Zamknięty wątek
Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17
Pokaż wyniki od 161 do 168 z 168

Wątek: Następny event !!!

  1. #161
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Złota Góra
    Ogólnie to nie rozumiem tutaj kłótni i wywodów...

    Ja żadnych surowców na balony nie przerabiałem bo po co??
    Jak dla mnie To co oni nazwali nagrodami to była istna kpina i gdy tylko się dowiedziałem co dostanę za robienie balonów to buchnołem śmiechem i wiedziałem że nie będe w tym uczestniczył...A największe oburzenie widać jednak po tych którzy robili ''bo nagrody dostali wszyscy nawet ci co nie robili nic'' =>
    10 rekrutów do wykorzystania na jednej przygodzie (w morde ile ja bym produkował 10 rekrutów - super nagroda)
    skórki do budynków (a po co mi to?? w czym mi to pomoże)
    klejnoty (logując sie regularnie też je dostaje)
    siedziba osadników ( mieści ich aż 20 , nie można rozbudować , zajmuje więcej miejsca niż rezydencja - dziękuje twórcom gry za super budynek :-|)

    Jak by nie patrzyć gdybyśmy mieli dostać jakieś unikalne budynki typu niewyczerpalna kopalnia miedzi,chatka łowcy,młyn wodny to wtedy gwarantuje że więcej osób by się pobawiło w "dmuchanie" , ale skoro za surowce które musiał bym wydać na balony mogłem je sprzedać a za zarobione monety kupić kilka pakietów takich nagród to DZIĘKUJE za taki interes :-)

  2. #162
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez KwL1910 Zobacz posta
    klejnoty (logując się regularnie też je dostaje)
    Pewnie, że je dostajesz. Tylko gdy zdobywasz klejnoty w evencie są one nadprogramowe. I teraz mamy taką sytuację :
    Niemcy pobawili się eventem, choć z nagród też nie byli zadowoleni. Dostaną te nagrody dla wszystkich ( z których najważniejsze są klejnoty) + bonusowe niebieskie.
    Teraz popatrz po poprzednich dyskusjach, gdzie ludzie narzekali na nagrody w trakcie poprzednich eventów. Ilu ludzi to olało, bo po przekalkulowaniu i doszli do wniosku, że im się nie opłaca poświęcać surowców. Tego wszędzie jest od groma.
    Teraz. Jeżeli policzyć wszystkie niebieskie nadprogramowe oferowane w trakcie roku kalendarzowego przez BB, zbierze się ich może około 3 k (nie wiem, strzelam, jak ktoś kiedyś liczył niech poda ilość za rok poprzedni). Za to każdy kupi sobie młyny, chaty łowcy, manufaktury czy co tam chce. Te budynki pomagają w funkcjonowaniu osady.
    Jeżeli zbiera się te nagrody z każdego eventu, jest się do przodu o dużą ilość klejnotów, bez ich kupowania. A jak ktoś jeszcze wyda te 30 zł na rok na TSO, to już jest w naprawdę dobrej pozycji.
    I tera przejdę do sedna mojego wywodu, którego i tak nikt nie będzie czytać.
    Jeżeli Niemcy zawsze starają się na maxa, przy każdym evencie, nawet jeżeli im też nie do końca nagrody się podobają, to potem co niektórzy niech nie robią takich oczu, że oni tak szybko wbijają te balonowe %. To nie żadne czary, czy oszukiwanie, lub faworyzowanie, oni po prostu sobie na to zapracowali.

  3. #163
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.03.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Kris-89 Zobacz posta
    Pewnie, że je dostajesz. Tylko gdy zdobywasz klejnoty w evencie są one nadprogramowe. I teraz mamy taką sytuację :
    Niemcy pobawili się eventem, choć z nagród też nie byli zadowoleni. Dostaną te nagrody dla wszystkich ( z których najważniejsze są klejnoty) + bonusowe niebieskie.
    Teraz popatrz po poprzednich dyskusjach, gdzie ludzie narzekali na nagrody w trakcie poprzednich eventów. Ilu ludzi to olało, bo po przekalkulowaniu i doszli do wniosku, że im się nie opłaca poświęcać surowców. Tego wszędzie jest od groma.
    Teraz. Jeżeli policzyć wszystkie niebieskie nadprogramowe oferowane w trakcie roku kalendarzowego przez BB, zbierze się ich może około 3 k (nie wiem, strzelam, jak ktoś kiedyś liczył niech poda ilość za rok poprzedni). Za to każdy kupi sobie młyny, chaty łowcy, manufaktury czy co tam chce. Te budynki pomagają w funkcjonowaniu osady.
    Jeżeli zbiera się te nagrody z każdego eventu, jest się do przodu o dużą ilość klejnotów, bez ich kupowania. A jak ktoś jeszcze wyda te 30 zł na rok na TSO, to już jest w naprawdę dobrej pozycji.
    I tera przejdę do sedna mojego wywodu, którego i tak nikt nie będzie czytać.
    Jeżeli Niemcy zawsze starają się na maxa, przy każdym evencie, nawet jeżeli im też nie do końca nagrody się podobają, to potem co niektórzy niech nie robią takich oczu, że oni tak szybko wbijają te balonowe %. To nie żadne czary, czy oszukiwanie, lub faworyzowanie, oni po prostu sobie na to zapracowali.
    my 30zł na rok a oni 30euro na niebieskie widzisz roznice;P?

  4. #164
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A po ile u nich stoją klejnoty ( w euro) ?

  5. #165
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jeżeli w tym evencie serwer zagraniczny dostanie wiecej, to w przyszłym będzie im łatwiej. Tyle ze BB to przewidziało i zrobiło selekcje łącząc słabsze serwery. Tyle ze to i tak im się niezbyt udało gdyż połączyli serwery silniejsze ze średnimi, a słabsze z najsłabszymi. Co według mnie jest totalną klapą, a co odbije się na przyszłym evencie. O ile owy zorganizują. Bo teraz serwer jeżeli będzie chciał, to bardziej masywne gildie będą mogli się zgadywać, aby nie trzaskać balonów przed końcem okresu selekcyjnego, a jak już dostaną jakiś równy sobie serwer do współpracy zaleją surowcami "wydarzenie" licznik i automatycznie będą w czołówce. Co dla serwerów niemieckich będzie na pewno o wiele prostsze gdyż dostają oni dużo ułatwień tj. nagrody z wygranych eventów, prezenty okazjonalne, wartość podarunków w porównaniu do polskich serwerów. Gdzie kiedyś był temat odnośnie tego, ze na serwerze zagranicznym dostali jakieś budynki specjalne a My na polskich oczywiście standardowo studnie i pole "V". A to wszystko będzie odbijać się na przyszłych eventach. Jak dla mnie event nie jest rewelacyjny, ale też zbytnio się nie przejmuję. Gdyż liczę na to iż zrobią kiedyś eventy gildyjne. Co będzie bardziej sprawiedliwym eventem. Tyle ze ranking pewnie będzie skomplikowany. A przelicznik nie wiadomo czy będzie dopracowany. Bo jak maja być problemy tak jak ostatnio, że grafika się zwiesiła, co według mnie jest błędem przelicznika, a nie grafiki. Ahh... co ja robię, tylko czas tracę na pisanie o czymś co wszyscy raczej wiedzą, wszyscy o tym mówią, a nikt z tym nic nie robi. Typowa sytuacja dla Polski. Rząd robi co chce, a społeczeństwo tylko lamentuje że jest źle.

  6. #166
    Osadnik
    Dołączył
    13.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez LANNISTER Zobacz posta
    1. Gdyby gracze oszukiwali za pierwszym razem, to różnica w ilości balonów na 1% byłaby jeszcze większa, gdyby oszukiwali za drugim razem, to chyba ilość oddanych balonów tak bardzo by się nie zmniejszyła. Poza tym teoria, że ci sami gracze w jeden dzień kłamią na potęgę, a w drugi dzień zeznają prawdę, jak na spowiedzi jest oględnie mówiąc, naciągana.
    2. Gdyby pozostali gracze za drugim razem nie oddali nawet ani jednego balona, to żeby wyliczenia się zgadzały, w pierwszej akcji musieliby oddać 32 mln. balonów.
    Bądźmy poważni.
    3. Przy pierwszej akcji zliczyło, a przy drugiej już nie? Z danych wynika, że "nie zliczyło" nam do końca eventu. Lagi dziesięciodniowe? Powtórzę, bądźmy poważni.
    4. Nigdy nie twierdziłem, że BB oszukuje na korzyść Niemców, wręcz przeciwnie, takie insynuacje uważam za śmieszne i dziecinne.
    Wszystkie podane przez Ciebie możliwości są więc raczej "niemożliwościami". Pozostaje jedna: ilość balonów potrzebna na 1% była zwiększona po przekroczeniu pierwszego progu.
    1. A nie mogli kłamać w obydwu przypadkach?
    2. Czyli mówisz że pozostali gracze nie byliby w stanie przekazać 32mln balonów w 2h godziny? Jeśli pozostałych graczy było 1000, to każdy musiałby przekazać 32k balonów. Czy jest to niemożliwe?
    3. To tylko jedna z możliwości...
    4. ...tak jak i ta.

    Załóżmy że ilość balonów była zwiększona po przekroczeniu każdego progu. To by oznaczało że zwycięskie niemieckie serwery przed osiągnięciem progu 100% pracowały na pół gwizdka. Bo przecież musiały zwiększyć (podwoić?) produkcję,aby po osiągnięciu progu 100% zachować tempo przyrostu %. A po przekroczeniu 150% ponownie zwiększyły (znów podwoiły?) produkcję balonów.

    Co jest bardziej prawdopodobne, to że Niemieckie serwery przez pierwsze 2 tygodnie eventu nie wykorzystywały pełni swoich mocy produkcyjnych i pracowały na pół (ćwierć? 1/8?) gwizdka, a mimo to bez problemu prowadziły w rywalizacji? Czy też to że większość graczy po 3 tygodniach masakrowania myszki, odpuściła sobie po przekroczeniu progu 100%, najniższego progu gwarantującego jakieś nagrody? Co jest bardziej możliwe?

  7. #167
    Osadnik Awatar LANNISTER
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    92
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez panghy Zobacz posta
    1. A nie mogli kłamać w obydwu przypadkach?
    2. Czyli mówisz że pozostali gracze nie byliby w stanie przekazać 32mln balonów w 2h godziny? Jeśli pozostałych graczy było 1000, to każdy musiałby przekazać 32k balonów. Czy jest to niemożliwe?
    1. Gdyby kłamali w obu przypadkach, to przecież niczego by nie zmieniło w wyliczeniach.
    2. Oczywiście, że jest to niemożliwe. W akcji brali udział najbardziej aktywni gracze, poza nią pozostali ci, którzy albo wcale nie uczestniczyli w evencie, albo przekazywali symboliczne ilości balonów.

  8. #168
    Osadnik Awatar LANNISTER
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    92
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez panghy Zobacz posta
    Załóżmy że ilość balonów była zwiększona po przekroczeniu każdego progu. To by oznaczało że zwycięskie niemieckie serwery przed osiągnięciem progu 100% pracowały na pół gwizdka. Bo przecież musiały zwiększyć (podwoić?) produkcję,aby po osiągnięciu progu 100% zachować tempo przyrostu %. A po przekroczeniu 150% ponownie zwiększyły (znów podwoiły?) produkcję balonów.
    Przecież od trzech tygodni piszemy właśnie o tym, że NIE ZACHOWAŁY tempa przyrostu. Na początku robiły ok. 30% dziennie, a po przekroczeniu progu tylko kilka % dziennie. Poza tym ilość potrzebnych balonów została zwiększona tylko raz, po przekroczeniu 100%.

    To już jest prawdopodobnie mój ostatni wpis na ten temat, bo nie ma sensu przedłużać dyskusji. Jak było naprawdę mogłoby podać tylko BB, a oni tego raczej nie zrobią.
    Ostatnio edytowane przez LANNISTER ; 28.07.2013 o 19:38

Zamknięty wątek
Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.