Zamknięty wątek
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67

Wątek: Zmiany w grze - 07.11.2013 (czasowe blokowanie przestawiania budynków)

  1. #31
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.02.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja to troszkę z innej strony ukarze, oczywiście mój głos jest kontrargumentem dla waszych wypowiedzi kółka wzajemnej adoracji i narzekania, wiec stosownie mozecie również na mnie wieszać psy, bo raczyłem z ogółu wystąpić:

    A nie wzięliście pod uwagę to że takie "zabawy" w przenoszenie powodują jak by nie patrzeć swoisty ruch na serwerze.
    Wyobraźcie sobie sytuacje taką ze polowa użytkowników na serwerze zapragnie nagle przemodelować całą swoja wyspę i dziesiątaki budynków przestawić.
    Oczywiście w tym czasie Wy będziecie w tej 1/4 co akurat blok puszcza na przygodzie ... naturalnie jest forum i okazja się trafi co by w nowo założonym temacie znowu ponarzekać na lagiiii...

    Troszeczkę zrozumienia i dystansu, to nie jest aż takie utrudnienie, TSO jest jedna z nielicznych gier która wymaga cierpliwości. Ja rozumiem że podczas przenoszenia i optymalizacji całej gałęzi produkcji danego surowca, wymaga to przeniesienia całej (na wyższych levelach dość sporej) grupy budynków ale nigdzie nie wymaga to by zrobić w przeciągu 3 min. No oczywiście poślizg godzinny skazuje nas na stratę np. aż 100 szt chleba ...o zgrozo toż to jest 4 chlebowych ludków z buffodajni.

  2. #32
    Osadnik Awatar Agnieszka_N
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    141
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez W4tchdog Zobacz posta
    Ja to troszkę z innej strony ukarze ...
    To co piszesz może być przyczyną takiego posunięcia, jednak najgorsze jest to że brak jest jakiejkolwiek informacji na ten temat. Gdyby BB napisało że jest to niezbędne to wtedy to przyjmuję, bo ważniejsze jest dobro całego serwera i jego lepszej pracy.

  3. #33
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez W4tchdog Zobacz posta
    A nie wzięliście pod uwagę to że takie "zabawy" w przenoszenie powodują jak by nie patrzeć swoisty ruch na serwerze.
    Zanim zaczniesz wyciągać takie argumenty sprawdź najpierw ilość danych jaka jest przesyłana po przestawieniu budynku i porównaj następnie do ilości danych jaka jest wysyłana po wpisaniu "cześć wszystkim" na czacie... Zapewniam Cię, że szybko dojdziesz do wniosku, że myślenie boli mniej niż mogłoby się wydawać...

    Kolejna rzecz, która nie boli (tu już do głównie do BB) to kwestia informacji. Jest pamiętnik developera, kreowany przez pryzmat pozytywnego "pijaru", który w założeniach ma pokazywać, że ciągle robi się coś nowego. Jednak, kiedy pojawia się problem wówczas my zostajemy z problemem sam na sam bo nikt nie potrafi się wypowiedzieć. I pewnie, ktoś znów słusznie zauważy, że winni są "krzykacze" - i poniekąd będzie miał racje. Rozumiem, że są tacy, co wiecznie się nudzą i zawsze mają coś do powiedzenia, zwykle nie wnosząc do rozmowy nic konstruktywnego, ale jeśli nie będzie konstruktywnych dialogów między tymi co grają w tę grę. a tymi co ją tworzą i reprezentują twórców, dopóty będzie tak jak jest. Pominę już kwestię moderacji, bo nie raz widziałem pozamykane lub pousuwane ciekawe i konstruktywne tematy rozmów, a wiele żygowin i pomyj wisi na forum i zaśmieca tematy - ale to już temat na odrębną dyskusję.

    Wreszcie, kolejny apel do BB:
    - chcemy mieć możliwość prowadzenia z Wami dialogu,
    - chcemy otrzymywać informacje o wszystkich zamianach w grze i ich przyczynach, jeśli wprowadzacie zmiany takie jak te omawiane w tym temacie, dajcie informacje czemu tak się dzieje (może łatwiej będzie wtedy to przełknąć),
    - chcecie zarabiać na klejnotach, zróbcie analizę poszczególnych rynków i dostosujcie ceny do realnych możliwości graczy...
    - NAJWAŻNIEJSZE: nie zatrzymacie gracza na siłę przed komputerem! Jeśli będę miał do wyboru:
    A) spędzić 30 minut na przestawianiu budynków
    B) iść zmienić dziecku pieluchę
    to być może będzie to zaskoczeniem wybiorę tę drugą pozycję z listy. Gra ma być formą relaksu i odprężenia, a nie "złem koniecznym". Trudno najwyżej nie postawie paru pól lub paru studni, najwyżej nie wyślę geologów lub odkrywców. Póki co znajduje czas, żeby ogarnąć swoją wiochę, choć z braku czasu nie robię już przygód.

    Na koniec jeszcze tylko spieszę wyjaśnić, że nie narzekam, a jedynie próbuję zwrócić uwagę twórców gry na pewne fakty o których zdają się nie pamiętać. Oprócz settlersów i ja i inni ludzie również mają swoje życie poz grą: szkołę, pracę, dom, dzieci i rodziny. Warto o tym pamiętać.

  4. #34
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez W4tchdog Zobacz posta

    A nie wzięliście pod uwagę to że takie "zabawy" w przenoszenie powodują jak by nie patrzeć swoisty ruch na serwerze..
    Co za różnica, jesli np. 1000 osób chce przesunąć budynek w tym samym czasie? 1000 osób wygeneruje ten sam ruch, tylko minute później.

  5. #35
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A ja jestem zdania, że ta zmiana, nie jest aż tak rażąca. Mimo to, powinni jasno napisać dlaczego to zmienili, po to aby gracze mieli czarno na białym napisane, co, po co i dlaczego. Głównie z tego powodu, że potem rodzą się takie dyskusje jak ta.

    sloonik - masz rację. Powinni pamiętać o tym, że gracze mają coś innego do roboty w swoim życiu. Ale ta zmiana z przestawianiem budynku, nie jest aż tak rażąca. Może jednak irytować. Bo przecież wcześniej było lepiej, a my nie wiemy dlaczego to zmienili.
    Pozostaje jednak multum innych rzeczy do zrobienia, w temacie dotyczącym potrzeby miliarda kliknięć.

    W4tchdog - też masz rację. Szkoda, że musisz sam się domyślać dlaczego ta zmiana ma miejsce. Możliwe, że był to problem techniczny, niekoniecznie taki jak podałeś.
    Ostatnio edytowane przez Kris-89 ; 20.11.2013 o 13:12

  6. #36
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Kris-89 Zobacz posta
    Pozostaje jednak multum innych rzeczy do zrobienia, w temacie dotyczącym potrzeby miliarda kliknięć.
    Oczywiście, że tak. To jest tylko jedna rzecz z niewielu, ale jak w przypadku wielu innych rzeczy - brak jest dialogu. To mnie chyba najbardziej irytuje. Dziwi mnie też obojętność, przecież to nie jest pierwszy taki sygnał. Pamiętnik developera - piszą coś do nas o jakiś nowościach i przerzucają temat na inny dział forum, po czym temat zamiera. Czasami mam wrażenie, że ta gra żyje własnym życiem, że z drugiej strony nie ma nikogo. Sam osobiście pracuje jako programista aplikacji webowych i na co dzień rozmawiam z kolegami w pracy o nawet najdrobniejszych zmianach w narzędziach z którymi pracują,. Pracowałem jako programista w dużym portalu, również zajmując się supportem i kontaktem ze społecznością portalu, starałem się godzić komercjalizację z użytecznością - i może właśnie dlatego nie potrafię tego zrozumieć, dlaczego BB buduje tak (w moim subiektywnym oduczuciu) negatywny pijar. Jedynym usprawiedliwieniem dla mnie jest to, że stoją pośrodku między nami a niemiecką mentalnością (ale to tylko domysły).

  7. #37
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    149
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Najbardziej brakuje braku odzewu ze strony CM. Kiedy jeszcze MODem byl Zakręcony to coś tam probował wyjasniać, nie zawsze wychodziło, ale chociaż sie udzielał w dyskusjach i czesto zgadzał z uzytkownikami. Obecnie mamy totalna ciszę. Nie wierze że nie ma możliwości napisania prostego wyjaśnienia czemu tak albo odpowiedzi na pytanie uzytkowników. Zresztą wystaczy porównać aktywność naszych CM i MODów do aktywności ich odpowiedników na forach niemieckich albo angielskich.
    Inna kwestią jest to że zdarza sie iż CM ma swoją wersje a support swoją, co zakrawa na jakiś żart.

  8. #38
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Jurek12345 Zobacz posta
    Co za różnica, jesli np. 1000 osób chce przesunąć budynek w tym samym czasie? 1000 osób wygeneruje ten sam ruch, tylko minute później.
    Dokładnie jak mówisz. Różnica jest taka, że jeśli weźmiemy pod uwagę określony przedział czasowy to w tym określonym czasie wykonasz takich ruchów mniej (np. max. 60 budynków w czasie godziny). Choć może się to wydawać wysokim progiem.

    Problem ruchu, to problem optymalizacji wymiany informacji w relacji klient-serwer, gdzie największym problemem pozostaje fakt, że gra po stronie klienta działa w najróżniejszych, niekiedy niestabilnych środowiskach. Tu jest do zrobienia najwięcej i tu jest największa trudność do pokonania.

  9. #39
    Początkujący Odkrywca Awatar The_BEAST_r10
    Dołączył
    19.12.2012
    Posty
    327
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    A mi się wydaje że oni sami nie wiedzą dlaczego tak zrobili i dlatego jest temat bez odpowiedzi - czyżby z normalnego serwera zrobili testowy aby sprawdzić coś ?

  10. #40
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    The_BEAST_r10, zmiana ta była podyktowana warunkami technicznymi. W przeszłości szybkie przesuwanie budynków często wywoływało zablokowanie się wyspy (tzw. "obszar serwera uszkodzony"). Po wprowadzeniu opóźnienia, ilość stref blokowanych z tego powodu jest zdecydowanie mniejsza. Niestety nie mogę udostępnić żadnych konkretnych liczb, jednak korzyść płynąca z tej modyfikacji jest spora (mniej zablokowanych wysp z powodu zbyt szybkiego przesuwania obiektów).

    Z pewnością gdy opracowane zostanie inne rozwiązanie, restrykcja ta zostanie zniesiona.

Zamknięty wątek
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.