Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z przygodami (lagi), tylko czemu tak dużo?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Złota Góra

    Problem z przygodami (lagi), tylko czemu tak dużo?

    Witam, mam problem z realizacją przygód, już wyjaśniam.
    W niektórych przygodach przy wykonywaniu bloków robią mi się lagi, co ciekawe robią się dość często, gdzie u moich znajomych występują bardzo rzadko. Zauważyłem pewną prawidłowość, choć mogę się mylić. Kiedy wybieram przygodę z gwiazdy np. Banitów a mam ich załóżmy 6 i biorę przygodę 4 lub 5 lub 6 z kolei, a nie pierwszą to przy jej wykonywaniu wychodzą lagi, kiedy biorę pierwszą w kolejności tych problemów nie ma. Może jest to tylko moja przypadłość, a może ktoś z Was ma podobne problemy. Jeżeli macie jakieś inne wytłumaczenie to bardzo proszę o opinie lub o radę jak się tego ustrzec.
    Sprawdzałem neta, mam stacjonarny i mobilny, w jednym jak i w drugim przypadku działo się tak samo, nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić. Przygody robię z godnie z instrukcjami poznańczyka. Wiem że ktoś powie, że bloki robi się na swoją odpowiedzialność i nikt nie ponosi winy, ja to wszystko wiem, tylko dlaczego znajomym wychodzi to w 99%, a mnie 50/50.
    Bardzo proszę o opinie ww sprawie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kolejność wybranej przygody a lagi to jakiś zbieg okoliczności, każda przygoda jest taka sama.

    Co do internetu to nawet nie w nim może być przyczyna, ale w samym komputerze. Zawsze tak jest że na świeżo zainstalowanym systemie coś może działać lepiej a z czasem wydajność spada. Warto sprawdzić jaki jest ping zarówno w testach łącza (np speedtest.pl lub speedtest.net) jak i pingując bezpośrednio serwery gry w07bb01.thesettlersonline.pl gamecdn.thesettlersonline.net static13.cdn.ubi.com

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.08.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Nowy Świat
    U mnie łącza są w porządku, ale lagi przy blokach się mnożą, szczególnie w Banitach (i nie tylko). Nie jest to wina ostatniej "konserwacji"?

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Złota Góra
    Co do postu moda, to odpowiadam: mam łącze stałe i 2 mobilne internety dwóch różnych operatorów, korzystałem z różnych komputerów na tych łączach i niestety stwierdzam że nie jest to wina ani sprzętu ani łączy, jedno i drugie jest w porządku. Pingowałem, sprawdzałem prędkość łączy i wszystko jest o'k, bloki wykonywałem dokładnie i zgodnie z opisem poznańczyka (niedawno minąłem poziom 41, więc staram się przykładać do bloków), dlatego będę twierdził z uporem maniaka, że wina nie leży po mojej stronie, być może tak jak opisał to kolega Refne jest to wynik ostatniej konserwacji, tym bardziej że u niego też to występuje w szczególności w Banitach, albo po prostu mam tzw. pecha :/
    Ale czemu ma go też więcej graczy?

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sam borykam się z lagami. Kilka razy podczas występowania lagów robiłem test łącza i wychodził mi ping po 130 wiec wspominam o takiej możliwości. Czasem się trafi że lagi są, za chwilę nie ma.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.