Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Odkrywca - Poszukiwacz kłopotów...

  1. #31
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    hjkrsettlers: bb oferowało kiedyś pracę u siebie zgłoś się i zobaczymy co uda ci się zmienić

    sivy-devil: procenty są od graczy i z projektów wiki, bb nigdy nie podawało żadnych szans

    Kirr: mi w trakcie eventu przynieśli 2 przygody równocześnie, fakt że od zakończenia jeszcze się nie spotkałem ale jednak

  2. #32
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Nowy Świat
    Van-de-Lord, Głupstwa wypisujesz mądralo, według ciebie jak się kogoś zatrudni to absolutnie nie wolno od niego niczego wymagać? I jakbyś do tej pory nie załapał, tu nie chodzi o pretensje tylko do supportu, cała ta ekipa aż po samych programistów to olewacze nastawieni na kasę i nic więcej ich nie obchodzi. Jak komuś jest tak ciężko w tej robocie to droga wolna, ktoś kogoś zmuszał? Przecież ktoś do cholery powinien się tym całym bajzlem zajmować. A co do twojego ostatniego zdania, nie jestem pewny czy wiesz o czym jest ten wątek, może tu wszedłeś przez pomyłkę? Nie chodzi o równoczesne przynoszenie przygód tylko o podwójne, takie jakie daje funkcja "Poszukiwacz kłopotów", ja tej funkcji używam dwa razy dziennie przy krótkich poszukiwaniach przygód i od końca ewentu świątecznego ona nie działa. Rozumiesz już o co chodzi? I wytłumacz mi co to znaczy na końcu twojej mądrej wypowiedzi "...fakt że od zakończenia jeszcze się nie spotkałem ale jednak"? Nie rozumiem tego "...ale jednak", co to znaczy?

  3. #33
    Osadnik
    Dołączył
    13.11.2012
    Posty
    138
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Van-de-Lord Zobacz posta
    sivy-devil: procenty są od graczy i z projektów wiki, bb nigdy nie podawało żadnych szans
    Chyba nie zrozumiałeś o co Mu chodziło. Chodzi o szanse na znalezienie dwóch przygód jednocześnie (dwóch mapek itd.) podawaną w opisie przy upgrejdzie odkrywcy. To nie są procenty od graczy tylko oficjalna informacja w grze. W dłuższej perspektywie czasu każdy jest w stanie ocenić na ile ta informacja jest prawdziwa. O ile gdy np. po 10 poszukiwaniach będziemy mieć 1 trafienie z podwójnym dropem, to trudno wyciągać wniosek, że coś jest nie tak, ale wraz ze wzrostem liczby poszukiwań ilość podwójnych trafień powinna zbliżać się do 30%. Gdy 10-15 graczy pisze, że od 3 tygodni nie mieli podwójnego trafienia, to pomimo tego, że Tobie się raz udało dowodzi to, że jest jakiś bug. Być może faktycznie ktoś zamiast 0,3 wpisał 0,03 (i to byłoby właśnie Twoje trafienie). Mnie osobiście też nic podwójnego grubas nie przynosi od dłuższego czasu, mimo że wcześniej to robił.

  4. #34
    golec115
    Na czym polega teoria prawdopodobieństwa? Każde przynoszenie jest traktowane jako oddzielne. I moze sie zdarzyć, że nie przyniosą Ci grubasy podwójnej przygody czy mapek. Prosta zasada matematyczna. I tak może się dzieć nawet rok. Prawdopodobienstwo, to prawdopodobienstwo. I tyle w temacie.

  5. #35
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez golec115 Zobacz posta
    Na czym polega teoria prawdopodobieństwa? Każde przynoszenie jest traktowane jako oddzielne. I moze sie zdarzyć, że nie przyniosą Ci grubasy podwójnej przygody czy mapek. Prosta zasada matematyczna. I tak może się dzieć nawet rok. Prawdopodobienstwo, to prawdopodobienstwo. I tyle w temacie.
    Coś słyszałeś o rachunku prawdopodobieństwa ale chyba nie wszystko zapamiętałeś.
    Weźmy prosty rzut monetą.
    Prawdą jest że za każdym razem prawdopodobieństwo że wypadnie orzeł wynosi 1/2.
    Ale nie rozpatrujemy pojedynczego rzutu a powiedzmy 10. I tu prawdopodobieństwo że pod rząd wypadnie 10 orłów nie jest 1/2 a 1:1024.
    Tak samo nie rozpatrujemy pojedynczego szukania a kilkunastu czy kilkudziesięciu więc jeśli jednemu graczowi nie przynoszą, można mówić o pechu jeśli jest ich więcej to albo podane szanse są nieprawdziwe albo jest jakiś bug.

  6. #36
    golec115
    Ech.. Co za to może, że trafia cały czas w te 7/10 szans? Jest tam o wiele większa możliwość trafienia. Matematyka jest okrutna i wskazuje, że oni trafiają w to pole cały czas. I nic na to się nie poradzi. Dla mnie to normalna sprawa i nie szukam w tym jakiegoś wielkiego problemu. Świadomie dałem tą umiejętnośc i jednocześnie naraziłem się na ryzyko, że nie zawsze, czasami wręcz sporadycznie dostanę drugi dodatkowy slot.

  7. #37
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Nowy Świat
    To ja to może praktycznie wytłumaczę, 30% szans to jak 1 do 3, coś jak kość do gry z trzema kombinacjami. Jest ABSOLUTNIE niemożliwe by w ponad 100 rzutach nie trafiła któraś z tych trzech kombinacji, łatwiej by było kilka razy pod rząd trafić szóstkę w totolotka. Właśnie taki ja mam przypadek. Pewnie bym to olał ale problem w tym, że przed zakończeniem tego nieszczęsnego ewentu, wszystko działało prawidłowo, zgodnie z prawdopodobieństwem, chyba tylko raz mi się zdarzyło bym jakiegoś dnia nie miał podwójnego dropu ale następnego dni już miałem wielokrotne. Podsumowując, na sto razy pod rząd powinno być około 30-stu z podwójnym dropem, im więcej prób tym bardziej wartość powinna być bliższa 30%. Problem nie dotyczy wszystkich graczy, mam kolegę który ma tę samą konfiguracje poszukiwaczy i u niego działa prawidłowo. Jestem pewny, że problem jest o wiele szerszy tylko nie wszyscy gracze z tej opcji kozystaja albo maja tylko takiego jednego odkrywcę i trudno im jednoznacznie stwierdzić. Powtarzam, ja ma trzech takich odkrywców i 2 razy dziennie są posyłani na krótkie poszukiwania przygód. To jest 6 prób dziennie przy szansie 1 do 3, tak się to ciągnie od zakończenia tego ewentu. Ja wiem, że używany przez programistów generator liczb pseudolosowych to badziewie choć, można go poprawić ale to może jest za trudne dla tych programistów. Jak ktoś się trochę orientuje w programowaniu to niech sobie zrobi symulacje a się przekona o czym piszę. Przy programowych generatorach liczb pseudolosowych takie zachowanie jest niemożliwe ponieważ to nie są do końca liczby losowe, jak jest dłuższy powtarzający się ciąg to później następuje zmiana ciągu. Niektórzy uważają, że przyczyną może być przesunięty przecinek w szansie ale może to też być wyłączenie aktywności "poszukiwacza kłopotów" lub stałe resetowanie ciągu liczb pseudolosowych jak miałem (inni też) z introligatornią. Ten przecinek bym wykluczył bo to pewnie wartość ustawiona dla wszystkich. To wznawianie-resetowanie jest powszechnym błędem w tej grze i występuje w wielu problemach, wydłużone produkcje, długie powroty generałów, długie powroty poszukiwaczy, długie upgrade budynków,... Wydaje mi się, że Flash nie bardzo się nadaje do tak złożonych gier albo programiści ledwo to ciągną i zadania ich trochę przerastają.
    Dopiszę jeszcze, może się to przyda tym "programistom" Tym generatorem liczb pseudolosowych jest równanie które przy każdym wznowieniu wybierania liczb zaczyna i kontynuuje, zawsze tę samą sekwencję liczb. By generator przypisany konkretnej zmiennej się resetował to musiałoby nastąpić przerwanie programu i wznowienie. Nie wiem jak to działa na serwerach ale może nie to jest problemem. Najbardziej sensowne wydaje się dezaktywowanie funkcji "Poszukiwacz kłopotów".
    Ostatnio edytowane przez SirJarkus ; 02.12.2013 o 13:11

  8. #38
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez golec115 Zobacz posta
    Ech.. Co za to może, że trafia cały czas w te 7/10 szans? Jest tam o wiele większa możliwość trafienia. Matematyka jest okrutna i wskazuje, że oni trafiają w to pole cały czas. I nic na to się nie poradzi. Dla mnie to normalna sprawa i nie szukam w tym jakiegoś wielkiego problemu. Świadomie dałem tą umiejętnośc i jednocześnie naraziłem się na ryzyko, że nie zawsze, czasami wręcz sporadycznie dostanę drugi dodatkowy slot.
    Dokładnie, matematyka jest okrutna (a właściwie to rachunek prawdopodobieństwa).
    Szansa, że w 10 poszukiwaniach nie trafią podwójnych przygód wynosi 3%.
    Czyli powtarzam - jeśli jednemu graczowi nie przynoszą, można mówić o pechu jeśli jest ich więcej to albo podane szanse są nieprawdziwe albo jest jakiś bug.

  9. #39
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.03.2013
    Posty
    8
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Rachunek prawdopodobieństwa oparty jest również o rozkładzie jednostajnym dyskretnym.
    A więc przy nieskończonej ilości wypraw przy prawdopodobieństwie 50% średnio co druga wyprawa powinna przynieść efekt. Oczywiście może być odchyłka, ale nie taka że przez miesiąc nie przynoszą. To tak jak rzucić monetą 50 razy i ani razu reszki by nie było
    Ostatnio edytowane przez Cesarus ; 02.12.2013 o 13:13

  10. #40
    Osadnik
    Dołączył
    18.09.2013
    Posty
    88
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    Abstrahujac generalnie od tematu watku, chcialam tylko zaznaczyc, ze przy wysylce trzech osobnych odkrywcow, z ktorych kazdy ma 30 % szans na znalezienie czegos, nie mozesz sumowac i pisac, ze masz 90 %. W ten sposob przy pieciu - mialabys 150%

    Z Twoim komentarzem odn tego, jak malo prawdopodobny jest brak nawet JEDNEGO udanego trafienia, zgadzam sie w pelni.

    Bo masz 150% szans, oznacza to że jeden na pewno przyniesie dubla i masz f/f na drugiego. To właśnie oznacza ta suma dla wyniku, nie dla szans a dla samego rezultatu jaki osiągamy.

    -----

    Po działaniu innych, szybciej rzutujących umiejętności widzę że kaszana jest w pobieraniu z tablicy rnd. Pobiera cięgle tę samą serię z indexu.
    Ostatnio edytowane przez DrwalNadDrwale ; 02.12.2013 o 14:07

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.