Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: System badań (odkrywca) - kilka uwag

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród

    System badań (odkrywca) - kilka uwag

    Witam.
    Postanowiłem sobie wyszkolić odkrywcę z umiejętnością "Fasolada", poświęciłem na to wiele surowców i czasu, liczyłem na to co jest podane w opisie tej umiejętności, a mianowicie na fasolki lub monety gildii, cytat:
    "Poszukiwania rzadkiego przedmiotu
    Podczas tych poszukiwań Twój odkrywca może znalezć rzadkie surowce specjalne.
    Wpływa na umiejętności:
    Fasolada:
    Znajduj Magiczne fasolki i Monety Gildii podczas "poszukiwań rzadkich przedmiotów""

    Wysłałem odkrywcę i po 12 godzinach przyniósł mi... 200 sztuk węgla...



    To chyba jakieś nieporozumienie, nie wiem kto nad tym siedział, ale widać że nie ma w ogóle pojęcia o grze...

    Po pierwsze, wydaje mi się, że cały system badań jest bez sensu, w tym dodawanie punktów w inne umiejętności jeżeli ktoś chce wyszkolić sobie odkrywcę z tą umiejętnością (Fasolada), bo przecież szkoląc go w tym kierunku liczy na to że ciągle będzie go wysyłał na "poszukiwania rzadkiego przedmiotu".
    Podobnie jest z pozostałymi umiejętnościami w tej zakładce, jeżeli ktoś się nastawi na konkretną umiejętność (wyrafinowany łupieżca, uliczny negocjator, podróżnik-erudyta, czy fasolada), to przecież sens użycia tych umiejętności jest wtedy, kiedy będzie się z nich korzystało jak najczęściej, a w takim wypadku pozostałe (wcześniejsze) umiejętności są bezużyteczne...

    Po drugie, rzadkim przedmiotem może być granit czy ruda tytanu, ale nie węgiel i to w takiej małej ilości, od poszukiwań węgla mamy geologów, nie odkrywców... rozumiem gdyby odkrywca zamiast tego węgla znalazł granit, choć nie do końca mogę się z tym zgodzić, bo przecież po to się go wysyła po skarb, więc nie wiem po co łączyć te dwie umiejętności.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 14.09.2013 o 14:05

  2. #2
    Osadnik Awatar erooo
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    129
    Serwer
    Kolonia
    grubo
    ( ) ( ) 16.03.2012 START --> 28.03.2012-16.06.2012 Good Of Angels[Good] --> 16.06.2012-19.09.2012 LegionOfSettlersTeam[LOST] --> 20.09.2012-31.05.2013 KrwawaArmiaCiemności[KAC] --> 02.06.2013-forever? a be ce( . ) ( . )[TUT0R] ( ) ( )
    Zapraszam do zapoznania się z gildią.

  3. #3
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W ogóle te 2 umiejętności są dziwne, wg mnie te szanse na artefakt i rzadkość powinny być wplecione w standardowe poszukiwanie skarbu.

    Jedynymi sensownymi umiejętnościami sa skracanie wszystkich poszukiwań skarbu i przygód, mniejsze koszty przygód i większe ilości map. Bez reszt spokojnie można sie obejść.
    Tak więc nie ma co pakować większych ilości ksiąg, przed nami jeszcze dwie odsłony systemu badan, wiec lepiej poczekac, łatwiej zdecydowac jak będo otwarte karty systemu badań.

    Androm3da, to co piszesz było sygnalizowane wielokrotnie jeszcze w fazie na serwerze testowym i co? i nico, BB robi swoje.

  4. #4
    Osadnik Awatar Steelkill
    Dołączył
    29.04.2012
    Posty
    247
    Serwer
    Nowa Ziemia
    juz lepiej jakby znalazł bo ja wiem ... latarnie , złamany wózek albo żelazną łąwkę bo ten węgiel to nieporozumienie
    no ta ale jakby on to targał w tym swoim plecaczku...
    Świat milczy, Ty wołaj!
    ”Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi prawdę” (Platon)

  5. #5
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    w dodatku jest drugi błąd, który juz na forum został poruszony, a mianowicie ''Skraca czas wszystkich długich poszukiwan''
    Logicznie myśląc chodzi o przygody i skarb, a jednak liczy się tylko do skarbu, gdzie wkopalm się na dwóch odkrywchach z tym.

    Ja bym poruszała ostro ten wątek aby BB cos z tym zrobiło! Tyle na testowym siedzieli i nic ;]

  6. #6
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Angelkaxd Zobacz posta
    w dodatku jest drugi błąd, który juz na forum został poruszony, a mianowicie ''Skraca czas wszystkich długich poszukiwan''
    Logicznie myśląc chodzi o przygody i skarb, a jednak liczy się tylko do skarbu, gdzie wkopalm się na dwóch odkrywchach z tym.

    Ja bym poruszała ostro ten wątek aby BB cos z tym zrobiło! Tyle na testowym siedzieli i nic ;]
    Mój poduczony odkrywca szybciej szuka przygód na długich zleceniach - szuka ok. 21 godzin

    Nie puszczałem go jeszcze na średnie.

  7. #7
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    no tam bo za manuskrypty mozesz wydac na ''skraca poszukiwania dlugich przygod '' a dwie ikonki dalej jest ''skraca wszystkie dlugie poszukiwania ''
    wiec dales manuskrypty na to pierwsze dlatego szuka krocej, a to drugie liczy sie tylko na skarb

  8. #8
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tak zrobiłem - ale to żadna rewelacja. Dropienie przygód jak na razie po staremu - 10 razy lipaaa Zakazane lub inne badziewie i raz coś lepszego , tyle że więcej map przynosi. Nie trafiłem jeszcze przygody z dodatkowym zadaniem

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Tak zrobiłem - ale to żadna rewelacja. Dropienie przygód jak na razie po staremu - 10 razy lipaaa Zakazane lub inne badziewie i raz coś lepszego , tyle że więcej map przynosi. Nie trafiłem jeszcze przygody z dodatkowym zadaniem
    Lepiej żebyś nie trafił bo się załamiesz, wystarczy przeszukać forum, pierwszy lepszy przykład, zdobądz 5 sztuk saletry, nagroda... 3 sztuki rudy tytanu

    Choć wyszkoliłem odkrywcę na maksa, to po pierwszych poszukiwaniach "rzadkich przedmiotów" dałem sobie z tym spokój, wysłałem go na bardzo długie poszukiwania przygód, a że wysłałem doświadczonego odkrywcę, to czas poszukiwań skrócił się z 1 dnia do 20 godzin, niby też coś, o 4 godziny mniej, ale wychodzi na to, że i tak będzie można go puszczać na takie poszukiwania raz dziennie, czyli też lipa, za bardzo nic to nie wnosi do ułatwienia gry.

    Zgadzam się z Tobą set2g, te umiejętności powinny być wplecione w standardowe poszukiwania, wtedy miało by to sens, wykorzystane by były księgi włożone we wcześniejsze umiejętności, na podobnej zasadzie, w zależności od długości poszukiwań przynosili by albo mniej fasolek i monet, albo więcej.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 14.09.2013 o 19:42

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Szkoda, że część z Was nie zagląda częściej na serwer testowy, może nie tracilibyście tyle makulatury i czasu zupełnie bez sensu. Wydać ileś tysięcy zasobów, kilkadziesiąt manuskryptów, parę ksiąg i tomów, żeby wzbogacić odkrywcę o umiejętność przyniesienia 200 węgli albo półmiska ryb z 12h poszukiwań - bezcenne.

    Z punktu widzenia gracza na wyższym poziomie (45+) wydaje mi się, że jedyną sensowną (opłacalną) drogą jest dzika determinacja, wydatki na podróż, ewentualnie poszukiwacz kłopotów i basta. Reszta to martnotrawstwo, żeby nie użyć mocniejszych słów. A już podróżnik erudyta i fasolada, to ordynarne (wstaw odpowiedni wyraz) ze strony BB.

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.