Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Null w przygodzie--co robić?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.04.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Null w przygodzie--co robić?

    Witam
    Wczoraj około 13.00 zaprosiłem gracza do przygody, on nie zaakceptował zaproszenia a dziś rano jego nick zmienił się na null.
    Co robić? Czekać, kończyć przygodę? Czy jak zwykle pisać do suportu a przygoda w tym czasie się sama skończy.

    Tak to wygląda:
    http://scr.hu/0uto/sjb6h


    Dodam że tego gracza nie ma w gildii i nawet nie ma o tym wzmianki w dzienniku że ją opóścił
    Ostatnio edytowane przez Rysik1975 ; 28.09.2013 o 09:33

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    69
    Serwer
    Kolonia
    przecież wyraznie napisane..

    po 8 godzinach niezaakceptowania, zaproszenie się anuluje..i mozesz zaprosic innego..wojownika..
    (jeśli się nie anulowało..to znaczy, ze ten co nie przyjąl, nie logował sie w grze..i musi si.e zalogowac zeby zaproszenie sie anulowało taki byk.. )
    Ostatnio edytowane przez djabelek ; 28.09.2013 o 10:16

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.04.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Czyli jak gościa całkowicie wcięło to już po ptokach i strata dropa? Czy samo się może anulować bez logowania zaproszonej osoby?

  4. #4
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Masz pecha, null najprawdopodobniej oznacza że gracz albo sam skończył grać na Settlersach albo "pomógł" mu support.
    Zostaje pisanie do supportu. Z tym że czasami po 2 -3 dniach się odblokowuje, bo support poza oddaniem mapek nic nie zrobi.

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kupił dropa, zapłacił, i zniknął !!!
    Ja czekam 2 godziny max, aż osoba której sprzedałem dropa coś ubije.

    Nie ubiła nic, nie zgłosiła przyczyny, kończę przygodę.
    Nie rozumiem, dlaczego ta osoba teraz na parę dni ma ciebie zablokować z powodu zniknięcia lub zapomnienia o kupnie dropa.
    Oczywiście mogą być inne przyczyny, ale to nie zwalnia osoby, która kupiła od odpowiedzialności.

    Mam prostą zasadę, znikasz to najpierw poinformuj dlaczego, nie dasz znać - twój problem.

    Ja bym na Twoim miejscu już 3 razy tą przygodę zakończył.

    Takie zachowanie ze strony kupującego to brak szacunku do drugiej osoby i nie chce mi się wierzyć, że za każdym, KAŻDYM razem coś bardzo ważnego przeszkodziło w ubiciu czegoś na przygodzie.
    Napisać na szepcie to chwilka, a za milczenie płaci się czasami wysoką cenę.
    Ostatnio edytowane przez krotos666 ; 28.09.2013 o 10:45

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.04.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Słoneczny Gród
    krotos666 to ja kolesia z gildi poprosiłem o przyniesienie dropa, jeśli bym sprzedawał to bym zrobił jak ty Ale się martwie że jest jak pisze RedJul i support mu pomógł w zakończeniu gry

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Spróbuj zaprosić go do znajomych.
    Będziesz przynajmniej wiedział czy taki gracz istnieje - jak nie, wiesz co robić.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.04.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Więc przygodę skończyłem po 24h czekania i będę pisał do supportu. Jak dostanę odpowiedz to się pochwalę.

    Dzięki wam za podpowiedzi

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.