Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Opóźnienie wyjścia generała podczas ataku

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra

    Opóźnienie wyjścia generała podczas ataku

    Witam od jakiegoś czasu mam problem moi generałowie podczas wyprowadzania ataku strasznie długo się "mielą" w obozie zanim go opuszczą jest to o tyle uciążliwe że nie pozwala robić niektórych bloków zwłaszcza w tych w których muszę wypuścić genka w odpowiednim momencie. nie wiem co może być przyczyną, myślałem że router ale zresetowałem go i nadal jest to samo. Jak znacie sposób jak tego się pozbyć to pomóżcie

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jest to niezbadane zjawisko zwane lagami, ale czasem mając 2 przygody aktywne problem występuje tylko w jednej.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra
    dzieje mi się w każdej przygodzie a lagi kurde mam neta 256mbit/s

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.02.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Jest to niezbadane zjawisko zwane lagami, ale czasem mając 2 przygody aktywne problem występuje tylko w jednej.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

    Panie Modzie.. no..przeczy sobie Pan sam..

    Jezeli bylby to problem z lagami to musiałoby lagowac w obu przygodach.
    A nie ze w tylko jednej z aktywnych..

    Mi ten problem pojawia sie w reguralnie w kilku przygodach.. (nie powiem w jakich bo od wyjscia Krawców nie robie nic innego..ale.. to nie jest TYLKO problem z lagami)

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    87
    Serwer
    Kolonia
    jak przed kazdym evnentem - polowe mocy serwerow zawlaszczaja developerzy i nam zostawiaja do grania akurat tyle zeby o 6 rano 100 osob moglo swobodnie pogarc ....to taka moja teoria. Lagi ktore sa w tej chwili sa porownywalne do tych sprzed roku, gdy wielu ludzi zrezygnowalo z gry (nie dalo sie grac). wypuszczam 5 generalow w odstepach 2 sekundowych i 4 wychodzi na raz a piaty po 20 sek.... to jest tragedia a nie gra.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    24.04.2012
    Posty
    52
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sprawa jest prosta i myślałem że oczywista jak robisz sam przygodę to generałowie wychodzą bez opóźnień gdy robisz przygodę dla wielu osób i kogoś do niej zaprosisz to wtedy twoi generałowie będę wychodzić z obozów ze znacznym opóźnieniem( a dokładniej to bodajże po przyjęciu przez ta 2 osobę zaproszenia). Rady na to są 2 jedna to zrobić przygodę zwłaszcza bloki zanim się kogoś do niej zaprosi lub stosować tylko bloki w których generałowie są ustawieni w odpowiednich odległościach i puszcza się ich jeden po drugim .

    To zjawisko nie ma nic wspólnego z lagami .

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra
    dzięki za podpowiedź na pewno wypróbuję

  8. #8
    konkur4
    Zamień bloki "na dojście" na te "jeden po drugim", i po problemie z opóźnionym wyjściem.

  9. #9
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dokładnie jest tak jak pisze ozeo. Potocznie mówi się na to lagi. Tymczasem jest to raczej synchronizacja. Jesli jest jedna osoba w przygodzie, to dane aktualizowane są pomiedzy Tobą a serwerem. Jeśli są już np. 2, to dane synchronizowane są pomiędzy osobą wykonująca czynność (atak, przestawienia, dodanie wojska itp. - nawet patrzenie się, bo synchronizacja leci co kilka sekund), a serwerem, nastepnei wysyłane są do kolejnej osoby, aby ta widziała to samo. Ten czas to tzw lagi. Czesto wynoszą one czas "odświeżenia" parusekundowego.

    W Prismie mam tak, że widze kiedy się łaczy z serwerem i coś wysyła lub pobiera. Jest to mniej więcej ten sam czas regularny, załóżmy 4 sekundy. Jak robiłem swoje bloki, podczas gd ktos byl zaproszony - wazne bylo aby zmieścić się w tym czasie, pomiędzy odswiezeniem danych. Wówczas generałowie wychodzili w tym samym momencie. Jeśli się spóźniłem, następny wychodził po kolejnym odświezeniu, a w tym czasie cieszył się z biegnącego konika nad garnizonem.

    Myślę, że przy 3 osobach i więcej, "lagi" mogą być nieco większe, właśnie z powodu synchronizacji danych.

    konkur4 również ma rację, zamienic bloki na te "od razu" i po kłopocie. Jak w każdym przypadku jest nawet 20 sekund lagów, to kazdy generał ma taki sam lag... więc teoretycznie... jak w matematyce, dane się skracają i mają tak, jakby nie mieli...

    Ot co 0
    Skrzydła do góry!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.