Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz zmiany nazwy "genarał major" na inną?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, na Wiarus

    9 22.50%
  • Nie, chcę aby pozostała dotychczasowa

    16 40.00%
  • Tak, ale na inną niz Wiarus

    15 37.50%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wiarus zamiast generała majora 270

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra

    Wiarus zamiast generała majora 270

    Proponuję zmianę nazwy "generał major" na "Wiarus". Generał major to nazwa typowo niemiecka, mnie to się kojarzy z rozbioram oraz II wojną śwaitową...
    Ostatnio edytowane przez dionizos12 ; 12.08.2013 o 16:06

  2. #2
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Generał major to wcale nie jest nazwa typowo niemiecka. Jest stopniem wojskowym używanym współcześnie w wielu krajach, w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów ta nazwa była używana również w Polsce.

    Twój nick to nazwa typowo grecka, mnie się kojarzy z zamiłowaniem do jednego z napojów alkoholowych...

  3. #3
    Osadnik Awatar Kitikejt
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    170
    Serwer
    Nowy Świat
    Ech - ale sobie problem znalazłeś, jest tak wiele skopanych tłumaczeń w opisach zadań, niech to najpierw poprawią. Generał major, czy wiarus jaka to różnica - jeśli o mnie chodzi to mogą go nawet nazwać Śpiąca Królewna.
    When I'm good, I'm real good When I'm bad, I'm even better !

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Kitikejt Zobacz posta
    Ech - ale sobie problem znalazłeś, jest tak wiele skopanych tłumaczeń w opisach zadań, niech to najpierw poprawią. Generał major, czy wiarus jaka to różnica - jeśli o mnie chodzi to mogą go nawet nazwać Śpiąca Królewna.
    A dlaczego od razu problem..?

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    Twój nick to nazwa typowo grecka, mnie się kojarzy z zamiłowaniem do jednego z napojów alkoholowych...
    Może wszystko ci się tak kojarzy..?

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.05.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Kolonia
    Ciężko kojarzyć inaczej, jak Dionizos to imię greckiego boga wina.
    Co do tłumaczenia, to jednak "Wiarus" trochę zbyt archaiczne i by nie pasowała do nazw pozostałych jednostek. Poza tym, 2WŚ już dawno się skończyła, a generał major funkcjonował i funkcjonuje w wielu armiach poza Niemiecką.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Badas13 Zobacz posta
    Ciężko kojarzyć inaczej, jak Dionizos to imię greckiego boga wina.
    .
    To imię greckiego boga dzikiej natury... Smuci mnie dzisiejsza "wiedza" czerpana z przypadkowych źródeł i utrwalona fałszywymi szkolnymi schematami... Warto zainteresować nazwą Dionizos oraz Dionizjami, ale dogłębnie, nie powierzchownie...
    Ostatnio edytowane przez dionizos12 ; 14.08.2013 o 22:24

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Badas13 Zobacz posta
    Co do tłumaczenia, to jednak "Wiarus" trochę zbyt archaiczne i by nie pasowała do nazw pozostałych jednostek.
    Moim zdaniem Wiarus świetnie pasuje do Weterana...

  9. #9
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez dionizos12 Zobacz posta
    To imię greckiego boga dzikiej natury... Smuci mnie dzisiejsza "wiedza" czerpana z przypadkowych źródeł i utrwalona fałszywymi szkolnymi schematami... Warto zainteresować nazwą Dionizos oraz Dionizjami, ale dogłębnie, nie powierzchownie...
    Szkoda, że nie zasmuciła Cię Twoja własna "wiedza" na temat nazwy "generał major", tylko bazujesz na swoich, nie do końca słusznych, skojarzeniach. Pisząc z czym kojarzy mi się Twój nick chciałem Ci pokazać, że opieranie się wyłącznie na skojarzeniach nie może być jedynym wyznacznikiem. Szkoda, że to do Ciebie nie dotarło...

    Kitikejt ma rację - niechby się i nazywał Śpiąca Królewna. Jest wiele innych miejsc w grze, gdzie tłumaczenie jest nie tylko niewłaściwe, ale i czasami mylące. A Generał Major jest OK. Że też nikt nie czepia się Weterana, dopiero to nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek stopniem wojskowym. A ze Szłoma to po prostu boki zrywać (szłom = szyszak) Następnego generała (np. 300 jednostek) proponuję nazwać Kombatant.
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 16.08.2013 o 11:06

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    Następnego generała (np. 300 jednostek) proponuję nazwać Kombatant.
    To może od razu Członek ZBOWID-u

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.