Zamknięty wątek
Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 168

Wątek: Następny event !!!

  1. #21
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kris-89 Zobacz posta
    jeżeli Xaar ma "podać" narzekania graczy wyżej w drabince "dowodzenia" BB, to mimo wszystko chciałby aby rzeczone wypowiedzi i opinie prezentowały jakiś umowny poziom
    To nie tu leży problem, bo o tym co się dzieje to "dowodzenie BB" doskonale wie, jest na bieżąco informowane. Na tym forum i na innych padły setki uwag prezentujących przynajmniej przyzwoity poziom i nigdy nikt nie odniósł się do żadnej z nich oficjalnie. Dlaczego w magazynie prowiantu musi być limit 25 który doprowadza do szału wszystkich graczy? Dlaczego nie ma nigdzie oficjalnej informacji o prawdopodobieństwie wystąpienia nagród w przygodach? Dlaczego gracz na poziomie 50 (czy jakimkolwiek) dostaje za codzienne logowanie 4 kusze albo 100 węgla? Dlaczego nikt nigdy nie spytał graczy jakie rozwiązanie byłoby ich zdaniem najlepsze w tej czy innej kwestii? Dlaczego zasady eventu są niejasne albo zmieniane w trakcie jego trwania? Odpowiedź uparcie nasuwa się sama: "nie podoba się, to do widzenia". Frustracja graczy jest tym silniejsza a język tym bardziej dosadny, im BB więcej wody nabiera w usta.

    Jeśli chodzi o projekt eventu balonowego, to myślę że podstawowym założeniem było (zresztą spełnionym): rozruszać serwer poprzez wydrenowanie magazynów i w zamian dać kufnowarte nagrody. Przyjmijmy w najmniej optymistycznej wersji, że moje 600k balonów zrobiłem z 6mln belek iglastych. Jeśli założę, że 1k belek iglastych kosztuje 1 monetę, to oddałem do dziś 6000 monet w zamian za 100 klejnotów, skórki i domek. No ale to tak na marginesie.

    Co do Twojego manifestu Kris - ja robię balony dla dobra serwera i jego graczy (i dla domku, bo mi się podoba). Poza tym lubię tę grę, lubię swoją wyspę, grubasków i gnererałów, lubię ludzi z którymi gram. A zupełnie inna sprawa, że brak mi słów na ignorancję firmy, która to wszystko tworzy.

  2. #22
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja tam jeszcze do tego podchodzę na luzie. Tak jak napisałem wcześniej, gdyby nie te nagrody to pewnie miałbym motywację do produkowania balonów. Po początkowym zapale, wypaliły się moje chęci i ogarnęła mnie nuda. Poza tym zauważyłem od początku eventu, że albo na moim serwerze mało ludzi gra ogólnie w tą grę, albo znów multum ludzi olało event od początku i czeka tylko na nagrody. Ciekaw jestem ilu polskich graczy na każdym serwerze jest zaangażowanych w robienie balonów. Bo nie od dziś wiadomo że ciężko jest nam działać razem w czasach pokoju.
    W jakimś temacie przed rozpoczęciem 2 fazy eventu pisałem że nagrody są marne i do zgarnięcia jest 600 klejnotów - i to właściwie wszystko. Na to odpisał mi pewien użytkownik pisząc, że przecież można zgarnąć 1800 klejnotów. Jakoś obecnie nie jestem zdziwiony, że faktycznie mamy szanse tylko na 600. Taka już nasza natura - ja nie będę robić, niech inni zrobią za mnie.
    Obecnie robię po jakieś 8k balonów dziennie i możliwe że jeszcze wrócę do poziomu 20-30k dziennie. Ale nie jestem pewien. Przecież w tym evencie nie ma nawet jakichś ciekawych zadań do realizowania, tylko bezmyślne klepanie balonów. Ehhh ...

  3. #23
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Inne gry sieciowe nie tylko nie utajniaja ilosci graczy ale wrecz sie tym chwala:

    Forge of Empires reached ten million players

    http://blog.forgeofempires.com/?p=891

  4. #24
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zapraszam na Plemi.ona.
    Ilość informacji która jest tam podana (nie tylko ilość graczy na poszczególnych światach i inne statystyki) ale o samych graczach czy plemio.nach przyprawiłaby chyba włodarzy BB o atak serca.

    Sorki za kropkę ale gwiazdkuje mi pełny wyraz plemi.ona.
    Ciekawe swoją drogą traktuje go jako wulgaryzm czy co?
    Ostatnio edytowane przez RedJul ; 08.07.2013 o 18:04

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    kryptoreklama red...kryptoreklama
    Moderatorzy i administratorzy zastrzegają sobie prawo modyfikowania oficjalnych forów i/lub pokojów czatu w dowolnym czasie, według ich uznania i bez uprzedniego powiadomienia.

  6. #26
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Problem w tym, że inne gry sieciowe typu wspomniane powyżej, te gwiazdkowane i te niegwiazdkowane z milionami graczy, znacznie się różnią charakterem od TSO. W żadnej innej nie masz tego komfortu, że nawet po dłuższej przerwie w grze wracasz dokładnie do tego, co zostawiłeś. Nikt cię nie napadnie, nie oskubie, nie zniszczy budynków. Przywrócenie całej wyspy do normalnej pracy to kwestia kilku godzin, bez konieczności dźwigania się z kolan po nocnym najeździe jakichś napalonych kolesi. Tutaj nie podają nie wiadomo jakich statystyk, bo są one zbędne. Nikt nikogo nie ściga, nikt nikogo nie popędza. Wiadomo, są i wady w postaci np. blokady na 50 lvl, czy utrudniających grę bugów, ale jednak ludzie widzą w TSO źródło bezstresowej rozrywki, no i jak to zgrabnie ujął Larxand:
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Poza tym lubię tę grę, lubię swoją wyspę, grubasków i gnererałów, lubię ludzi z którymi gram. A zupełnie inna sprawa, że brak mi słów na ignorancję firmy, która to wszystko tworzy.

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Generalnie się z Toba zgadzam. Jednak nie zaprzeczysz, że przydało by sie troche rankingów. Wzmacnia to chęć do gry...zaczyna wystepować zdrowa rywalizacja ( jak w proponowanych eventach tyle ze w skali serwera). Ot choćby głupi ranking gild. Dlaczego jest zastosowany ranking wg ilosci osób w gildi a potem alfabetycznie?? Nie ma nic głupszego - dobrze wiesz o tym. Jakiekolwiek inne wartosci juz by cos o gildi mowiło a tak? Bez sensu. Paradoks ze gildia z 100 członkami na 20 lvl jest wyżej niz gildia z 99 na 50 lvl. Nie widac jaka gildia dobra..jaka zła itd.
    Niech by byl brany pod uwage lvl (choc nie jest to najlepsze rozwiazanie) Najlepszym byłaby wypadkowa...powiedzmy lvl łamany przez pop gildi łamane przez czestotliwosc wykonywania zadan. Z reszta opcji jest bardzo bardzo wiele ale to moze byc za trudne dla informatyków. Dlatego niech by zaczeli od najprosciejszego - nie ilość członków tylko zsumowana ilość lvl w gildi - na poczatek.
    Moderatorzy i administratorzy zastrzegają sobie prawo modyfikowania oficjalnych forów i/lub pokojów czatu w dowolnym czasie, według ich uznania i bez uprzedniego powiadomienia.

  8. #28
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Aby dużo nie pisać. Moja propozycja na kolejne Eventy tego typu:

    Skrzydła do góry!

  9. #29
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Zajadek Zobacz posta
    Ot choćby głupi ranking gild. Dlaczego jest zastosowany ranking wg ilosci osób w gildi a potem alfabetycznie?? Nie ma nic głupszego - dobrze wiesz o tym. Jakiekolwiek inne wartosci juz by cos o gildi mowiło a tak? Bez sensu. Paradoks ze gildia z 100 członkami na 20 lvl jest wyżej niz gildia z 99 na 50 lvl. Nie widac jaka gildia dobra..jaka zła itd.
    Bo to nie jest żaden ranking tylko spis posortowany po ilości członków z dodatkowym sortowaniem alfabetycznym Coś bardziej jak książka telefoniczna a nie tabela osiągnięć

  10. #30
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Powiedzmy sobie szczerze - do kitu z taką książką, znaleźć w niej gildię jak się nie zna liczby członków to hardcore.

Zamknięty wątek
Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.