Zobacz wyniki ankiety: Co myślisz o propozycji multibuffowania?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Buff za pośrednictwem magazynu to jest to

    10 40.00%
  • Buff obszarowy będzie super

    6 24.00%
  • Obecny sposób buffowania jest ok, nic bym nie zmienił/a

    7 28.00%
  • Gra mnie już znudziła, dlatego siedzę na forum i hejtuję

    2 8.00%
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Multibuff

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Multibuff

    Ostatnio, zwłaszcza w związku z eventem coraz więcej czasu poświęcam na nużące powtarzanie tych samych czynności, co dosyć skutecznie zniechęca, bo nudzi.
    Event niedługo się kończy, ale z buffowaniem coraz większej ilości budynków jakoś świetlanej przyszłości nie widzę - stąd moja propozycja.
    Walnięcie buffa pakietem premii (np 25 koszyków) na magazyn działałoby na najbliższe budynki z niego korzystające w takiej kolejności jaka jest odległość - im bliżej do magazynu tym większy priorytet. Jeśli budynek byłby już zbufowany, to priorytet przenosiłby się na dalszy w kolejności, aż do momentu zbufowania wszystkich "podłączonych" do danego magazynu - wtedy niewykorzystane premie zostałyby w gwieździe.
    Dałoby to moim zdaniem dwa plusy - duża oszczędność czasu i zabawa w optymalizację ustawienia budynków (chociaż znając życie, zaraz odezwą się marudy, które już mają wszystko idealnie ustawione:P)
    Druga opcja, to bufy działające obszarowo - przy kliknięciu na "pakiet" premii w gwieździe pokazywało by się menu kontekstowe z wyborem "pojedyncze budynki" lub "premia obszarowa" i przy wybraniu tej drugiej opcji po najechaniu na mapkę podświetlałyby się budynki które są w zasięgu buffa - tak dużo, jak dużo jest premii w "pakiecie" oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez baqslaw ; 17.07.2013 o 22:35

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Super... ale ta gra idzie w druga stronę siedź cały dzień i klikaj...co mnie osobiście zaczyna zrażać.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar Fredek_z_F-K
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    381
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie bardzo rozumiem różnicę pomiędzy bufem 'obszarowym' a 'magazynowym' - magazyn też przecież jest środkiem jakiegoś 'obszaru'. Na razie nie głosuję (opcja 1 albo 2 wchodziłaby w grę)

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W obszarowym masz większą kontrolę na tym co zostanie zbufowane - możesz płynnie poruszać się po mapce. Magazynowy chyba będzie łatwiejszy w implementacji, łatwiej też będzie przy wymianie bufów określić zakres bufowania - mnie podoba się też wątek optymalizacji, ale część ludzi i tak ma wszystko w "kupie"

    Dla głosujących przeciw zmianom - nie chcę likwidacji obecnego sposobu bufowania, tylko uzupełnienie go o funkcję "multi"

  5. #5
    ThePeper
    Wolałbym mieć znacznik jakiś i oznaczyć raz budynki, które bym chciał zawsze bufować.
    A najlepiej kilka znaczników. 1 na linię złota, 2 na resztę budynków, dodatkowe wedle uznania...
    Znaczniki by nie znikały same, w zależności ile budynków jest zaznaczonych danym znacznikiem jednym klikiem pobierało by określoną ilość koszy i automagicznie wsio się pali z wybranego znacznika.
    Codzienne rzucanie po ~200 koszy wyczerpuje zdeczka;/

    Od biedy mogło by być też prostokątne zaznaczenie budynków "coś jak w strategiach" i ciach pali się co zaznaczone.
    Ogólnie ta gra to masakrator myszki, tyle ile wymaga kliknięć to nie jeden shooter może pozazdrościć.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To co napisał ThePeper to moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zaznaczanie budynków to jest to. Dzień w dzień palę to samo praktycznie i przy tej opcji nie musiałbym latać po całej wyspie klikając jak oszalały.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.06.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Kolonia
    popieram to co napisał ThePeper... To byłoby najlepsze rozwiązanie. Przy buffowaniu obszarowym mogłyby się trafić budynki które niekoniecznie muszą być zbuffowane. Albo trzeba by było robić mega przemeblowanie na wyspie.

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar marinella879
    Dołączył
    20.06.2013
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra
    ja bym wolała bufowanie np wszystkich piekarni, stajni itp
    na upartego można zostawić tak jak byle poprawić szybkość i jakość bufowania

  9. #9
    Początkujący Osadnik Awatar Strider81
    Dołączył
    06.06.2013
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Z racji tego, że ankieta dotyczy konkretnych propozycji wybrałem 1ke.
    Opcja ThePeper też jest ciekawa, ale nie ma sensu obgadywać jej w temacie, który dotyczy innych pomysłów do ankiety.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.