Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem z kontem

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra

    Problem z kontem

    Witam,
    Potrzebuje pomocy i wsparcia, od 19 kwietnia mam problem z kontem. Otóż po zalogowaniu się i naciśnieciu GRAJ w celu rozpoczęcia gry, wyświetla mi się:
    Twój dostęp do gry został zablokowany z następującego powodu:

    Twoje konto zostało zawieszone do wyjaśnienia, w celu wyjaśnienia sytuacji, należy skontaktować się z Supportem

    Nie wiem co się dzieję, bo na pocztę nie dostałem żadnej informacji. Odrazu napisałem o moim problemie do supportu, a po 5 dniach ponowiłem moją wiadomość, a do tego czasu żero odzewu i informacji.

    Czy spotkaliście się kiedyś z takim problemem? Co możecię mi polecić, a może nawet jakoś pomóc.

    Dziękuje i pozdrawiam
    Engi

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Czarci Gaj
    hej ja nie mam info o zablokowaniu konta ale i tak mogę się zalogować ale nie mogę grać a miałam rozpoczętą przygodę!
    kto wie co tam się dzieje

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Engineer365: jeśli po wysłaniu zapytania do supportu otrzymałeś automatyczną odpowiedź na maila to proszę oczekiwać na odpowiedź z supportu.

    alethea: jeśli jest to błąd typu "obszar serwera został uszkodzony" to w nocy konto powinno zostać automatycznie naprawione, jeśli tak się nie stanie to proszę skontaktować się z supportem.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra
    A czy jest jakiś znany średni czas oczekiwania na taką odpowiedz? Z nieznanego mi powodu zostało zablokowane konto w które sporo zainwestowałem dlatego chcę to wyjaśnić i móc spowrotem wrócić do gry.

  5. #5
    Osadnik Awatar Burdajewiczek
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat
    Ostatnio pisałem do supportu w troche innej sprawie. Odezwali się po 2-3 dniach roboczych Jeżeli nie odpisują to może sami nie wiedzą co Ci napisać prócz tego ze musisz czekać

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra
    To niech odblokują konto a wtedy niech zrobią sobie czas na myślenie ;/

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.10.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może kogoś oszukałeś z droopem, albo z tego samego IP się logował ktoś kto nie jest zgłoszony i dostałeś bana.

  8. #8
    Osadnik Awatar Burdajewiczek
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat
    ja właśnie w tej kwestii pisałem do supportu, aby ustrzec się od bana za multikonto. Przyjęli zgłoszenie. Bardzo szybko i sympatycznie odpisali Support nie jest w stanie z miejsca naprawić kodu gry więc musisz cierpliwie czekać chociaż wiem ze gdyby mnie cos takiego spotkało to tez przebierałbym z nogi na noge ;p

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.10.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Jak nie dostajesz odpowiedzi, to sprawdź SPAM w swojej skrzynce. Mi wiadomości od supportu automatycznie tam lądują

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.11.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Złota Góra
    Cały czas sprawdzam, to juz 11 dzień bez żadnej odpowiedzi, eh.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.