Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Szansa na wieżę wiedźmy

  1. #1
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Szansa na wieżę wiedźmy

    Mam pytanie do osób które są takimi szczęśliwcami że dostały wieżę wiedzmy robiąc Mroczne Bractwo. Czy robiliście cała przygodę czy tylko w wersji szybki drop?

    Moje pytanie wynika z tego że zrobiłam już chyba MB z 50 razy, za każdym razem w wersji szybki drop i nie trafiłam wieży, ponadto znajomi którzy ze mną grali również wieży nie dostali. Wychodzi na to że na 150 przygód gdzie statystycznie powinniśmy zdobyć 7,5 wieży nie dostaliśmy nic. Natomiast wczoraj zostałam zaproszona do robienia przygody w wersji pełnej. Efekt końcowy znajomy dostał 2 wieże.

  2. #2
    Osadnik Awatar LSI26
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia
    Jak dostał 2 wieże ? Tylko jedną wieżę można dostać w jednym dropie .
    Spadają na szybkich dropach , szansa na wieżę to 5% czyli troskę większa niż na mroczną fortecę w czarnych . Sam robię szybkie dropy i tylko takie i wieże spadają , wiadomo że nie za każdym razem ale na tym polega zabawa .
    ..."Bohaterowie żyją krótko ,
    Tchórze nie żyją wcale"...

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    08.07.2012
    Posty
    63
    Serwer
    Czarci Gaj
    Wypada i w szybkim droopie i w full expie ale z moich obserwacji wynika , ze zdecydowanie częściej przy full expie .
    Mam znajomego , który za każdym razem robił full exp i na 7 bractw dropnelo mu 6 wiez

  4. #4
    Osadnik Awatar LSI26
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia
    Nie robię pełnego expa odkąd osiągnąłem maksymalny poziom w grze , bo to się mija z celem , a wieże spadają mi średnio co 4-6 dropów , chociaż bywa tak że przez 2 tygodnie nie spadają po czym w jednym tygodniu aż dwie i jak pisałem wyżej robię tylko szybki drop .
    ..."Bohaterowie żyją krótko ,
    Tchórze nie żyją wcale"...

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To chyba dostajecie te moje wieże.

    Tak dostał 2 wieże na raz, ktoś już na forum pisał że tez tak dostał. Może to jakiś błąd.

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kombinujecie na sile a wystarczy pomyslec.

    Nagrod nie dostaje sie za robienie 'wersji' przygody, tylko za zrealizowanie jej celu. Akurat w tej przygodzie tak sie sklada, ze celem jest podbicie jednego konkretnego obozu, i jest on zrealizowany tak samo gdy gracz wyczysci cala mape, jak i gdy podbije tylko czesc niezbednych obozow na drodze do finalnego.

    Za zrealizowany cel gracz otrzymuje nagrody, a to, ze komus wylosowalo inne to tylko i wylacznie wina algorytmu.

    a
    Wychodzi na to że na 150 przygód gdzie statystycznie powinniśmy zdobyć 7,5 wieży nie dostaliśmy nic.
    to z matematycznego pktu widzenia bzdura.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sparkz rozumiem że pisałeś algorytm przydzielania nagrody bądź jesteś pracownikiem BB i masz do niego wgląd, dlatego masz tę pewność że wieża jest przyznawana za zrealizowanie celu? Bo ja bazując na swoim doświadczeniu zaczynałam w to wątpić, stąd chciałam wiedzieć jak to u innych wygląda.

    Ja nie wymagam uzyskania 7,5 wieży, ale na tę ilość to choć jedna powinna się pojawić. Można by mówić o bzdurze gdybym po zrobieniu 10 przygód oczekiwała otrzymania wieży, ale na 150 razy to jest już dziwne. No ale koledzy rozwiali moje wątpliwości zamiast wypisywać posty które chyba służą tylko do nabijania licznika aktywności, a nie odpowiedzi na konkretne pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Piwonia ; 28.04.2013 o 23:13

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    21.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    Nie pisal algorytmu, tak samo jak nikt tutaj - a przeciez developerzy nie zleca sie nagle odpowiedziec ci, co wplywa na szanse przyznania wiezy... Inna sprawa, ze na logike, komu chcialoby sie kombinowac z jakimis skomplikowanymi zasadami dropa wiezy, bioracymi pod uwage ilosc straconego wojska, itp? BB o az taka pracowitosc posadzasz?

    Odgornie ustalone szanse, fart, niefart, przypadek, dla mitomanow - przeznaczenie i uklad planet. Tyle wplywa na dropy. Raz dropnie kilka szybko, innym razem 2 miesiace bez. Potem komus dropnie 2x wieza+3x granit z jednego bractwa (u nas w gildii ktos mial az takiego farta). Widocznie farta nie masz, u mnie 9 albo 10 dropnietych, a pelnego bractwa nigdy nie robilem.

    Tak samo z forteca... 42-48 glownie czarnymi = ani jednej, 48-49 kilka.

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Sparkz rozumiem że pisałeś algorytm przydzielania nagrody bądź jesteś pracownikiem BB i masz do niego wgląd, dlatego masz tę pewność że wieża jest przyznawana za zrealizowanie celu?
    Wieza to jest jedna z nagrod, kazda z nagrod jest przyznawana za zrealizowanie celu przygody (co jest chyba oczywiste, bo za samo dolaczenie czy zabicie paru jednostek przeciwnika sie ich nie dostaje). Naprawde nie wiem co tu jest trudnego do zrozumienia.

    Ja nie wymagam uzyskania 7,5 wieży, ale na tę ilość to choć jedna powinna się pojawić.
    Na tym wlasnie polega losowosc, ze nie istnieje "powinno" tylko "jest szansa, ze..".
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    TheMe ta gra ma tyle błędów że bym się nie zdziwiła że istnieje również taki, tym bardziej że przyznawanie dwóch wież na raz też raczej nie było planowane, a takie sytuacje mają miejsce. Ja nie prosiłam o odpowiedz developerów tylko graczy, aby się upewnić czy może występuje jakiś błąd.

    sparkz gra ma wiele błędów i nie rozumiem jak nie mając wglądu do kodu gry można tak autorytarnie coś stwierdzać, ale widać niektórzy mają parcie na nabijanie sobie postów i przekonanie o swojej nieomylności. Co do losowości to przy odpowiednio dużej próbie wyniki powinny przynajmniej zacząć wykazywać jakąś zależność. Jak dla mnie próba 150 przygód przy 5% szansie jest już na tyle duża że przynajmniej ta jedna wieża powinna się pojawić dlatego też zaczęła się u mnie pojawiać wątpliwość czy aby na pewno jest tak jak by się wydawało że być powinno.

    Prosiłam o prostą odpowiedz osób które dostały wieżę, a nie dywagacje o prawdopodobieństwie i założeniach gry, więc zakończmy tę jałową dyskusję.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.