Zobacz wyniki ankiety: jakie podsumowanie gosp. wolisz?

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 12-godzinne

    6 18.18%
  • 24-godzinne

    14 42.42%
  • oba, możliwość przełączania

    13 39.39%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: obliczenia dla 24 godzin w podsumowaniu gospodarki

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat

    obliczenia dla 24 godzin w podsumowaniu gospodarki

    Witam,
    nie podoba mi się, że w podsumowaniu gospodarki wartości są podawane dla 12 godzin. Wolałbym by było podane per doba.
    Wiem, wiem, nie są to ciężkie obliczenia.

  2. #2
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    no własnie, skoro nie są ciężkie to w czym proeblem?
    ja nie widzę żadnego

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.07.2013
    Posty
    16
    Serwer
    Złota Góra
    Obecne mi nie przeszkadza. (mnożyć przez 2 potrafię xD)

    PS Czemu nie zaproponowałeś od razu przełącznika 1 min, 10 min, 30 min, 1h, 2h, 10h, 24h, 1 tydzień, 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, 1 rok ?

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    brakuje mi w ankiecie 4 opcji:

    jest dobrze jak jest :-)

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    skoro nie są ciężkie to w czym proeblem?
    chodzi o to by od razu było to co się chce mieć i nie trzeba było wykonywać dodatkowych obliczeń

    Czemu nie zaproponowałeś od razu przełącznika 1 min, 10 min, 30 min, 1h, 2h, 10h, 24h, 1 tydzień, 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, 1 rok
    bo to doba jest dla mnie i przypuszczam dla większości graczy, najbardziej naturalnym przedziałem czasu, dla którego chciałbym poznać statystyki mojej osady.

    brakuje mi w ankiecie 4 opcji:

    jest dobrze jak jest :-)
    jest taka opcja, to ta pierwsza, teraz tak jest.


    Dobrze, hate'erzy już się wypowiedzieli. Może ktoś napisze o moim pomyśle coś ciepłego?

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Czlowiek_Lasu Zobacz posta
    bo to doba jest dla mnie i przypuszczam dla większości graczy, najbardziej naturalnym przedziałem czasu, dla którego chciałbym poznać statystyki mojej osady.
    Nie do konca.

    Produkcja wiekszosci budynkow w ciagu doby sie zmienia, od lekkich zmian (drwal pojdzie rabac drzewo ekran dalej) bo bardziej radykalnych (zawala sie wszystkie kopalnie i produkcja w hutach staje). W tej sytuacji jesli chcesz miec miarodajne informacje o produkcji w wiosce, to okres probkowania danych powinno sie raczej skracac niz wydluzac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z liczeniem całkiem nieźle sobie radzę ale i tak przełącznik np. 6/12/24 powitałbym z wdzięcznością (na pewno nikomu w niczym nie przeszkodzi).
    Specjalnie dla Qordis89 gotów jestem zgodzić się nawet na naliczanie sekundowe.

    Z jeszcze większą wdzięcznością przywitałbym funkcję zaokrąglającą wyniki w miejsce obcinającej. Wyświetlanie 1999 jako 1k jest chyba lekkim nieporozumieniem.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie wiem ile osob ma wystarczajaco lat aby to kojarzyc ale w settlersach (pierwszych) byly wykresy liniowe. mozna bylo zobaczyc wzrosty i spadki produkcji karzdej rzeczy w krolestwie w przeciagu jakiegos czasu (nie pamietam dokladnie jakiego ale chyba bylo 15min. 30moi. 1godzina 12godz. 24godz.) wiem ze sie teraz wiecej gra (znacznie) bo mozna dodac 7dni jeszcze.

  9. #9
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Z liczeniem całkiem nieźle sobie radzę ale i tak przełącznik np. 6/12/24 powitałbym z wdzięcznością (na pewno nikomu w niczym nie przeszkodzi)
    Nie musi być dla całej produkcji, może dla konkretnego budynku/linii produkcji, ale żeby nie trzeba się męczyć z wyliczaniem, czy przy xxx rudy miedzi w kopalni na kosz cioci irmy optymalny będzie 3, czy 4 lvl kopalni. Osobiście dostosowałbym czasy pod premie (3, 6, 9, 12, 24h)

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Nie do konca.

    Produkcja wiekszosci budynkow w ciagu doby sie zmienia, od lekkich zmian (drwal pojdzie rabac drzewo ekran dalej) bo bardziej radykalnych (zawala sie wszystkie kopalnie i produkcja w hutach staje). W tej sytuacji jesli chcesz miec miarodajne informacje o produkcji w wiosce, to okres probkowania danych powinno sie raczej skracac niz wydluzac.
    W krótkich okresach produkcja też się zmienia.
    W skrajnym przypadku mógłbyś skrócić do czasu mniejszego niż czas produkcji jednego budynku. Co wtedy? Ułamki? Wartość średnia czy chwilowa?

    Produkcja jest podana na podstawie wartości chwilowych, tu jest mowa tylko o sposobie prezentacji.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.