Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zepsute chaty leśnika (wszstkie rodzaje )

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.05.2013
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia

    zepsute chaty leśnika (wszstkie rodzaje )

    Ja zauważyłem pewien błąd względem chat leśnika gdyż gdy wejdem w Gospodarkę i spojrzę na produkcję chat leśnika niekiedy widzę okrągłe 0. To może być bardzo frustrujące dla gracza bo myśli że chata jest nie potrzeba i postanowi ją usunąć tracąc przytym surowce i czas. Niewiem jak to działa na innych przeglądarkach (moja to Google Chrome). Z góry dziękuje za przeczytanie tematu.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    183
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    0 i wzwyż to dobra wartość w łańcuchu produkcji ponieważ oznacza że nie ma minusów w produkcji, czyli towar się będzie zbierał. Nie wiem jaki miałeś tok myślenia, że doszedłeś do tego żeby z tej okazji usuwać budynek ale nie jest to żaden błąd. Zero też jest cyfra i może występować jako wartość w podglądzie gospodarki.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wartość 0 pojawia sie w momencie, gdy leśnicy zasadzą wszystkie drzewa i nie mają co robić, wówczas włączając leśnika możemy zobaczyć "brak zasobów". Najlepiej jednego wyłączyć i za kilka/kilkanaście godzin zobaczyć jak zmieniła się produkcja, jeśli nadal mamy 0 to zatrzymanego leśnika można skasować. Oczywiście majac produkcję na - można wrzucić od czasu do czasu kosza na kilku leśników.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  4. #4
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Akurat w przypadku gospodarki drzewnej jest to gałąź, która się sama reguluje, głównie za sprawą odległości od złoża, która jest dość dynamiczna. To, że w danej chwili mamy na minusie nie oznacza, że za chwilę nie będziemy na solidnym plusie. Jeśli leśnicy nie mają co robić bo zasadzili wszystkie drzewa, to znaczy, że mamy za dużo leśników. A buffowanie leśników uważam za marnotrawienie premii

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar cornflakes
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    414
    Serwer
    Nowa Ziemia
    zawsze można zbudować zamiast np 6:4 to 3:4 i bufować taka sama oszczędność miejsca kosztem premii jak w każdym innym wypadku

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.10.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Rozwiązanie zaczerpnięte od znajomego z gildii:

    Produkcja belek iglastych 6051szt/12h (na 3 lvl)

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    wg mnie, w sumie nawet lepiej, jak produkcja drzewek jest troche na minusie (przeglad gospodarki w ogole tutaj sie nie sprawdza).zbyt dynamicznie zmienia sie odleglosc lesnika -> scietego drzewka przez drwala, przez co w przegladzie gospodarki sa zawirowania. zeby zoptymalizowac ta produkcje nalezy metoda prob i bledow dojsc do tego ile lesnikow potrzebujesz przy danej liczbie drwali - chodzi mi o patrzenie ile na mapie widnieje scietych drzewek i czy wycina sie coraz wiecej czy nie. (ja mam w tym samym miejscu ten cykl produkcyjny co kolega na gorze, tylko ze kolo magazynu mam drwali, a lesnikow wywalilem na zewnetrzna strone, przez co mam efekt taki, ze drwale wycieli iles tam drzew, lesnicy nie nadazyli z produkcja... ale wszystko sie wyrownalo,bo drwale maja teraz dluzsza droge do najblizszego drzewka - czyli osiagnalem rownowage)


    jak ktos mnie zrozumial - to gratuluje, ale jakos nie mam weny do pisania

    @edit
    w praktyce wyglada tak, ze przy takiej samej ilosci lesnikow moglem sobie pozwolic postawic wiecej drwali i produkowac okolo 2k wiecej belek

    @edit2
    a najsmieszniejsze jest to, ze przeglad mi mowi, ze niedobor drzewek mam -1k, co jest fikcja gdyz jest rownowaga
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 24.06.2013 o 15:53

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez MonstrumR Zobacz posta
    @edit
    w praktyce wyglada tak, ze przy takiej samej ilosci lesnikow moglem sobie pozwolic postawic wiecej drwali i produkowac okolo 2k wiecej belek

    @edit2
    a najsmieszniejsze jest to, ze przeglad mi mowi, ze niedobor drzewek mam -1k, co jest fikcja gdyz jest rownowaga
    Mylisz się. Musisz dostawić leśników. Twoje zasoby sa coraz odleglejsze jeśli masz mniejsżą ilość leveli na leśnikach bądź taką samą co na drwalach, a droga drawa wydłuży się do jakiegoś kryterium i będą wycinać ale mniej o 2k, bo rzecz polega na tym, że leśnikowi dłużej schodzi z posadzeniem drzewa. Ma on po prostu dłuższy cykl produkcji niż drwal. Jeśli lesnicy będą chodzić taką samą drogę do miejsca w którym będą sadzić drzewa jak drwale do cięcia, to fizynie bedzie to zajmować więcej czasu i cykl się wydłuży. Droga w jedną stronę na wyspie to nawet 2x więcej niż długość podstawowego cyklu drwala i 1x dłużej niż lesnika. Policz jeszcze raz, a równowaga u Ciebie jest złudna.

    Zrób mały test. Zabufuj sobie przez 18h leśników i sprawdź o ile więcej będą po tym czasie ciąć drwale.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    racja, ale bez kitu mam tylu samo lesnikow co kolega wyzej, produkuje o 2k belek wiecej (przez wieksza ilosc drwali)

    jest zasada cos za cos - ja zyskuje na trasie drwal <>magazyn

    rownowaga nie jest zludna, gdyz ilosc produkcji nie ma do tego znaczenia
    rownowaga -chodzi o to ze cykle produkcyjne automatycznie sie zrownaja (jak drzewka sie sadza wolniej od tepa ich sciecia -gdyz wlasnie droga drwala sie wydluza az do momentu gdy drwal bedzie musial tyle chodzic, ze lesnicy beda nadazac)

    innymi slowy - dajmy na to ze lepiej miec niedobor produkcyjny drzewek (przykladowo -50 na dobe) niz nadprodukcja (50+), pozwoli to patent zaoszczedzic, a straty w drodze nie beda az tak widoczne (gdyz przykladowo przez ten niedobor zostanie sciete 10 drzew - bo tyle do rownowagi bedzie potrzebne, co nieznacznie wydluzy droge drwalom)

    hmm tylko ciezko stwierdzic jaki faktycznie ma sie niedobor, gdyz przeglad gospodarki zawodzi
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 24.06.2013 o 18:31

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.05.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja słusznie zauważył to kolega wyżej, to drwale produkują drewno nie leśnicy! Tak naprawdę to drzewa nie są nikomu do niczego potrzebne i tylko zasłaniają widok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.