Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Przygotowania przed drugą turą eventu

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Przygotowania przed drugą turą eventu

    Witam całe s3.

    Chciałbym zaprosić do dyskusji szefów gildii ze Słonecznego i prosić o wymianę sugestii na czym można się skupić w weekend w ramach przygotowań?
    Można by ustalić jakąś strategię działania w drugiej turze zawodów.

    Ja od siebie proponuję to co już pisałem na g-1:
    1. gracze posiadający prowiant na lvl 4 lub 5 zeby tylko produkowali baloniki
    2. gracze z prowiantem lvl 1,2 lub 3 zeby produkowali baloniki i polmiski
    3. w weekend trzeba by się skupić na produkcji ludków, bo być może będą przygody do robienia
    4. skupić się więc trzeba też będzie na produkcji chleba, zeby mieć z czego lepić ludzików
    5. trzeba poza tym zrobić jakiś solidniejszy przepływ informacji i może ze 2-3 osoby ustalić, które będą koordynować działania

    Wiem, iż nie jest za dużo czasu do drugiej części eventu, ale każdy konstruktywny głos się liczy w tej debacie.

    Pozdrawiam s3.

    ---------------------

    PS. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto złączyć siły i walczyć dla serwera S3 dedykuję poniższy film....
    Może to Was zmotywuje do działania


  2. #2
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wg. mnie:

    1)Gracze z 1,2,3 poziomem magazynu prowiantu skupiają się na wykonywaniu premii i pilnowaniu osób z największa produkcją. ten element jest bardzo ważny, bo 2) nie będzie miał czasu na wytwarzanie koszy, aby zwiększyć ilość towarów do przetwarzania na balony
    2)Gracze z 4,5 poziomem magazynu przetwarzają towar na balony, najlepiej na zajączkach
    3)W pierwszej kolejności premie idą na produkcję wody, węgla, mięsa najlepiej na budynki 4 i 5 poziom, ponieważ, największy zysk w porównaniu do ceny tego towaru a ilością balonów jakie uzyskamy.
    4)Nie robimy żadnych przygód... wg mnie jak ktoś straci nie wiem kilkaset wojska aby zyskać 100 balonów .. gdy możemy przemielić 1,5k mięsa i zyskać 750 mija się z celem zadania można zrobić typu kliknij coś tam, kup tyle, oddaj tyle balonów etc a nie tracić towar i uzyskać 100 balonów, a jakbyśmy przerobili go w magazynie uzyskalibyśmy nie 100 a 10 000 balonów.
    5)Proponuje nic nie rozdawać, jedynie przekazywać do zaufanych osób lub w obrębie gildii.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 29.06.2013 o 10:48

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To ja będę mógł dzięki temu eventowi zarobić na Zajączkach, sprzedam je wszystkie po cenie wielokrotnie wyższej niż przed eventem

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Idho - prawie we wszystkim się zgadzam, ale:
    1) nie wiem, czy niższe poziomy prowiantu (1,2,3) nie powinny mimo wszystko na zmiane produkować balonikow i premii - pytanie, czy gracze z poziomami 4 i 5 magazynów prowiantu są w stanie sami wyprodukować tyle, zeby pozostale serwery wyprzedzić
    2) co do przygód, to się dopiero okaże, bo II tura będzie nieco zmieniona w porownaniu z pierwszą (i np. będzie trzeba jakieś dodatkowe zadania, np. w formie przygod robic), to wtedy nie uniknie się robienia wojska. Z tego też powodu myślę, że dobrze byłoby zrobić listę osób, które mają dużą produkcję chleba na serwerze, żeby Je premiować, by móc zapas ludków na bieżąco robić.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Proponuje tez zrobic liste tych ktorym nie dawac surowcow na przreobienie

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    84
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a sprawdzał ktoś jak to jest przy poszukiwaniach skarbów? Czy dłuższe poszukiwania dają więcej i ewentualnie o ile? Mam 15 odkrywców, więc może zamiast szukania przygód które będą chwilowo bez większej wartości posyłać ich po skarby, dzięki temu raz że będzie jakaś tam dodatkowa sura to jeszcze balony za free. Co do premii to się zgadzam że te powinny produkować osoby z niskimi lvlami, głównie ze względu na to że nie zdążą robić tylu balonów co osoby z magazynami na 4 czy 5 lvl. Chlebek to chyba każda gildia ma jakiegoś piekarza w swoich szeregach, więc jeśli się go będzie odpowiednio bufować to pewnie z tym nie będzie większego problemu
    PRECZ Z CENZURĄ! WOLNOŚĆ GÓRĄ!

  7. #7
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez ser_Lucas Zobacz posta
    Idho - prawie we wszystkim się zgadzam, ale:
    1) nie wiem, czy niższe poziomy prowiantu (1,2,3) nie powinny mimo wszystko na zmiane produkować balonikow i premii - pytanie, czy gracze z poziomami 4 i 5 magazynów prowiantu są w stanie sami wyprodukować tyle, zeby pozostale serwery wyprzedzić
    2) co do przygód, to się dopiero okaże, bo II tura będzie nieco zmieniona w porownaniu z pierwszą (i np. będzie trzeba jakieś dodatkowe zadania, np. w formie przygod robic), to wtedy nie uniknie się robienia wojska. Z tego też powodu myślę, że dobrze byłoby zrobić listę osób, które mają dużą produkcję chleba na serwerze, żeby Je premiować, by móc zapas ludków na bieżąco robić.
    1) W moim przypadku, jeżeli zapcham sobie magazyn prowiantu samymi balonami, po kilku dniach zaczyna mi brakować koszy, oczywiście jak uwzględnię, że premiuje produkcję wody, węgla którą mam spora i kilku pobocznych rzeczy, które mam na + bez premii. To w pewnym momencie, będę musiał zaprzestać tworzenia balonów kosztem nadrobienia strat w koszach. Zauważ, że najlepiej będzie jak ktoś z magazynem poziom 5 będzie produkował tylko balony, ponieważ:
    a)przeważnie jest to gracz z wysokim poziomem, przykładowo 50, który ma rozwiniętą gospodarkę i już mu się nudzi robienie przygód albo nie widzi w tym sensu, dlatego będzie optymalnie używał magazynu prowiantu, niższe lvlve będą musiały znaleźć złoty środek między eventem, rozwojem własnej wyspy/lvlu (bo nie zabronisz mu rozwoju lvlu na rzecz uczestnictwa w evencie), no i co najważniejsze, użycie zajączka na poziom 5 ma większy sens niż na jakiś lvl 2-3.
    b)ma zapas zajączków
    c)jeżeli gracz z wysokim poziomem nie będzie wyrabiał się z przerabianiem nadwyżki, będzie mógł wspierać osobę z niższym lvlem która pilnuje mu produkcji. Jeżeli osoby z niskim poziomem odpowiadające za premiowanie osób, które przerabiają towar na balony otrzymają jakiś % z nadwyżki z tych że premii, które normalnie nikt im nie buffa, sądzę że podziałałoby to mobilizacyjne. Ten gracz już w sposób indywidualnie by przeznaczył co chce z tym zrobić.

    2)Właśnie pierwszy etap wyglądał tak, że dostawałeś zadania, a w nich miałeś zrobić przykładowo przygodę, z które uzyskiwałeś punkty doświadczenia a za wykonanie zadania 100 balonów. Jeżeli w drugim etapie za takie zadania będą takie śmieszne ilości balonów, po co je robić??? Nie lepiej przeznaczyć towar, który normalnie stracimy na tej przygodzie do przerobienia go na balony, uzyskamy o wiele wyższą wartość balonów niż za skończone zadanie.
    2)

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Myśle że to zły pomysł pisać o tym na forum, a inne nasze serwery ? to konkurencja która to może sobie przeczytać i robić podobnie

    Poza tym, to proponuję od czasu do czasu wyłączyć kompa i gdzieś wyjść się zabawić :P

  9. #9
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ser jeszcze abyś nie mówił, że żadnego argumentu nie podałem.

    2)



    Poradnik-Szaman dla weterana

    Zginie ok. (972R 40K)

    straty:

    25300 chleba = 6325 balonów
    9720 mieczy z brązu = 2430 balonów
    6060 napitku = 1515 balonów
    1600koni = 800 balonów

    W sumie stracimy 11070 balonów zyskując jedynie 10 balonów.



    btw.

    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Myśle że to zły pomysł pisać o tym na forum, a inne nasze serwery ? to konkurencja która to może sobie przeczytać i robić podobnie

    Poza tym, to proponuję od czasu do czasu wyłączyć kompa i gdzieś wyjść się zabawić :P
    nie spamuj i nie zachowuj się jak typowy polaczek.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    14.06.2012
    Posty
    52
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a czy my w ogóle będziemy w drugim etapie? czemu w rankingu ciągle mamy 99,83% a dodawać balonów nie możemy i mamy wiadomość że cel dla serwera został osiągnięty, jeśli tak to niech przy nas to zaznaczą zielonym v tak jak przy innych serwerach, a nie ciągle spadamy w rankingu. O 10 rano byliśmy na miejscu 14 a teraz mamy 17 miejsce i rano było 7 serwerów które ukończyły a teraz jest 8. jest tu jakiś błąd może oni błędnie podali że zakończyliśmy już??

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.