Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: System badań cz.2

  1. #1
    konkur4

    System badań cz.2

    Czyli jakby to zrobić, aby jak najbardziej utrudnić grę ludziom.
    To dopiero zapowiedź, a mnie już się to przestało podobać. Te same manuskrypty, te same księgi oraz te same tomy co w przypadku badań geologów powodują, że na samej produkcji introligatora zbadanie wszystkich poziomów kilku geologów staje się niemożliwe, a do tego dochodzą odkrywcy i jak już na końcu wspomniano, będą jeszcze 2 części, w których zakładam dadzą te same książki...
    Gdzie tu sens? 81 księga wymaga 5 manuskryptów, 91 tom wymaga 3 ksiąg, manuskryptów nie można kolejkować, a do tego czas ich produkcji wydaje się być śmieszny.
    Na swoim przykładzie - mam 8 wesołych geologów, 3 zwykłych, 3 zwykłych odkrywców i 2 doświadczonych, 4 gienków, ponurego i wetka, a do tego około 400 budynków na wyspie. Od czasu wprowadzenia 1 części staram się produkować manuskrypty bez przerw, do tej pory udało mi się podnieść introligator na 5 lvl i z nim wyprodukować 63 manuskrypty, 0 ksiąg i 0 tomów, co pozwoliło mi na przydzielenie 5 manuskryptów, czyli zbadać 1 poziom u każdego geologa. Końca oczywiście nie widać, a ponura wizja przyszłości wyłaniająca się spośród mgły nie jest usłana różami, a przypomina raczej zmuszanie ludzi do przyśpieszania tej produkcji za klejnoty.
    Mam tylko nadzieje, że BB nie założyło takiej wizji gracza, jak przy umieszczaniu u kupca surowców do kupienia za klejnoty, których opłacalność ni jak ma się do rzeczywistości. Jeśli jednak jest inaczej, każdy z nas powinien mieć - geologów, odkrywców i generałów z tawerny w ilości, jaka jest tam dostępna, i nie uwzględnia tego, że ktoś może posiadać gienków, odkrywców i geologów za klejnoty. Może stąd ten system badań wyciska z nas ostatnie poty i narzuca głupie podwyżki cen książek.
    Swoją drogą, 20% z 1 to napewno daje 2

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a powiesz mi po co Ci 11 geologów ulepszonych systemem badań ? nie widzisz w ty marnotrawstwa czasu oraz surowców ?

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    07.07.2012
    Posty
    168
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    To dopiero zapowiedź, a mnie już się to przestało podobać. Te same manuskrypty, te same księgi oraz te same tomy co w przypadku badań geologów powodują, że na samej produkcji introligatora zbadanie wszystkich poziomów kilku geologów staje się niemożliwe, a do tego dochodzą odkrywcy i jak już na końcu wspomniano, będą jeszcze 2 części, w których zakładam dadzą te same książki...
    Przecież akurat to było oczywiste.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    I jak zwykle zaczyna się narzekanie, bo to źle bo tamto niedobrze NIGDY NIE DOGODZISZ
    a mi się ten pomysł niezwykle podoba! ulepszyłam jednego szybkiego geologa aby szukał mi ulepszone i powiększone zloże zlota i ten jeden w zupełności wystarcza Drugiego zaczęłam na znalezienie bogatego zloża marmuru i myśle, ze to jest w zupełności wystarczające Nawet nie trzeba było tego drugiego zaczynać.
    Teraz produkuje księgi itp. na odkrywców.
    Pomysl świetny, widać, ze coś się dzieje, że coś sie rusza w grze, a nie stoi w miejscu.
    Po za tym konkur4 nikt Ci nie każe produkować introligatora, całych papierniczych budynków i ulepszania czegokolwiek to jest dla chętnych.
    Ale ponarzekać trzeba - rozumiem ;]

  5. #5
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    większość umiejętności odkrywcy jest bezużyteczna, większe ilości saletry czy tytanu do znalezienia, albo większa szansa na granit z średnich poszukiwań, gdzie teraz ta szansa wynosi mniej niz 3%, niech skill doda troche to i tak nie będzie miało większego sensu.

    Więcej przygód, więcej mapek, szybsze szukanie przygód i skarbu (każde poszukiwania) oraz mniejsze koszty wysłania po przygody to wygląda ciekawie, ale zeby to mieć pewnie trzeba będzie zainwestować sporo pkt w bezużyteczne skille, no i jeszcze te umiejętności 50-lvl o których nie ma co mówić bo z opisu duzo nie wynika

  6. #6
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    no nikt nie mowi ze w kazde umiejetnosci trzeba inwestować są potrzebne jak i bezużyteczne, ale wiadomo zależy dla kogo

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Angelkaxd Zobacz posta
    no nikt nie mowi ze w kazde umiejetnosci trzeba inwestować są potrzebne jak i bezużyteczne, ale wiadomo zależy dla kogo
    U geologa żeby przejść na wyższy poziom musisz kupić umiejętność które Ci nie są potrzebne.
    Tu był mniejszy problem, rozsądniejsi robili jednego geologa to ból niewielki.
    W przypadku 15 odkrywców to inna rozmowa.

  8. #8
    konkur4
    Rozsądek miesza się tu z wygodą, zrobisz 1 geologa, a złóż złota jest 8, zmniejszysz czas poszukiwań - i tak będzie trzeba puszczać go 8 razy. Część wybierze jakość, i im to wystarczy, lecz co z tymi co chcą i jakości, i wygody? Dlaczego większe złoża złota są dopiero na 5 poziomie, a nie na 1? Myślicie, że z "najlepszymi" (wg. opisu) umiejętnościami odkrywcy będzie inaczej? Prosta piłka... NIE!
    Znowu będzie trzeba przejść przez jakieś poziomy, jeśli postąpią po chamsku znowu będzie ich zapewne 8, no chyba że zdecydują dać po 4 umiejętności na poziom, co byłoby proporcjonalne i powstałoby 5 poziomów, ale znając życie i to, co już jest, będzie trzeba wyprodukować jeszcze więcej manuskryptów, na jeszcze więcej ksiąg, z których powstanie jeszcze więcej tomów...
    Te podwyżki cen książek to jakieś nieporozumienie, dlatego na nowe badania lepszym, przynajmniej z mojego punktu widzenia, byłoby dodanie nowego surowca, aby wszystko rozpoczęło się od nowa, a nie tak, że ci którzy zrobili więcej dla geologów, mieliby trudniej. Wszystko mogłoby się obijać dalej o introligator, przynajmniej trzebaby wybrać, czy geolog, czy odkrywca.

  9. #9
    Osadnik Awatar Judosław
    Dołączył
    12.09.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Złota Góra
    Konkur4 nie licz na nowe produkty do szkolenia. Wypada się z tym pogodzić, bo narzekanie nic Ci nie da. Zgadzam się że przesadzili ze wzrostem zapotrzebowania na manuskrypty przy produkcji tomów i tomów przy robieniu ksiąg. Sto razy bardziej wolałbym aby rosło zapotrzebowanie na półprodukty (papiery, stalówki itd) bardziej drastycznie i do większych poziomów, np 2000 papieru i 1500 opraw. Takie rozwiązanie byłoby do przyjęcia, bo czas się nie zmienia. Niestety, mamy co mamy, więc proponuje pomyśleć na co warto wydać manuskrypty/tomy/księgi.
    Pain is temporary.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    10.09.2012
    Posty
    210
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Po raz pierwszy chyba oficjalnie ponarzekam bo wkoncu jest na co - jesli nie pozwola na kolejkowanie lub wybudowanie dodatkowej introligatorni rozbudowa geologa, odkrywcy a pozniej generala bedzie prwie niemozliwa.
    Ostatnio edytowane przez kadMoholik ; 31.07.2013 o 08:01

Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.