Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz aby menu gildii powiększyło się o status zadania z dnia poprzedniego?

Głosujących
273. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem Za

    250 91.58%
  • Jestem Przeciw

    10 3.66%
  • Jest mi to obojętne

    13 4.76%
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Gildia - rozszerzenie menu o status zadania z dnia poprzedniego

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar LubieNoNke
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Gildia - rozszerzenie menu o status zadania z dnia poprzedniego

    Witam, chciałbym zaproponować pomysł wprowadzenia do menu gildii dodatkowej kolumny mianowicie statusu zadania z dnia poprzedniego. Bardzo często bywa że w przypadku dużych gildii liderowi umykają ostatnie osoby kończące zadanie. Myślę że zgodzicie się ze mną że warto taką dodatkową kolumnę posiadać.


    Update:
    ------------------------------------------
    Dodane przez honko:
    - wprowadzenie możliwości sprawdzenia 10-15 zadań wstecz u danego gracza
    - statystyka procentowa wykonanych zadań gildii u danego gracza
    Ostatnio edytowane przez LubieNoNke ; 19.11.2013 o 16:16

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    01.10.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    popieram maciupko kolegę - uważam jednak że pomysł jest zbyt wąski . Proponuje wprowadzenie możliwości sprawdzania 10-15 zadań wstecz u danego gracza (najlepiej żeby taka informacja nigdy nie ginęła) oraz statystyk (np ile % zadań gildii wykonał(a)). Pozwoli to efektywnie zarządzać zwłaszcza dużymi gildiami.
    pozdro

  3. #3
    Początkujący Osadnik Awatar LubieNoNke
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Być może jest wąski jak piszesz ale chodziło mi o wprowadzenie minimum. W sytuacji jaką przedstawiłeś powyżej menu gildii stałoby się strasznie rozbudowane co za tym idzie wątpię czy support dokonałby aż takich zmian. Aczkolwiek twoje rozwinięcie pomysłu jest warte uwagi.

  4. #4
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Informacja typu 12/20 (na 20 zadań 12 wykonanych) nie przekracza chyba możliwości programistów z BB?

  5. #5
    Początkujący Osadnik Awatar LubieNoNke
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Jeżeli uważacie że warto dopisać to do pierwotnej wersji to dokonam update'u.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj

  7. #7
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Powinno być tak.
    Że w miejscu pokazanym na scrrenie czerwonym kolorem widać tylko stratę miejsca i mogło by tam być jakaś kolumna z Kropkami. Zielone wykonał, żółte, nie wykonał ostatniego, czerwone nie wykonał 2 ostatnich. Ale jak się ma czerwoną i się wykona bieżące to nie od razu ma się zielone tylko wskakuje na żółte.


  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar LubieNoNke
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Można to i w taki sposób rozwiązać. Wszystko zależy od chęci wprowadzenia przez support. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje co do modyfikacji lub usprawnienia w/w tematu zapraszam do opisywania.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    176
    Serwer
    Czarci Gaj
    zamiast kolorow do ktorych bedzie trzeba legendy itp, zamiast ryzyka oczopląsów, mala sugestia... wiem jako lider, że ma znaczenie i chciałoby sie wiedziec dokladnie kto wykonal ostatnie, zwlaszcza te ostatnie osoby umykaja zawsze..
    ale...
    za duzo danych to tez problem do przyswojenia jak i dla programistow. wiec moze w ten sposób:
    dla administracji i lidera, aby wyswietlało się w procentach, ile z ostatnich 10 zadan wykonał dany gracz. oczywiscie z uwzględnieniem tylko zadań gdzie był aktywny i system mu przydzielił zadanie. bo jak nie aktywny to nie ma znaczenia gdyż i tak nie byl uwzględniany przy limicie osób które maja zadanie wykonac.
    czyli z ostatnich 10 zadan ile wykonał (bez uwzględnienia bieżącego). czyli na przykład jakby wykonał wszystkie 10 to 100%, jesli byl aktywny we wszystkich ale wykonał 8 to pokazac moze 80%.
    cała historia nie ma sensu, przy 10 prosto policzyć, a w zupełności da to wgląd administracji, na temat aktywności i wydajności gracza, więc wiadomo kogo gonić, bić czy wywalać

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar LubieNoNke
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Jak już pisałem na początku chodzi mi o prostą kolumnę w której będzie proste tak-nie. Ma być prosto i czytelnie. Zrobił zadanie dzień wcześniej czy nie. I tym sposobem nie ma za dużo danych do przyswojenia.

Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.