Zobacz wyniki ankiety: Hot or Not?

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    21 63.64%
  • Nie

    12 36.36%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ulepszanie przygód - Ankieta

  1. #1
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Ulepszanie przygód - Ankieta

    Ulepszanie przygód w sposób: Przed rozpoczęciem, w gwieździe możliwość otworzenia interfejsu przygody i ulepszania jej poziomu. Powiedzmy najazd wikingów. Kupujemy/zdobywamy przygodę ma ona 1lvl. Ulepszenie na drugi kosztuje powiedzmy 3k granitu, a na3 maksymalny poziom 10k monet. Przy czym ulepszając na poziom drugi zyskujemy w dropie: dodatkowe 3 sloty z: 1x granit itd 2x slot z przygodami i mapami jak nie dropnie przygoda to powiedzmy w slocie mamy 50 map. A na poziomie trzecim (Legendarnym) dochodzą nam kolejne trzy sloty. Pierwszy slot fasole/monety/stair coinsy/mapy 2x slot z budynkami gdzie szansa wynosi 0.1% I ilości rodzai budynków jest powiedzmy 10. Począwszy od rezydencji zwykłej, poprzez opactwo i chate łowcy skończywszy na lodowej posiadłości czy nawet złotej wieży. Każda przygoda miała by oczywiście dopasowane sloty do swojego poziomu jak i ceny sklepowej przygody. Tak więc w czarnych rycerzach czy zwykłych wikingach nie dropiła już by lodowa posiadłość. Ceny fajnie by się różnicowały na rynku, i magazyny trochę by opustoszały. Widok poziomu przygody mógłby być widoczny na ikonie w postaci gwiazdek lub Rzymskiej liczby. Przygodami ulepszonymi można by było handlować. Przy ulepszaniu przygody zmieniają się jednostki w przygodzie na silniejsze. W najeździe na maksimum mogli by zrobić jakiegoś bossa na końcu i wrzucić powiedzmy Chucka gdzieś w środku.
    Nie ma w ankiecie opcji - nie mam zdania gdyż jak nie masz to nie głosujesz.
    Mogłoby BB oszacować które przygody rzadko są robione i dodać ciekawsze dropy na zasadzie chaty łowcy w tych rzadko robionych a jakieś inne w innych przygodach. Tak aby każda przygoda stała się unikalna a nie to co jest teraz. Chcesz granit to rób byle co.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 17.11.2013 o 15:15

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    pełna zgoda i poparcie byłoby ciekawiej a dzieci czy zakazane robiloby sie tez czesciej może..
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niespójne.

    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Ulepszenie na drugi kosztuje powiedzmy 3k granitu, a na3 maksymalny poziom 10k monet. Przy czym ulepszając na poziom drugi zyskujemy w dropie: dodatkowe 3 sloty z: 1x granit itd 2x slot z przygodami i mapami jak nie dropnie przygoda to powiedzmy w slocie mamy 50 map.
    Jesli drop granitu jest gwarantowany, to bez sensu go dropowac na miejsce tego wydanego na ulepszenie, lepiej zredukowac koszt ulepszenia.

    Poza tym 3k granitu to jest wiecej niz w wiekszosci przygod mozna w ogole wydropic, wiec wydawanie takiej ilosci nie majac gwarancji ze w glownym dropie sie trafi granit po to, zeby dostac go troche w dodatkowym slocie + dostac przygode (z ktorych wiekszosc jest bezwartosciowa) jest bez sensu, bo sumarycznie bedzie warte mniej niz to co wydalo sie na upgrade (poza moze pojedynczymi przypadkami szczesliwego dropa z niektorych przygod wieloosobowych).

    A na poziomie trzecim (Legendarnym) dochodzą nam kolejne trzy sloty. Pierwszy slot fasole/monety/stair coinsy/mapy 2x slot z budynkami gdzie szansa wynosi 0.1% I ilości rodzai budynków jest powiedzmy 10.
    Jesli masz 10 rodzajow budynkow i szanse 0.1% to oznacza 99% szansy na zero budynkow (a upgrade kosztuje 10k). Poza tym :

    Począwszy od rezydencji zwykłej, poprzez opactwo i chate łowcy skończywszy na lodowej posiadłości czy nawet złotej wieży. Każda przygoda miała by oczywiście dopasowane sloty do swojego poziomu jak i ceny sklepowej przygody.
    Wiekszosc tych budynkow jest warta mniej niz koszt upgradu, wiec nawet przy szansie 10% (a nie 100x mniejszej) to jest kiepski interes.

    Przy ulepszaniu przygody zmieniają się jednostki w przygodzie na silniejsze.
    Pytanie w jaki sposob od strony technicznej mialoby sie to dziac, oraz o ile silniejsze by sie mialy stac (bo niektore przygody mozna latwo doprowadzic do stanu gdzie nie bedzie sie ich dalo ukonczyc).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jesli drop granitu jest gwarantowany, to bez sensu go dropowac na miejsce tego wydanego na ulepszenie, lepiej zredukowac koszt ulepszenia.
    Nie tylko granit będzie do dropniecia. Mozę być np.
    -Granit
    -Tytan
    -Drewno
    -Królicza łapka
    Nie jest powiedziane ze tylko granit. Granit jest tylko po to aby przy odrobinie szczęścia zwróciło ci się.
    Poza tym 3k granitu to jest wiecej niz w wiekszosci przygod mozna w ogole wydropic, wiec wydawanie takiej ilosci nie majac gwarancji ze w glownym dropie sie trafi granit po to, zeby dostac go troche w dodatkowym slocie + dostac przygode (z ktorych wiekszosc jest bezwartosciowa) jest bez sensu, bo sumarycznie bedzie warte mniej niz to co wydalo sie na upgrade
    Ilość granitu jaką podałem jest tylko przykładem. A to że coś nie dropi, no to mówi się trudno. Jednym dropi drugim nie. Chodzi o samą zabawę i pomalowanie tej "nudnej gry". Nie wiem czy wiesz. Ale są przygody gdzie możesz sprzedać sloty. A to znowu zwróci Ci koszty. Dlatego są drogie upy co do wartości dropu. Wiadomoże każda przygoda będzie miała oddzielną cene ulepszenia i każda przygoda musi mieć osobno dobrany drop. Tak aby w jednoosobowej bardziej opłacało się ulepszać niż w bractwie gdzie masz 2 dropy na sprzedaż.
    Jesli masz 10 rodzajow budynkow i szanse 0.1% to oznacza 99% szansy na zero budynkow (a upgrade kosztuje 10k). Poza tym :
    Napisałem powiedzmy co miało znaczyć "na przykład". Rodzaji budynków może być nawet 80. Co daje już 8%. A to jest dużo. gdyż w tych 8% 6% to budynki które w połowie już zwracają cenę upa a slot w dropie z budynkami jest 2x. Jeśli BB stwierdzi że nawet te (nie wiem ile jest budynków np. 50 rodzaji) 2,5% to za mało. To dadzą 0.2% na zdobycie byle jakiego budynki i masz już te 10% z jednego slota. Przypominając że są przygody ze sprzedażą dropa dlatego jest cena wysoka.
    Pytanie w jaki sposob od strony technicznej mialoby sie to dziac, oraz o ile silniejsze by sie mialy stac (bo niektore przygody mozna latwo doprowadzic do stanu gdzie nie bedzie sie ich dalo ukonczyc).
    Nie pytaj się mnie. Bo to nie ja z niczego zrobiłem gre. Spytaj się BB czy to jest realne. Według mnie tak. To według nich na pewno. To ze jakaś przygoda nie jest realna do ukończenia nie znaczy ze ukończenie jej nie będzie opłacalne. Są różne sposoby. Mogą zrobić 3 różne przygody i po prostu up, to będzie kupowanie nowej przygody na wyższym lvlu. Proste nieprawdaż?
    A co nowego mozę być w przygodzie? Nie wiem, obozy, silniejsze wojsko. jak w powiedzmy w "okradać bogatych" masz do pokonania żołnierzy i ochotników to na najwyższym wszyscy będą elitarni. Poradniki i tak na to się znajdą. Straty będa wieskze. Drop bezie większy. Wiecej dropu expa=, wiecej stair coinsów. A to znowu masz więcej Katapult i strzelb. I drop na sprzedaż. Nie bój się ja mój pomysł przemyślałem i wydaje mi się że ejst dobry. Oczywiście jest tylko kwestia dobrania odpowiedniego dropa po ulepszeniu. A ty sparkz jak już coś komentujesz to nie pojedyncze zdania tylko weź pod uwagę wszystko razem gdyż jak coś ma być ulepszonego to trzeba oceniać wszystkie czynniki wpływające na jego ogólny rezultat i ideologie.
    W skrócie ujmując cel mojego mojego pomysłu. Bo jak ulepszenie Bractwa będzie kosztowało 1k granitu a dropy będa o wiele bardziej wartościowe to zobacz ile zarobisz ze sprzedanych slotów.
    -Droższe dropy
    -Więcej rodzai dropów
    -Nowy sposób przejścia "nowej przygody"
    -Większe straty/większe zyski zależy od szczęścia.
    -Nowa zabawa
    Mogą wprowadzić też zlot w którym będzie dropić losowa rzecz z gry ze wszystkich możliwych zaczynając od surowców tj 3k marmuru poprzez przygody a kończąc na chacie łowcy. Po prostu byłby to slot wielkiej niewiadomej. Ciekawe nieprawdaż?
    Do tego pomysły mogę dokleić masę nowych które razem będą ze sobą współgrać ale BB jest zasypywane pomysłami na wygląd skrzynki pocztowej. Ale ja na to nie narzekam na forum bo widocznie komuś jest bardziej potrzebna ta gra jako portal społecznościowy niż jak dla mnie rodzaj rozgrywki w którą chce grać i się bawić. Jedni płaczą za PvP drudzy z innego powodu. A ja płacze z "tego samego" co wszyscy że nie ma nic nowego. Kiedyś rok temu dla mnie super nowością było wprowadzenie np. Chaty łowcy. Później potrzebowałem budynku produkującego ryby bez złoża. Ale jestem na takim etapie ze ryby nie mają wartości bo blisko (na oko) 40% graczy na moim serwerze ma 50lvl i po 5kk ryb w złożu. Jak by wprowadzić zwiększenie limitu produkcji w magazynie prowiantu to wrzucenie 5kk ryb do złoża staje się bezwartościowe co za tym idzie pomysł z budynkiem produkcji ryb bez złoża staje się bezsensowny. Bb nie wprowadza wielu rzeczy bo oni patrzą przyszłościowo i wiedzą ze niektóre rzeczy nie mają sensu. A mój pomysł jak na razie nie koliduje z niczym. Moze tylko z tym że fasole miały być w przygodach epickich a teraz pojawiają się w legendarnych.
    Wydaje mi się że mój pomysł jest równie dużym pomysłem co pomysł z przygodami epickimi i fasolami.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 17.11.2013 o 20:05

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wzialem pod uwage wszystko razem i podsumowalem w pierwszym zdaniu, dalej Ci tylko wyliczylem ze szczegolami co mi sie nie podoba.

    Proponujesz rewolucje w temacie przygod jednoczesnie proponujac takie jej przeprowadzenie, ze nie ma podstaw do tego, zeby te zrewolucjonizowane przygody byly uzyteczne do czegos innego niz zwiekszanie ilosci contentu w grze. Teraz znowu piszesz ze liczby moga byc inne, ale jesli moga byc inne to nie ma sensu dyskutowanie o tym jesli nie ma konkretow na jakich moznaby sie oprzec.

    Budynkow nie bedzie 80, bo nie ma w grze tylu budynkow specjalnych, a jesli zalozymy ze moga zostac wprowadzone, to nadal nie wiadomo jakie i po co, wiec znowu nie ma do czego sie odniesc.

    To ze jakaś przygoda nie jest realna do ukończenia nie znaczy ze ukończenie jej nie będzie opłacalne.
    To ze jakas przygoda jest nierealna do ukonczenia oznacza, ze nie bedzie jej ukonczenia. Gra dziala na takich prymitywnych zasadach, ze odpowiednia kombinacja jednostek da sie graczowi zablokowac mozliwosc zrobienia czegokolwiek, przez co walka przestaje byc kwestia tego czy stracisz 100 elitarnych czy 1000, tylko po prostu za pomoca dostepnych jednostek nie bedziesz w stanie jej wygrac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ale jesli moga byc inne to nie ma sensu dyskutowanie o tym jesli nie ma konkretow na jakich moznaby sie oprzec.
    Konkrety to tylko BB moze podać. Bo to od nich zależy w jakim kierunku bezie szedł rozwój gry. Jak będ achcieli aby w dropach nic nie było. To jest wtedy ich konkret a ja mogę podać im tylko przybliżony do wersji końcowej przykład. Dlaczego? Są różne serwery, ja gram tylko na jednym, na innych serwerach są bagatelnie wyższe ceny w porównaniu do mojego serwera. Dlatego dobranie "wartości liczbowych" pozostawiam BB. Ale Ty tego nie rozumiesz bo widzisz tylko swój serwer...
    Budynkow nie bedzie 80, bo nie ma w grze tylu budynkow specjalnych, a jesli zalozymy ze moga zostac wprowadzone, to nadal nie wiadomo jakie i po co, wiec znowu nie ma do czego sie odniesc.
    przeczytaj mój post jeszcze raz, edytowałem go zanim przeczytałem twoją wypowiedź. Po prostu wiedziałem ze nie pojmiesz wszystkich moich nie przedstawionych myśli.
    Gra dziala na takich prymitywnych zasadach, ze odpowiednia kombinacja jednostek da sie graczowi zablokowac mozliwosc zrobienia czegokolwiek, przez co walka przestaje byc kwestia tego czy stracisz 100 elitarnych czy 1000, tylko po prostu za pomoca dostepnych jednostek nie bedziesz w stanie jej wygrac.
    Dlatego przemyślałem kwestię stair coinsów i i uważam ze przy większym expie masz SC (Katapulty, strzelby itd) przygoda staje się łatwiejsza. Tymbardziej ze ejst premium nie opłaca się robić zbyt łatwych przygód gdyż to zepsuje tylko rynek na serwerach.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 17.11.2013 o 20:15

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ty za to nie rozumiesz, ze dzial z propozycjami na forum sluzy temu, zeby dyskutowac o propozycjach, a bez konkretow nie ma o czym dyskutowac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Człeku powolny... Sorka. Ale ja nie mogę zaproponować zupełnie nowego systemu gry. ja mogę tylko podać pomysł w jakim kierunku ma się udać jej rozwój. Co innego jest podać pomysł na budynek produkujacy sztaby ze złota. A co innego zupełnie nowy system przygód. Gdybym, miał teraz opisać każdą przygodę z osobna i uwzględnić wartość jej na poszczególnych serwerach (nie posiadajac takiej wiedzy, spoko Ty też jej nie posiadasz) rozpisałbym się na blisko 20mln słów. A i tak to by nie miało sensu. Dlaczego? Bo BB i tk wszystko musiało by przestudiować... Wszystko sprawdzić... Wszystkie zaprogramować... Mój wysiłek byłby i tak daremny. Nie rozumiesz? Ale ja i tak wiem że ten pomysł nie przejdzie. Bo połowa graczy nawet nie wie o co chodzi nie chce im się grać albo klepią czarnych 5x dziennie, mają full magazyny i nie widzą sensu takiego rozwoju gry. Ale trzeba wziąć pod uwagę przyszłe nowe serwery które kiedyś powstaną. Bęą miały zupełnie coś nowego. A nie to co jest teraz. Po 2 latach uważam ze w tej grze nic niema. Oprócz przyszłej nowej skrzynki pocztowej... Bo poczta jest ważna. Dużo graczy wypowiada się na forum którzy nie grają tak długo jak my. I oni nie rozumieją że w pewnym momencie zaczyna się nudzić to co jest czyli niewiele możliwości.
    Dodając. Po 2 latach gry wychodzi nowy budynek. Nie ważne za co. Za prezenty? Spoko, wystawiajcie ofki ja chętnie kupie i tak mam pozapychane magazyny. Mam grać kilka miesięcy aby w 5 minut kupić nowy budynek i w 9 dni go ulepszyć a po dwóch tygoniach stwierdzić ze znopwu wieje nudą? Ci nowi się męczą na tym co my kiedyś i nie wiedzą jeszcze ze tutaj nie ma rozgrywki tylko robienie czegoś w celu takim aby keidyś powiedzieć "przecież w tej grze nic niema po osiągnięciu 50lvl i do tego surki na rynku jest coraz więcej, kilka przygód i nowa skrzynka pocztowa." Kiedyś widziałem kilka fajnych pomysłów graczy, ale zostały zhejtowane przez osoby takie jak Ty. I dlatego w tej grze jest jak jest. BB nie wprowadzi czegoś co się graczom nie podoba i dlatego nic nie wprowadzają.

    Dopóki gracze nie będą wspólnie walczyć o pomysły dopóty nic nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 17.11.2013 o 20:39

  9. #9
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    to jest kierunek nie konkret..zarys..a jesliby w jakikowliek sposob mozna było zmienic cos w silach ukladach..dropach ..hmmm przygodach to tylko bb rzecz jasna moze to poddac probom ..testm..ja jestem za kierunkiem przecie nie ma tutaj konkretow bo byc generalnie nie moze..
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  10. #10
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dziękuje za poparcie.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.