Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

Głosujących
77. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie tak

    45 58.44%
  • Czemu nie

    9 11.69%
  • W żadnym wypadku (dlaczego?)

    14 18.18%
  • Nie wiem

    9 11.69%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Rozszerzenie kantoru handlowego

  1. #21
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zwolk, średnia ważona, to: dane którym przypisano większe wagi (czas gdy nikt nie sprzedaje) mają większy udział w określeniu średniej ważonej niż dane, którym przypisano mniejsze wagi (czas gdy sprzedają wszyscy).
    Jeśli wszystkie wagi są równe, wówczas średnia ważona jest równa średniej arytmetycznej. Ogólnie, średnia ważona ma podobne własności do średniej arytmetycznej, jednak nie w takich sytuacjach jak ewenty, czy prezenty od BB
    Z tego powodu TO BEZ SENSU I BB TEGO NIE WPROWADZI bo to by spowodowało spadek zainteresowania grą i nikt by nie mógł już powiedzieć
    "upolowałem okazje" bo po prostu by ich nie było"=(((((((((
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 18.06.2013 o 11:37
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  2. #22
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    (...) średnia ważona, to: (...)
    No, teraz zgoda, średnia ważona, a sól warzona

  3. #23
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    to by spowodowało spadek zainteresowania grą i nikt by nie mógł już powiedzieć "upolowałem okazje" bo po prostu by ich nie było"
    Jeśli wystawiasz coś na sprzedaż lub coś kupujesz, to i tak oglądasz inne oferty, tak czy nie? Jeśli nie, to nie ma o czym rozmawiać, natomiast jeśli tak, to zamiast przerzucania stron, liczenia co za ile i na co, rzucasz okiem i wiesz czy oferta dobra, czy zła. Albo czy jak wystawisz za X to czy się sprzeda czy nie.
    Teraz co do powyższego cytatu: Może u Ciebie spowodowałoby spadek zainteresowania grą, u mnie wzrost, przynajmniej w aspekcie handlu. Jeśli chcesz coś sprzedać szybko, to wystawiasz ofertę sporo poniżej kursu, ktoś kupuje i mówi "upolowałem okazję". Jeśli chcesz sprzedać pewnie, to wystawiasz ofertę oscylującą wokół średniej. W drugą stronę działałoby tak samo.
    No chyba, że mówimy o polowaniu na okazje wystawiane przez newbów, bo ich zniknięcie to jest jedyne prawdziwe zagrożenie jakie płynie z tego rozwiązania i argumentów nie mam. Sam pamiętam jak wystawiałem 100 monet za 100 desek liściastych, a ktoś inny skakał z radości, że trafił na "okazję". No ale to już temat na inną rozmowę.

  4. #24
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ale własnie na tym polega cała zabawa z gry ekonomicznej, aby nie było za łatwo, musisz się nakombinować, pokazać, że coś potrafisz, aby Twoje ofki były atrakcyjne i dla Ciebie i dla kupującego. wystarczy posiedzieć 3dni skupując i sprzedając ten sam towar i łatwo można się samemu zorientować jaka jest średnia cena dzienna w dodpowiednich godzinach, jak sprzedać szybko, a jak zapewnić sobie zbyt w te 6h oferty. Są tacy co nie patrzą, że towar "x" każdy sprzedaje przykładowo po 100m, oni i tak wystawiają za 120, bo w końcu im zejdzie, dla nich takie ułatwienie by było bardzo przydatne, bo zamiast 1 czy 2ch mieli by zbyt na 3-4partie. Tacy gracze nie mają więcej niż 3 oferty po 4 partie na 6h i im to wystarcza, a ten co chce coś "upolować" wystawia po 11 ofert za monety i za kleje dodatkowe, jak ma czym handlować. To są prawa rynku- ich nic nie zmieni, bo w którym sklepie/markecie masz porównanie cen na bieżąco z innymi- nigdzie, musisz wszystko pamiętać, że w 1 z 3 piekarni kupujesz bułki, w drugiej chleb, a w 3ciej ciastka, bo wychodzi taniej, żadna z piekarni nie wystawia cennika konkurencji, tym bardziej nie pokazuje żadnej średniej, bo zamiast zarabiać musiała by się "uśrednić" aby wytrzymać na rynku, jak za czasów PRLu, gdzie rząd dyktował ceny, a wszystko było na kartki, żeby coś "załatwić" taniej, to tylko lewizna wchodziła w gre, a pieniądz tracił na wartości.
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  5. #25
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    OK, dyskusja o tym, czy kurs i wykres odzwierciedlałby sytuację, czy ją generował to mniej więcej dyskusja o tym, czy pierwsze było jajko czy kura a więc z gruntu jałowa i nie podejmuję się jej kontynuować.

    Natomiast czy w takim razie Twoim zdaniem, jeśli korzystam z kalkulatora handlowego, który nie dość, że porównuje wszystkie ceny na serwerze i zlicza kursy, to jeszcze pozwala na zorientowanie się w sytuacji na innych serwerach, oznacza że idę na łatwiznę, jak ma się jedno do drugiego?

  6. #26
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po pierwsze co mnie obchodzi inny serwer, z nimi nie mam możliwości handlu, po co mam sobie wargi zagryzać, że coś mógłbym na innym kupić taniej, a drożej sprzedać gdzie indziej.
    Po drugie tak idziesz na łatwiznę, bo jeśli nie masz czasu sprawdzać ofek innych graczy i korelować w ten sposób swoich, to to i kalkulator Ci nie wiele pomoże, bo jeśli chcesz porównywać wszystko do monety, to nie zauważysz ukrytych wartości takich jak Twoja własna produkcja na wartość skupu/sprzedaży, a koszt wystawienia i zysk z danej oferty, bo jak wiesz nie wystawia się towarów tylko za monety, a wręcz wymienia towar za Towar, przykład: rano wystawiłem 500 miedzi za 1k kiełbas, zeszło 8razy, po czym ktoś wystawił 1k miedzi za 1,1k wędlin, ja swoje zarobiłem, podbijać mi się nie opłaca, aż do jutra rana czekam na wystawienie znów takich ofek, aż ktoś znowu przebije, a kalkulator nie da Ci porównania precyzyjnego w czasie - na prawdę trzeba być obeznanym w te klocki, aby coąś na tym zyskać, a jak dla mnie jak mówiłem wcześniej wytrąciło by to ceny i wyśrodkowało.
    PS my tu gadu gadu, ja ofki cały czas aktualizuje, a u Ciebie nic nie widzę w kantorze"=P
    EDIT
    Poza tym co komu da kurs w porównaniu do monet, jak potrzebuje granitu i pomimo, że kurs będzie nie opłacalny i tak wystawia za granit, bo za monety jest nie pewne, że takowy granit kupi w "średniej", jak dużą część innych towarów"=))
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 20.06.2013 o 15:49
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  7. #27
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No dobrze, niech będzie że idę na łatwiznę, jeśli ma Ci to jakoś polepszyć humor.

    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    PS my tu gadu gadu, ja ofki cały czas aktualizuje, a u Ciebie nic nie widzę w kantorze
    A bo widzisz, ja handluję wtedy, kiedy potrzebuję, a że zwykle nie potrzebuję bo mam wszystkiego pod sufit, więc i nie handluję gdy nie trzeba i kółko się sprytnie zamyka. I w tym cały tkwi mój sekret
    No ale skoro o tym mowa...

    Edit: W jednym z Tobą zgadzam się na pewno, że porównywanie wszystkiego do monety może być (delikatnie ujmując) problematyczne. Co do całej reszty zostaję przy swoim.
    Ostatnio edytowane przez Larxand ; 20.06.2013 o 16:09

  8. #28
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Reasumując:
    1: Coraz więcej jest graczy na 50kach z wymaxioną wyspą, jak Ty, którzy nie potrzebują handlować.
    2: Przydało by się młodym nie doświadczonym graczom, którzy chcą cos kupić, bo nie zarobią na sprzedaży za dużo/wcale, bo wszystko będzie w idętycznej cenie i tylko ci z 50tek będą wystawiać towar w atrakcyjnej cenie jak Ty wczoraj"=))
    3: Nigdzie w realu nie spotkasz na co dzień takich wykresów, musisz sam kombinować.
    EDIT:
    kalkulator surowców kosztem produkcji
    poprzedni temat, ale z tabelką na forum
    a w kantorze przydały by się takie oto nowinki:
    przycisk "ulubionego" handlu
    historia handlu bezpośredniego
    historia handlu bezpośredniego 2
    historia handlu bezpośredniego 3
    handel przygodami ewentowymi
    ułatwianie wystawiania ofek przy "zawalonej" gwieździe

    I to chyba wszystkie fajne tematy odnośnie kantoru handlowego"=))
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 21.06.2013 o 10:44
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  9. #29
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    1. kalkulator surowców kosztem produkcji (pomocne, korzystam, ale cały czas chodzi mi o to, żeby nie trzeba było odpalać osobnej karty
    2. przycisk "ulubionego" handlu: zdecydowanie tak
    3. historia handlu bezpośredniego: zdecydowanie tak
    4. handel przygodami ewentowymi: zdecydowanie tak
    Dodajmy jeszcze opcję więcej niż jednej przygody na handel, opcję "wystaw ponownie", możliwość zapłaty więcej niż jednym zasobem i będzie wypas.

    Co do mojej wyspy - widziałem bardziej wymaxione u graczy na niższych levelach, a handlowałbym też chętniej, gdyby było to wygodniejsze (patrz wszystko powyższe).

  10. #30
    Osadnik Awatar Cziczaki
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja to bym chciał taką opcję, że możemy sobie zaznaczyć interesujący nas jeden surowiec, i zobaczyć za co można go kupić, lub co możemy za niego kupić.
    "Wchodzi MOD do sklepu, a tam same konserwy"
    6 VI 2013 Pamiętamy,
    Settlersy Walczące

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.