Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: niemozna sie zalogowac do gry od czasu konserwacji 16.05

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    niemozna sie zalogowac do gry od czasu konserwacji 16.05

    ktos ma ten sam problem juz dobe niemoge sie zalogowac do gry

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.12.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    witam. ja mam ten sam problem a w zasadzie podobny. mianowicie moje konto zostało zawieszone

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ja wogule niemoge wejsc na wyspe mieli i mieli i nic z tego szlag mnie trafia

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.12.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ciebie szlag trafia?? a co ja mam powiedziec..nawet nie wiem czemu mi zawiesili konto. wczoraj wieczorem sobie jeszcze gralem a dzis juz nic nie moge. naciskam graj i wyskakuje ze moje konto zostalo zawieszone do wyjasnienia..nawet na maila nic nie dostałem..normalnie grupa krwi mi sie zmienia

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    08.10.2012
    Posty
    337
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może ktoś w domu też gra w settlersów z tego samego IP i podejrzewają Cię o multikonto. Jeżeli kilka osób gra z tego samego IP trzeba to zgłosić na support, wtedy unikniesz takich "niespodzianek".

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.12.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    no dobrze, w domu gram ja ale czasami biore kompa do roboty i wiele osob sie na nim moze zalogowac bo w wielu gramy nawet mamy gildie..fakt faktem nie zglaszalismy tego no ale prosze to nie jest powod zeby zawieszac konto

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    08.10.2012
    Posty
    337
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No właśnie według regulaminu jest. Też kiedyś mogliśmy grać w pracy i kolega zgłaszał taką sytuację tak na wszelki wypadek.

  8. #8
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez SebaD1979 Zobacz posta
    No właśnie według regulaminu jest. Też kiedyś mogliśmy grać w pracy i kolega zgłaszał taką sytuację tak na wszelki wypadek.
    I dlatego granie w pracy nie jest wskazane Nigdy nie wiesz kto jeszcze oprócz ciebie gra, zwłaszcza jeśli razem z tobą w jednej firmie pracuje kilkaset osób Kolega może i zgłosił, Ciebie, siebie i może jeszcze tam kogoś, ale nie ma pewności, że oprócz was nie grało kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt innych osób - na tym samym IP A przecież nie wyślesz zbiorowego zapytania kto w firmie gra w TSO Się udało, że support nie zdążył namierzyć i poblokować?

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.04.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a np jak całe osiedle ma jeden zewnętrzny adres IP to co mam w każdej klatce wieszać ogłoszenie żeby się do mnie zgłaszali wszyscy co grają w taką i inną grę bo możemy mieć problemy ?

  10. #10
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie chcę spekulować bo nie wiem jak to rozwiązują w BB, ale powyżej mamy specyficzną sytuację. Grupa ludzi grająca na tym samym IP, na tym samym serwerze, mająca wspólną gildię, a co za tym idzie na pewno działała pomoc wewnątrz gildii. Może stwierdzili w BB że z danego konta była zbyt duża ilość transakcji w jedną stronę co może być sygnałem wskazującym na multikonto. Na osiedlu może się zdarzyć, że ludzie grają w te same gry, ale niekoniecznie ich konta mają ze sobą jakikolwiek kontakt. I może na takie sytuacje support BB nieco przymyka oko. Poza tym, nawet blokowanie konta nie oznacza jego likwidacji, tylko sprawa jest wyjaśniana i każdy ma możliwość wytłumaczenia całej sytuacji.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.