Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Event urodzinowy - skąd brać surowce?

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    14.11.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Event urodzinowy - skąd brać surowce?

    Jak zapewne zauważyliście - produkcja balonów nieco sie zmniejszyła (przynajmniej na serwerach 3 i 6) - co widać w rankingach. Myślę, że w dużej mierze jest to spowodowane tym, że zaczyna brakować surowców - a za mapki szkoda się jeszcze brać ^^ Potrzeba większej współpracy między graczami. A przede wszystkim - zawieszenia handlu wodą. Dotyczy to zwłaszcza serwerów, które nie mają gospodarki rozwiniętej na najwyższy możliwy poziom, głównie 3-7.

    Proponuję, żeby gracze na niższych levelach po prostu wystawiali oferty typu: 4k wody za 500 marmuru/desek liściastych i z pozyskanych w ten sposób materiałów budowali kolejne strudnie. Mogą być też oferty: woda za narzędzia do ulepszania studni, lub po prostu woda za deski iglaste i kamienie.

    Uwierzcie - damy radę, jesli będziemy współpracować. Każdy moze przecież napisać na kanale handlowym czego potrzebuje i co oferuje do przerobienia na balony. A darczyńcom miło będzie zobaczyć pół wyspy w studniach na 2 lvl - to naprawdę motywuje. Uwierzcie również, że nie cały serwer to sępy, to niestety dość rozpowszecniona opinia (chociaż również niestety - częściowo uzasadniona, ale to już temat na inny post/wątek). No i każdy ma przecież jakiegoś zaufanego znajomego, z którym może zwiększyć balonowa współpracę

    Krótko mowiąc - zamieńmy to:
    Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: oferty1.jpg, 
wyświetleń: 432, 
rozmiar: 41.1 KB, 
ID: 1265.

    na to:
    Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: oferty2.jpg, 
wyświetleń: 384, 
rozmiar: 41.2 KB, 
ID: 1266.

    PS.
    W podobny sposób można rozwinąć produkcje premii - ale nie za dużo na raz, to też temat na inny post.
    Przy okazji bardzo dziekuję osobom, które mi przekazywały materiały lub wrzucały buffy na studnie. Ja też staram się premiować innych i rozdawać dostępne zapasy, jeśli nie mam królika w magazynie. To bardzo dobre rozwiązanie i w miarę możliwości kontynuujmy takie akcje

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    14.11.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Polecam do ewentualnych przemyśleń:
    Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: oferty3.jpg, 
wyświetleń: 388, 
rozmiar: 19.1 KB, 
ID: 1373.
    Mam jeszcze wersję z nazwami użytkowników oferujących wodę po tak atrakcyjnych cenach i zastanawiam czy i tego nie wrzucić...

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia
    zwolniło bo ludzie nie widza sensu marnotrawienia surowców wszelkiej maści dla kilku klejnotów, które można kupić już prawie w cenie paczki czipsów z promocjami.
    Dodatkowo jak jakis serwer osiągnął magiczne 100% to dopiero wszyscy olewają. Takie jest moje zdanie, a handel wodą był jest i będzie niezależnie od eventów.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Nowy Świat
    Zadziwia mnie to dlaczego kupujesz wodę? Zabudowując wyspę studniami na 2 lvl masz jej aż w nadmiarze. Więc wydaje mi się że się lenisz i cykasz te głupie screeny zamiast przykładnie budować 200 studni przez 11 godzin :]

    Jeżeli nie masz miejsca to znaczy że masz wypasioną gospodarkę i wydanie tych paru monet dla osób które poświęcają swój czas to minimum przyzwoitości. Bo czym większa zachęta dla nich, tym więcej wody a w konsekwencji balonów na serwerze - tak działa ekonomia, w przeciwieństwie do różnej maści kołchozów które generują niedobór towarów w gospodarce.


    Sznurek do snopowiązałek

    Jego brak był tajemniczy i niewytłumaczalny, a przy tym permanentny. Stanowił stały temat doniesień medialnych. A to dlatego, ponieważ rolnictwo było w PRL jedną z wiodących gałęzi gospodarki. Maszyny mogące automatycznie kosić zboże, układać je w snopki i wiązać sznurkiem były więc niezwykle ważne. Brak sizalowego sznurka stał się po jakimś czasie symbolem – uosabiał całą socjalistyczną sytuację powszechnego niedoboru. Gospodarka niemogąca sobie poradzić z brakiem sznurka – takie określenie mówiło wszystko o rzeczywistej kondycji „dziesiątej potęgi gospodarczej świata”, jak mówiono o Polsce w epoce propagandy sukcesu.
    Ostatnio edytowane przez orka7 ; 14.07.2013 o 14:37

  5. #5
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez igel_5 Zobacz posta
    Mam jeszcze wersję z nazwami użytkowników oferujących wodę po tak atrakcyjnych cenach i zastanawiam czy i tego nie wrzucić...
    Taką wersje każdy może sobie sam zobaczyć w kantorze wpisując w szukaj "woda"
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.