Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się pomysł Banku Gildii?

Głosujących
108. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, świetny pomysł

    66 61.11%
  • Nie, nie widzę w tym sensu

    33 30.56%
  • Jest mi to obojętne

    9 8.33%
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Pomysł na Bank Gildii

  1. #1
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia

    Pomysł na Bank Gildii

    Witam

    Ostatnio przeczytałam na forum o pomyśle wprowadzenia do gry banku gildii, pozwolę sobie skopiować jego wypowiedź.
    Napisał to: tojanik

    ''A ja mam pomysł. Bank gildii. Każdy członek w gildii byłby opodatkowany. Sugerowałbym tu dobrowolność. Właśnie na taki cel, albo na własne potrzeby mógłby pożyczać surowce z banku. Pożyczki bezprocentowe do jakiegoś czasu, powiedzmy tygodnia, a później naliczany byłby procent.

    Każdy mógłby się dobrowolnie opodatkować. Powiedzmy, że zadeklaruje 1% swoich tygodniowych wpływów na rzecz gildii.

    Pula w banku mogła by być podzielona powiedzmy na wspólne inwestycje jakiś % i na zapomogi jakiś %. To mogło by być ustawiane przez zarząd gildii.

    Kto się dobrowolnie nie opodatkuje nie miałby dostępu to zapomogi i korzyści z wyspy. A wyspa fajny pomysł. Mogła by to być fantastyczna baza wypadowa w świat i mogła by podlegać atakom innych gildii, ale to trzeba byłoby przemyśleć, aby gra nie zaczęła przez to polegać na ustawicznym farmieniu jednych przez drugich. Są w tej grze taco, co całymi rodzinami będą pilnować konta w dzień i w nocy, a są też i większość jest takich ludzi, co siadają sobie w wolnych chwilach dla relaksu i taki ten pomysł z atakowanie ustawicznym mógłby popsuć kompletnie przyjemniość z tej zabawy.

    Pomysł świetny. Można było by o nim szerzej pogadać. ''


    Zamieszczam to ponownie, ponieważ wcześniejszy wątek został zamknięty przez moderatora Ja dodam ankietę i zobaczymy co Wy o tym myślicie.

    Mi osobiście pomysł bardzo się podoba, bank gildii byłby świetną sprawą, zawsze kiedy by Ci brakowało monet czy jakiegoś surowca to pożyczasz z banku i oddajesz z jakimś tam procentem.
    A teraz Wy powiedzcie co o tym myślicie

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.11.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Fajny pomysł warto go rozpatrzyć .Może coś się ruszy w tej grze .Pozdrawiam i mówię wielkie TAK

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    18.11.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Za dużo możliwości do przekrętów.
    Bierzesz ile się da, sprzedajesz na Allegro, przestajesz się logować.
    Stawiasz VirtualBoxa na Windowsie, zakładasz xxx kont powtarzasz manewr.
    W takich grach społeczność jest zbyt anonimowa aby coś takiego mogło się udać. W MMO typu Guild Wars 2 jest coś takiego, no ale w takich grach z reguły cała gildia siedzi na TSie czy innym komunikatorze, wszyscy w jakimś stopniu się znają i sobie ufają. W takim miejscu jak TSO to nie przejdzie. Przynajmniej nie na polskich serwerach.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    269
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Swallow Zobacz posta
    Za dużo możliwości do przekrętów.
    Bierzesz ile się da, sprzedajesz na Allegro, przestajesz się logować.
    Stawiasz VirtualBoxa na Windowsie, zakładasz xxx kont powtarzasz manewr.
    W takich grach społeczność jest zbyt anonimowa aby coś takiego mogło się udać. W MMO typu Guild Wars 2 jest coś takiego, no ale w takich grach z reguły cała gildia siedzi na TSie czy innym komunikatorze, wszyscy w jakimś stopniu się znają i sobie ufają. W takim miejscu jak TSO to nie przejdzie. Przynajmniej nie na polskich serwerach.
    ty tutaj gadasz tylko o klamstwie, oszustwie, zlodziejstwie, chamstwu, wrogosci do gildji... skoro masz gildje ktora cie okradnie to znajdz taka z liderem i zarzadem ktorej bedziesz mogl zaufac... u mnie w gildji jest wlasnie tak jak powinno byc nikt nie narzeka nikt nie placze ze zostal oszukany czy okradziony

    PS. poprzednio chcialem glosowac na tak ale nie bylo jak wiec teraz mam okazje pomysl dobry lecz do dopracowania kilka szczegolow ale poczekajmy az pomysl wejdzie w zycie

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Może nie pożyczki, ale przydało by się rozbudowywać siedzibę gildii i aby były jakieś drzewka rozwoju tak jak w przypadku "Systemu badań".

  6. #6
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    Wiecie, to co napisałam w poście to wiadomo nie jest kompletny pomysł, nie jest to w 100% przemyślany, pomysł podlega dyskusji i na pewno wprowadzeniu zmian Podałam zwykły zalążek pomysłu, aby coś się ruszyło a widze ze wiekszośc tu osob ma to w du*pie i potrafi tylko narzekać, że nic sie nie dzieje, a jak juz jest ktos kto chce przekonać osoby do nowego pomysłu to spotyka się z negatywnym nastawieniem. NIE DOGODZISZ, NO NIE DOGODZISZ;] lepiej mowic ze nagrody za male, zadania za trudne, nuda w grze ;]

    pozdrawiam

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Bank gildii - modyfikacje.

    Witam wszystkich graczy ser-decznie

    Postanowiłem zaproponować modyfikację banku gildii, która pozwoliłaby na wprowadzenie 2 dodatkowych funkcjonalności.



    Chodzi mianowicie o możliwość transakcji handlowych pomiędzy gildiami oraz wymianę zysku z pożyczek z banku gildyjnego na itemy (np. w postaci premii x3 etc.).

    Ad.1
    Mechanizm taki wyglądałby następująco:
    • w banku byłaby określona ilość danego zasobu
    • szef gildii po kliknięciu w przycisk 'handel między gildiami' przechodziłby do nowego menu kontekstowego
    • w tym oknie wybierałby nazwę gildii, z którą miałaby być przeprowadzona transakcja oraz zasób i jego ilość
    • do szefa gildii odbiorczej na pw przychodziłaby wiadomość o proponowanej transakcji
    • po zaakceptowaniu transakcji odpowiednie towary byłyby dodawane do banków w obu gildiach
    • historia transakcji byłaby przechowywana w oddzielnej zakładce

    Główną zaletą tego rozwiązania jest to, iż w przypadku chęci współpracy gospodarczej między gildiami i dokonywania bardzo dużych wielkościowo transakcji, nie będzie konieczności szukania gracza, który ma np. 600k pojemności magazynowej.

    Ad.2
    Jak wiemy - bank gildii pozwoli na to, aby gracze mogli zarówno nadmiar produkcji umieszczać w gildyjnym banku, jak i gracze potrzebujący zasoby z niego zabierać. Proponowana przeze mnie funkcjonalność byłaby następująca:
    • gracz X wyciąga z banku gildii powiedzmy 10k zasobu
    • ustalenie odgórne w systemie byłoby takie, iż pożyczka byłaby oprocentowana na 3% (ewentualnie opcja do ustawienia oprocentowania przez szefa gildii)
    • wysokość oprocentowania mogłaby ulegać zmianie w zależności od tego, po jakim czasie chciałby oddać pożyczkę
    • po dokonaniu zwrotu zasobów do puli procent z transakcji dopisywany byłby do zysku w magazynie gildyjnym
    • dla każdej gildii oraz każdego zasobu algorytm ustalałby wysokość zysku (uzależnioną np. od wielkości gildii i leveli poszczególnych graczy do niej należących), powyżej którego możliwa byłaby wymiana tegoż zysku na item (np. w postaci premii x3 itd)

    Ktoś może zapytać "Ale po co taką funkcjonalność wprowadzać"? Wg mnie pozwoliłoby to zwiększyć rywalizację w gildiach, gdyż pobudzony obrót towarami gwarantowałby zysk w postaci elementów gry (premii, drogich zasobów etc).


    Za zapoznanie się z wątkiem z góry dziękuję i zapraszam do merytorycznej dyskusji na temat poruszonych przeze mnie propozycji zmian

  8. #8
    Osadnik Awatar Nursja
    Dołączył
    20.05.2013
    Posty
    82
    Serwer
    Słoneczny Gród
    o nie, ja protestuję, zaczęłam grać dla przyjemności, dla zabawy a nie dla kredytów, oprocentowania, stopy zwrotu i algorytmów, może innych to bawi , mnie nie i głosuję zgodnie z sumieniem

  9. #9
    Osadnik Awatar MadDarcy
    Dołączył
    02.01.2013
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ..i jeszcze karty dotykowej brakuje

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.09.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Słoneczny Gród
    hmm ... podziekuje za takie cos .. po co mi kredyty w pixelowym swiecie ? zamiast zaciagac jakies kredyty wole te zasoby kupic badz wymienic na cos innego bez procentow bez niczego czysta gra dla przyjemnosci, a nie zabawa w bankowego potentata

Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.