Zamknięty wątek
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: System badań nie jest gotowy do wprowadzenia na Polskie Serwery

  1. #41
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez TheMe Zobacz posta
    Wez pod uwage, ze to nie jest zwykla, "prawdziwa" gra, w ktorej wszystko dziala wylacznie wtedy, gdy gre masz wlaczona. Specyfika TSO zaklada, ze w duzej mierze "gra sie samo" - ustawiasz, idziesz do pracy, w miedzyczasie wszystko dziala. Mozesz logowac sie raz dziennie na godzine, a i tak wszystko jest ok. I w takiej sytuacji brak kolejki w introligatorze to porazka, bo narzuca "bycie o tej i o tej" - w grze, ktora z definicji w duzej mierze jest dla osob, ktore nie siedza po 12h dziennie i nie sa zapalonymi graczami. Podobnie poniekad jak np. kosze egzo bez mozliwosci ustawienia automatycznego wylaczenia produkcji, gdy ten kosz sie skonczy. Dla niektorych taki kosz jest po prostu bez sensu, bo nie beda online za 18, a za 24h. Moze inaczej... nie mialbys nic przeciwko, gdyby w magazynie prowiantu nie bylo kolejki i musialbys logowac sie co 2,5h, zeby wstawic nowe kosze? Watpie. A taka zmiana mialaby ogromny wplyw na gre.

    Brak kolejki bardziej pasuje od normalnej gry, w ktora sie gra - nie do gry przegladarkowej, ktorej sie bardziej doglada.
    Ogólnie masz rację TheMe, ale nie do końca. Wiele gier narzuca "bycie w nich" o różnych porach, a to czy będziemy się logować o tej czy o innej porze zależy od Nas samych. Tak ktoś sobie to wymyślił i raczej nic na to się nie poradzi.
    Inaczej jest w "zwykłych" grach, inaczej w przeglądarkowych. W zwykłych grach producent bierze pod uwagę opinie graczy i to one zazwyczaj mają wpływ na to co jest dodawane w akualizacjach, czy w kolejnych częściach, wtedy wszyscy są zadowoleni, wydawca bo płynie kasa, gracze, bo gry spełniają ich oczekiwania, w grach przeglądarkowych gracze mogą sobie tylko "popisać" w dziale "pomysły i sugestie", bo nikt tego nie czyta prucz Nas samych, w takich grach liczy się tylko płynąca na bieżąco kasa, mała szansa na to żeby coś wprowadzili z sugestii graczy.

  2. #42
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    w grach przeglądarkowych gracze mogą sobie tylko "popisać" w dziale "pomysły i sugestie", bo nikt tego nie czyta prucz Nas samych
    czyta.

    mała szansa na to żeby coś wprowadzili z sugestii graczy.
    Wiekszosc zmian z ostatniego roku powstalo na podstawie sugestii graczy. Problem w tym, ze ludzie mniej sie koncentruja na tych kilku zmianach ktore sa ok i sa implementowane, a bardziej na dziesiatkach tych, ktore z miejsca laduja w koszu, nie dlatego, ze firma nie chce ich czytac, tylko dlatego, ze nie przystaja do realiow gry, sa nierealizowalne albo po prostu glupie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #43
    Początkujący Osadnik Awatar Mihau_Alu
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez TheMe Zobacz posta
    Wez pod uwage, ze to nie jest zwykla, "prawdziwa" gra, w ktorej wszystko dziala wylacznie wtedy, gdy gre masz wlaczona. Specyfika TSO zaklada, ze w duzej mierze "gra sie samo" - ustawiasz, idziesz do pracy, w miedzyczasie wszystko dziala. Mozesz logowac sie raz dziennie na godzine, a i tak wszystko jest ok. I w takiej sytuacji brak kolejki w introligatorze to porazka, bo narzuca "bycie o tej i o tej" - w grze, ktora z definicji w duzej mierze jest dla osob, ktore nie siedza po 12h dziennie i nie sa zapalonymi graczami. Podobnie poniekad jak np. kosze egzo bez mozliwosci ustawienia automatycznego wylaczenia produkcji, gdy ten kosz sie skonczy. Dla niektorych taki kosz jest po prostu bez sensu, bo nie beda online za 18, a za 24h. Moze inaczej... nie mialbys nic przeciwko, gdyby w magazynie prowiantu nie bylo kolejki i musialbys logowac sie co 2,5h, zeby wstawic nowe kosze? Watpie. A taka zmiana mialaby ogromny wplyw na gre.

    Brak kolejki bardziej pasuje od normalnej gry, w ktora sie gra - nie do gry przegladarkowej, ktorej sie bardziej doglada.

    Nie musisz tłumaczyć mi jak dziecku na czym polega ta gra i jak się w nią gra. Grałem w ogame na polskim i angielskim serwerze, a jak byś nie wiedział to jest to gra, w której trzeba być o konkretnej godzinie aby nie stracić całego dorobku floty. Pobudki w środku nocy co 2-3 godziny to była normalka wpisana w grę i każdy się do niej dostosowywał. A jak komuś nie pasowało to kończył grać.

  4. #44
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.10.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    1.Kiepska stabilność - http://forum.tsotesting.com/threads/...urrent-version to link do forum testowego który opisuje problemy z logowaniem i stabilnoscią - ma 16! stron. Znowu będziemy mieli support który odpowiada po 2 tygodniach bo zostaną oni zawalenie Ticketami z problemami.

    Jakie 2 tygodnie,na moje pytania i uwagi po ostatnich przedswiatecznych(Boze Narodzenie) mega problemach support do tej pory nie odpisal,dlatego przestalem grac.
    Wieksza ignorancja klienta jest tylko na poczcie...

    Pozdro wszystkim.

  5. #45
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    MordercaRas, w takim razie sugeruję sprawdzić folder "Spam" - wszystkie zapytania przypisane do Twojego nicka mają status "opracowane" (jeszcze w listopadzie 2012).

  6. #46
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.01.2013
    Posty
    2
    Serwer
    Czarci Gaj
    po pół roku po tym jak zrezygnowałem z gry to bym nawet na stronę główna nie wszedł a co dopiero forum...

    Ten cały system jest tylko jednym wielkim sposobem na "przykucie" nas do komputerów skuteczniej niż fb...

  7. #47
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Wiekszosc zmian z ostatniego roku powstalo na podstawie sugestii graczy. Problem w tym, ze ludzie mniej sie koncentruja na tych kilku zmianach ktore sa ok i sa implementowane, a bardziej na dziesiatkach tych, ktore z miejsca laduja w koszu, nie dlatego, ze firma nie chce ich czytac, tylko dlatego, ze nie przystaja do realiow gry, sa nierealizowalne albo po prostu glupie.
    Może i powstały jakieś zmiany z sugestii graczy, tylko że te istotne dla samej gry jakoś nie są realizowane.
    Ogólnie cała gra opiera się na liczbach, czyli na matematyce, tylko że ta matematyka jakoś ma słabe zastosowanie w samej grze, inaczej jest z teorią a inaczej z praktyką.
    Mało osób o tym wie, bo mało kto zwraca na to uwagę, że prawie w każdym procesie produkcyjnym w grze, nie zgadza się ilość wyprodukowanych surowców w określonym czasie, ten temat był wiele razy poruszany na forum, wystarczy trochę wolnego czasu, kartka i długopis i każdy stwierdzi że z premiami tracimy sporo surowców, a biorąc pod uwagę ilość graczy wychodzi na to że tracimy je w milionach, po prostu z premiami produkuje się mniej niż powinno, pisałem o tym kiedyś obliczając produkcję węgla i rudę złota, gdyby róznica była minimalna można by jeszcze "przymrużyć oko", ale samej rudy złota było o kilkadziesiąt sztuk mniej niż powinno, tak samo w przypadku premiowania kopalń, czy bez ich premiowania.
    Najwięcej surowców dodatkowo tracimy w przypadku, gdy przechodzimy z głównej wyspy na przygodę i odwrotnie, wtedy dość często czasy cyklów produkcyjnych się zmieniają, można to zauważyć najczęściej w budynkach mających długie czasy produkcyjne, to samo dotyczy (czy jest podobnie) geologów czy odkrywców.
    Do przykładu jedno zadanie z kryzysowych, w którym trzeba było wyprodukować 50 sztuk mieczy damasceńskich (żeby było szybciej podniosłem budynek na 2 lvl), tak sobie dobrałem premię (latający osadnik), że po jej skończeniu powinienem mieć te 50 sztuk, w międzyczasie robiłem przygodę, gdy ponownie wszedłem do gry, to okazało się że po skończonej premii nie mam 50 sztuk, a 47, niby różnica tylko 3 sztuk, ale dla samej zasady powinno się zgadzać, u mnie 3 sztuki, u kogoś innego 1, a przy tylu osobach które grają w tą grę okaże się że straciliśmy wszyscy kilka tysięcy mieczy, tylko że nikt nie zwraca na to uwagi.
    Pomijam już zwykłe premie, ale jak ktoś kupuje sobie klejnoty, a za nie premie, to chyba w tym wypadku coś jest nie tak, dlaczego mamy na tym tracić.
    Podobnie jest z innymi surowcami, dlatego ja trochę inaczej patrzę na ten cały system badań, bo co z tego że wyszkolimy geologa/ów, będziemy mieli większe ilości surowców w złożach, czy szybszy ich czas produkcji, jak i tak na tym będziemy tracić, bo będziemy wydobywać mniej surowców niż powinniśmy, a od naprawienia takich niedociągłości w grze powinni zacząć.

  8. #48
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jak to dobrze, że jestem zbyt leniwy żeby liczyć wszystko co do sztuki i do gry mam podejście humanistyczno-rozrywkowe, bo bym się chyba zadręczył takim liczeniem Może nawet przestałbym grać A tak odpalam grę, machnę sobie przygodę, postawię parę pól i studni, popiszę trochę na czacie i jest fun

  9. #49
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie trzeba być matematykiem by zauważyć że system ma kłopoty z czasem i liczeniem.
    Daleko nie patrząc - rozpoczynam dziś przygodę, zaraz po rozpoczęciu wysyłam wojsko (w tym wolnych gienków).
    Po 32 minutach (2 minuty dodałem sobie na wyjście gienków z wyspy) ląduję w przygodzie.
    I okazuje się, że wolni generałowie będą za 7 minut. Czyli nie 30 minut a 37.
    Niby drobiazg ale wkurza, zwłaszcza że to nie pierwszy raz.
    Nawet podejście "na luzie" do gry przestaje pomagać.

  10. #50
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    Jak generałowie opuszczą wyspę trzeba wejść na mapę przygody, wtedy docierają na czas.

Zamknięty wątek
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.