Zamknięty wątek
Strona 15 z 27 PierwszyPierwszy ... 5 13 14 15 16 17 25 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 268

Wątek: [Dyskusja] Pamiętnik dewelopera: Epickie miejsca pracy, Bank Gildii, Poczta

  1. #141
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wg mnie bank wogóle nie przydatny

  2. #142
    Osadnik Awatar Agnieszka_N
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    141
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bank Gildii to jest to totalna bzdura, wielka bzdura ... bzdura ... w tej formie jaka proponują. Odnoszę wrażenie że chcą coś wprowadzić na siłę a nie mają pomysłu i na nas ćwiczą.

    FeneShu trochę się z tobą nie zgodzę, jeśli damy możliwość graczom pobierania surowców z banku to boje się że to spowoduje duże nadużycia. Już na naszym serwerze mieliśmy i mamy przykład takiego Krzysia19844 który chodzi od jednej gildii do drugiej i naciąga graczy, i teraz przyjdzie taki do mojej gildii, wycierpi swoje a potem jak wzbudzi zaufanie wyciągnie kasę i tyle go będziemy widzieć. Jeśli miało by to działać jak piszesz to widzę to tylko pod jednym warunkiem - taki gracz musiał by wnieść zabezpieczenie np. jakimś swoim budynkiem który traci jak odejdzie z gildii bez spłaty zobowiązań (oczywiście wysokość poręczenia musiała by być adekwatna do pożyczki). Ale kolejna kwestia że do zadania gildyjnego to u nas jak ktoś poprosi to zawsze uzyska pomoc więc chyba ten bank jest zbyt drogi jak to proponują obecnie aby miał taką funkcje pełnić tym bardziej że monety gildyjne nie są towarem atrakcyjnym i za niego można kupić w większości same buble.

  3. #143
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez okogi Zobacz posta
    no i ruszylo


    ten magazyn to BZDURA BZDURA BZDURA ....

    WEZCIE BB_XAAR WYCOFAJCIE TO COS .... nie wiem skad ten pomysl i przede wszystkim po co ?? co on ma nam dac ?? jaki jest tego cel ??
    pozdr
    Nowy ,fajny budynek ozdobny

  4. #144
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez AczeTom Zobacz posta
    Nowy ,fajny budynek ozdobny
    Nowy, duży budynek ozdobny

  5. #145
    Osadnik
    Dołączył
    29.06.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Agnieszka_N Zobacz posta
    Bank Gildii to jest to totalna bzdura, wielka bzdura ... bzdura ... w tej formie jaka proponują. Odnoszę wrażenie że chcą coś wprowadzić na siłę a nie mają pomysłu i na nas ćwiczą.

    FeneShu trochę się z tobą nie zgodzę, jeśli damy możliwość graczom pobierania surowców z banku to boje się że to spowoduje duże nadużycia. Już na naszym serwerze mieliśmy i mamy przykład takiego Krzysia19844 który chodzi od jednej gildii do drugiej i naciąga graczy, i teraz przyjdzie taki do mojej gildii, wycierpi swoje a potem jak wzbudzi zaufanie wyciągnie kasę i tyle go będziemy widzieć. Jeśli miało by to działać jak piszesz to widzę to tylko pod jednym warunkiem - taki gracz musiał by wnieść zabezpieczenie np. jakimś swoim budynkiem który traci jak odejdzie z gildii bez spłaty zobowiązań (oczywiście wysokość poręczenia musiała by być adekwatna do pożyczki). Ale kolejna kwestia że do zadania gildyjnego to u nas jak ktoś poprosi to zawsze uzyska pomoc więc chyba ten bank jest zbyt drogi jak to proponują obecnie aby miał taką funkcje pełnić tym bardziej że monety gildyjne nie są towarem atrakcyjnym i za niego można kupić w większości same buble.
    Przecież nie każdy będzie mógł wypłacać coś z Banku Gildii - szefowie gildii powinni tylko zaufanym osobom dać tą możliwość lub nikomu ;D(jak kto woli:P)

  6. #146
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Agnieszka_N Zobacz posta
    Zrobiłam szybką analizę straty miejsca po ustawieniu ESD (Epicki Skład Drewna) na przykładzie swojej wyspy.
    Efekt jest taki że musiałabym usunąć 6 budynków produkcyjnych (w miejsce leśnika na dole muszę ustawić magazyn aby zapewnić optymalne warunki pracy ESD, jednego leśnika dało się przestawić). Tak wiec dla tego przypadku budynek opłaca się jeśli warunki jego pracy zastąpią produkcję co najmniej tych 6 budynków.

    W przypadku produkcji węgla musimy pamiętać że niby budynek daje możliwości większej produkcji węgla ale wtedy musimy dołożyć więcej drwali albo je non stop buffować bo trzeba zwrócić uwagę na inne czasy produkcji o czym pisze poniżej.
    Jeśli będziemy sadzić drzewa to budynek musi być blisko miejsc nasadzeń, ale wtedy możemy mieć gorsze miejsca dla drwali i gorsza produkcję drwali (blokad na wyspie jest wiele przez co ograniczone są możliwości ustawienia ESD i będziemy prawdopodobnie zmuszeni do przestawienia drwali dalej).

    Podsumowując powiem tak, fajnie że BB myśli o nowościach ale nie oszukujmy się że to jest strzał w dziesiątkę i te rozwiązanie ma tyle samo zalet co wad. Największy problem dla wielu graczy to będzie fakt że wszyscy albo większości mają te budynki na 5 levelach i ich burzenie nie będzie należeć do przyjemności bo stracimy bezpowrotnie to co zainwestowaliśmy w rozbudowę i poświęcony czas. Jednak czasy produkcji są kuszące bo przy węglu (jedna linia produkcyjna) osiągamy w 1 minute to co przy smolarzach w 3 minuty a deski liściaste produkują się 4 minuty szybciej a więc strata 6 miejsc wydaje się opłacalna, ale musimy zachować dużo rozwagi przy ustawianiu produkcji i aby pochopne burzenie budynków nie rozstroiło naszej już dobrze funkcjonującej gospodarki. Fajne jest to też że możemy produkcje płynnie przełączać na to co nam potrzeba ale to tez wymaga praktycznie stałego nadzoru i regularnego siedzenie przy komputerze.


    Przed


    PO

    Epicki budynek nie jest atrakcyjny z dwóch podstawowych powodów: rozmiarów i bardzo drogich buffów. Zakładam, że większość graczy z poziomem 50 kwestie związane z gospodarowaniem węglem, drewnem ma już ogarnięte.
    Do wyburzania budynków moglaby tylko mnie sklonić oszczędność miejsca na wyspie. O takiej oszczędnosci można byłoby mówić, gdyby ten budynek był bardziej wydajny - dodatkowy slot na jeszcze jeden ciag produkcyjny i bardziej dostepne buffy (czyt. tańsze). Pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości znalezienia tych buffow przez wyszkolonego odkrywcę, jako kolejnego artefaktu.

  7. #147
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Warszawa2012 Zobacz posta
    Zakładam, że większość graczy z poziomem 50 kwestie związane z gospodarowaniem węglem, drewnem ma już ogarnięte.
    Akurat jesli utrzyma sie obecne tempo produkcji wegla w tym budynku, to pomimo tego, ze "kwestie wegla mam ogarnieta" z checia wyburze 9-10 smolarzy i zastapie ich konglomeratem, bo zarowno z miejscem jak i patentami wyjde na +.

    To, ze budynek nie jest niezbedny nie oznacza, ze nie istnieje mozliwosc jego wykorzystania ;p
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #148
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Propozycja, wyburz leśników, postaw budynek, czekaj aż wprowadzą wyburzanie skał, wyburz skały, postaw leśników, przestań zrzędzić.

  9. #149
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.05.2013
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    nie wiem czy akurat w dobrym miejscu sie udzielam ale gra mi nie dziala,wciskam graj i nic .. ktos tez tak ma????

  10. #150
    Fachura
    Cytat Zamieszczone przez czarna1984 Zobacz posta
    nie wiem czy akurat w dobrym miejscu sie udzielam ale gra mi nie dziala,wciskam graj i nic .. ktos tez tak ma????
    z calym szacunkiem ale strasznie ciezko musialo byc zinterpretowac temat dyskusji i dojsc do wniosku ze to jednak nie to miejsce

Zamknięty wątek
Strona 15 z 27 PierwszyPierwszy ... 5 13 14 15 16 17 25 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.