, wieza zbedna, co ma wplyw na przygode (bractwo), ktorej chyba nikt przy zdrowych zmyslach przez dluzszy czas nie bedzie robil, co z kolei ma wplyw na niedawno wprowadzone gwiezdne monety, bo to najczesciej chyba do bractwa ludzie kupowali wsparcia dystansowe. Dalo sie zrobic z glowa, zeby cena troche spadla spadla, dostepnosc wzrosla, balans wieza-lodowa sie nie zachwial i wciaz byl sens robic bractwo? Dalo, wystarczylo odpowiednio ulozyc pare procentow, by wspolgraly z realiami gry. Nie chodzi o plakanie i lament, chodzi o sam fakt, ze pewnej ustalonej wczesniej struktury trzeba sie trzymac, bo sie sypie czesc gry i po poczatkowej euforii ("och, ach, mam 50 lodowych") na dluzsza mete to nie ma sensu.

    Dlugoterminowo i tak nowy magazyn prowiantu psuje wiecej Lodowe kiedys tam do jakiejs normalnosci wroca w koncu, kwestia map, przygod i zbednych odkrywcow nie

  10. #100
    Osadnik
    Dołączył
    25.11.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ziomek pisal o robieniu miejsca a ty zawracasz se glowie glorietkami ;D , ustawic cale s1 w gloeirtkach i szalonych krolikach to jest mysl ale bedzie ladnie

Zamknięty wątek
Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.