Witajże Gościu w grodzie gildii Rycerskiego Bractwa! Rycerz Koronny nasz śle po Ciebie, abyś z nim wychylił miodu puchar za pomyślność drużyny. Wejdźże więc w progi nasze, historii posłuchaj, które latopisarz żmudnie na pergaminie spisał. Będzie o mężach dzielnych, i o łupach ogromnych, i o dziewkach jak róże cudnych. Będzie o bitwach i o potyczkach, o pojedynkach i najazdach zbójeckich. Będzie o czynach chwalebnych, ale i zdradach podłych! A jeśli opowieści nasze zdały Ci się, snadź znaczy to, żeś już gotów dołączyć do naszej drużyny. Bo czasy to ciężkie i każdy miecz ostry, a i łuk ze strzałami na wagę złota są. A jeśliś niewiastą, czy młodym otokiem, to nie martw się, i dla Ciebie miejsce na grodzie naszej gildii się znajdzie, a przyszłość wielką okazać się może.
Witaj w gildii Rycerskie Bractwo, gdzie kultywowany jest Etos rycerski.
W skład Etosu naszej gildii wchodzą następujące wartości:
1. Odwaga – zarzucenie rycerzowi tchórzostwa stanowiło największą – oprócz oskarżenia o wiarołomstwo – zniewagę. Chęć wykazania odwagi połączona z przeświadczeniem o własnej nieograniczonej mocy bywała tak silna, że przeczyła zdrowemu rozsądkowi, doprowadzając do śmierci całe chorągwie rycerstwa, szarżujące na przeważające liczebnie wrogie wojska.
2. Hojność – skąpstwo było cechą pogardzaną, charakterystyczną dla chłopa lub mieszczanina. Prawdziwy rycerz powinien być rozrzutny. Hojność przysparzała sprzymierzeńców, a okazana truwerowi mogła opłacić się z nawiązką, gdyż obdarowany sławił imię darczyńcy w swojej dalszej drodze.
3. Wierność danemu słowu – odróżniała rycerza od chłopa i mieszczanina, z zastrzeżeniem jednak, że dotyczy ona tylko osób równych stanem. Szczególnie ważną odmianą tej wierności, na której opierał się w zasadzie system feudalny, była wierność seniorowi.
4. Etyka walki – była jednym z najważniejszych składników rycerskiego etosu. Tworzyły ją dbałość o równe szanse w walce (nieatakowanie słabszych, dozbrajanie przeciwnika), powinność ataku twarzą w twarz oraz szacunek dla przeciwnika – szacunek ten wszakże ograniczał się do przeciwników dobrze urodzonych.
5. Szlachetna postawa wobec kobiet – dzięki literaturze rycerskiej pojawił się pogląd, że myśl o ukochanej wzmacnia rycerza w boju, nadając mu cech wyższych – wojownik walczył już nie tylko o swój honor, ale także sławił imię swej wybranki.
6. Żądza sławy – rycerz szukał okazji do nadania rozgłosu swojemu imieniu zarówno na polach bitew, na polowaniu, jak i w turniejowych szrankach. Starania o dobre imię i sławę po śmierci nieustannie przejawiają się na kartach średniowiecznych kronik.
Nasze szlachetne gildyjne bractwo tworzy zgraną paczkę i niepowtarzalną atmosferę.
Zapraszamy wszystkich aktywnych graczy do wspólnej zabawy.
Wstęp bezpłatny!!!
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z liderem, lub administratorami gildii.
Szlachecka Rada Gildii:
Lider Gildii:
1. drew7 - Rycerz Koronny
Administratorzy:
2. Panklex - Wielki Rycerz
3. Zozole - Wielki Rycerz
ZAPRASZAMY!!!