Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Przygotowania przed drugą turą eventu

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Słoneczny Gród
    [QUOTE=Idho;106018]ser jeszcze abyś nie mówił, że żadnego argumentu nie podałem.

    2)



    Poradnik-Szaman dla weterana

    Zginie ok. (972R 40K)

    straty:

    25300 chleba = 6325 balonów
    9720 mieczy z brązu = 2430 balonów
    6060 napitku = 1515 balonów
    1600koni = 800 balonów

    W sumie stracimy 11070 balonów zyskując jedynie 10 balonów.

    Dokładnie i popieram,produkcja balonów w magazynie i to w dodatku z wody

  2. #12
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez pawlito80 Zobacz posta
    a czy my w ogóle będziemy w drugim etapie? czemu w rankingu ciągle mamy 99,83% a dodawać balonów nie możemy i mamy wiadomość że cel dla serwera został osiągnięty, jeśli tak to niech przy nas to zaznaczą zielonym v tak jak przy innych serwerach, a nie ciągle spadamy w rankingu. O 10 rano byliśmy na miejscu 14 a teraz mamy 17 miejsce i rano było 7 serwerów które ukończyły a teraz jest 8. jest tu jakiś błąd może oni błędnie podali że zakończyliśmy już??
    To są tylko kwalifikacje, możemy być i na ostatnim miejscu w etapie pierwszym, najważniejsze, że nam zaliczyło i to, że każdy widział, że serwery z młodszym stażem były lepiej zorganizowane niż s3.

    Cytat Zamieszczone przez wustenfuchs Zobacz posta
    Proponuje tez zrobic liste tych ktorym nie dawac surowcow na przreobienie
    Niewykonalne, ponieważ szybko moderator by usunął temat nagradzając twórce ostrzeżeniem. Można inaczej do tego podejść, skupować przykładowo wodę, węgiel etc etc i wklejać screeny od kogo zrobiliśmy zakupy, i wtedy jeżeli dana osoba krzyczy, że potrzebuje towaru na przerobienie na balony, a później widnieje w informacjach, od kogo skupujemy towary na balony to coś nie tak.

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    ser jeszcze abyś nie mówił, że żadnego argumentu nie podałem.

    2)
    Poradnik-Szaman dla weterana

    Zginie ok. (972R 40K)

    straty:

    25300 chleba = 6325 balonów
    9720 mieczy z brązu = 2430 balonów
    6060 napitku = 1515 balonów
    1600koni = 800 balonów

    W sumie stracimy 11070 balonów zyskując jedynie 10 balonów.
    Tak, jeśli tak będą wyglądać przygody, to się w zupełności z tym zgadzam Mnie chodziło raczej o sytuację, w której
    • pozostaną te same przygody w zadaniach, ale dużo wyższe nagrody liczone w balonach
    • okaże się, że za normalne przygody będą balony w dużo większej ilości - im trudniejsza przygoda tym więcej za nią balonów
    Wtedy może się okazać, iż duży zapas ludków się jednak przyda. Bo jak dla mnie nieco podejrzane jest, iż pierwsza tura miałaby wyglądać jak druga (wtedy wyniki drugiej byłyby bardzo przewidywalne i podobne do tych z pierwszej tury). A być może BB przygotowało (to tylko moje przypuszczenia) jakiś element zwiększenia losowości np. poprzez wprowadzenie do zadań normalnych przygód i zwiększenia nagród za nie

    ---

    A co do punktu 1), to chodzi mi raczej o następującą rzecz:
    jeśli osoba na lvl3 ma prowiant, to produkcja paczki koszyków zajmuje około 2 1/4h (nie pamiętam - dokładnie chyba 2h 10min). Więc jeśli taka jedna osoba rzuci paczkę koszyków, to w ciągu 9h może 6,5h poświęcić na produkcję balonów zanim konieczna będzie do rzucenia kolejna paczka... A jeśli skupi się tylko na samych premiach, to i tak może być tak, ze wysokie levele prowiantów będą zapchane, a w tym czasie niskie będą się nudzić

  4. #14
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ser.

    2) Tego nie wiesz. Możemy sobie tak filozofować, obecne informacje mówią same za siebie, nie opłaca się tych przygód robić, jeżeli zmienią nagrody przy szamanie przykładowo na 20k to się zgodzę, ale tego nie wiesz, zobaczymy jak wejdzie drugi etap, na dana chwilę nie opłaca się ich robić.

    1) Dlatego twierdze, że takie osoby by się nie nudziły. Patrze na swoim przykładzie, zużywam 2x po 50 koszy (oczywiście jak mi się chce i mam czas), ale mogę o wiele więcej >200-300 koszy , wtedy będę miał wydajniejszą produkcję. To chyba lepiej aby non stop produkowała kosze, rzucała komuś, kto ma budynki poziom 5 a nie traciła czas na budynki swoje, gdzie ma rozwinięte na poziomie 2-3. Wydajność będzie 2x większa, dodatkowo, otrzyma % nadwyżki, aby nie była stratna na koszach i jeszcze zarobiła na tym, a taki 50lvlowiec zapewne nie chce mu się premiować wszystkiego bo to jest upierdliwe.
    Ja osobiście wole już coś tanio skupić jakiś towar (pokazałem to w innym wątku) i go przerobić, niż się bawić koszami, bo na klikanie tych balonów już się wystarczająco dużo czasu marnuje.

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Panowie, jestem chętny do przerobienia surowców na balony! Skupuję wodę, węgiel itp. za 1,8m/1k i przerabiam to na balony! SUPER OFERTA DLA WAS!

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    23.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam

    Wracając do tematu wszystko fajnie i sie zgadzam z przedmówcami dla mnie podstawową sprawą jest uczciwość wobec tych co dają na przerobienie, mam jeszcze trochę zapasów i jak trzeba i tym razem oddam za darmo ale apel do hien opanujcie sie podczas takich rywalizacji, współpracujcie a nie tylko sie nachapać za darmo surowcami.Jeszcze jedna sprawa moim zdaniem powinno być tak:
    1 każdy przerabia surowce
    2 Ci co mają zapas przekazują za rybę dalej
    3 przerabiamy takie surowce które łatwo osiągamy np.woda, napitek, chleb, węgiel, mięso, belki igla
    4 BB ma w tym evencie cel wypłukać Nas z zapasów ale jak będziemy zużywać zapasy które wymieniłem w pkt3 to nic Nam sie nie stanie jak powalczymy
    5 punkt kierowany do osób które mają w gwieździe po kilka kk surowca jak np węgiel oddawajcie go na przerobienie innym
    6 hieny powstrzymajcie sie na okres rywalizacji
    pozdrawiam
    Mr_SOLAR
    ps. tylko uczciwość i współpraca zaprowadzi Nas na szczyt
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 01.07.2013 o 10:38

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Mr_SOLAR Zobacz posta
    tylko uczciwość i współpraca zaprowadzi Nas na szczyt
    No i łaskawe oka Pana Miecia - bym dodał do tego
    Moderatorzy i administratorzy zastrzegają sobie prawo modyfikowania oficjalnych forów i/lub pokojów czatu w dowolnym czasie, według ich uznania i bez uprzedniego powiadomienia.

  8. #18
    Osadnik Awatar LANNISTER
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    92
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Panie i Panowie, a mamy pewność, że w drugim etapie przeliczniki będą takie same jak w pierwszym? My gromadzimy wodę, węgiel, bale i co tam jeszcze, a może się okazać, że najbardziej opłacalne będzie przerobienie na balony np. mieczy, czy koni Ba, może być tak, że przemiał w magazynie prowiantu będzie mniej opłacalny niż robienie przygód, albo wcale czegoś takiego nie będzie. Jak mawiała Ygritte: "nic nie wiesz Johnie Snow" i my właśnie takim Johnem jesteśmy, bo nic nie wiemy.

    Przy okazji, można by sprawdzić ile balonów daje 1%, ale wymagałoby to dyscypliny i organizacji. Trzeba by wybrać np. kilka gildii, których członkowie przekazywaliby balony w pierwszym dniu i liczyli ile przekazali. Pozostali musieliby tylko produkować, ale nie wrzucać ich na serwer. Znając ilość przekazanych balonów i wynik procentowy już wszystko byśmy wiedzieli.
    Ostatnio edytowane przez LANNISTER ; 30.06.2013 o 12:08

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Mr_SOLAR Zobacz posta
    ps. tylko uczciwość i współpraca zaprowadzi Nas na szczyt
    Haha, najbardziej mnie śmieszą takie wypowiedzi... jak ktoś prosi na czatach o pomoc w postaci premii czy surowców, to większość go olewa, a teraz Ci olani mają produkować premie i bufować budynki komuś kto ma magazyn prowiantu na 5 lvlu ? (nawiązuję do wypowiedzi Idho).

    Ja tego nie widzę, kilkadziesiąt osób "pracujących" na rzecz kilkunastu produkujących balony... niech każdy gra jak do tej pory, przy czym jak ma taką możliwość niech przetwarza balony, nieważne czy ma magazyn prowiantu na 1 czy na 5 poziomie... bo jeśli przelicznik będzie taki sam jak z początku pierwszej tury, to i tak tzeba ich ogromne ilości żeby uzyskać chociażby 1%.

    Pomysł ciekawy, ale nie w przypadku takiego eventu w którym trzeba setki milionów balonów żeby osiągnąć 100 czy 200%, a gdzie tam 300... w tym wypadku będzie się liczył każdy gracz przerabiający surowce na balony i oddający je na rzecz swojego serwera.

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    12.07.2012
    Posty
    136
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Androm3da, zamiast gęgać lepiej się zjednoczyć. Walczymy o wspólny cel, czyli nagrody dla wszystkich z serwera. Jak to mówią w kupie siła i według mnie warto zapomnieć o tym, że nie dostało się czegoś za darmo, kiedyś, od kogoś.

    Jak była akcja na G-1 to wstawiłem kilka k ryb na półmiski, wrzuciłem chyba z 500 premii innym, inni mi wrzucali na moje 200 studni i szliśmy do przodu.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.