Zamknięty wątek
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Szansa na wieżę wiedźmy

  1. #11
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nawet nie wiecie jak ja wam zazdroszcze. Wam wieże, fortece i inne takie wpadają co 6 przygod. Znam takich co raz pykneli zakazane i od razu anielska brama...a mi, ja ..., ani razu nawet granit nie wpadł.

  2. #12
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    5% szans na otrzymanie jakiejś tam nagrody oznacza, że w każdej próbie jest 5% szans. Zwiększanie ilości prób nie zwiększa "procentów". Nie jest tak, że jeżeli mając 5% szans wykonasz 19 prób nieudanych, to masz 100% szans że w dwudziestej próbie będzie sukces. Dlatego możesz mieć i 190 nieudanych podejść, a potem 10 pod rząd udanych. Czysta losowość.

    Inna sprawa na ile wiarygodne są te procenty podane w tabelkach z możliwymi dropami... Każdy z nas może przygotować własne tabele w oparciu o swoje wyniki, i pewnie każdy będzie miał inne, do tego w większości znacznie odbiegające od "oficjalnych".

  3. #13
    michalc1976
    Ja robiłem MB pięć razy (1x jako gospodarz, 4x jako osoba zaproszona). Wieża wypadła mi raz, z wersji szybki drop, grałem jako osoba zaproszona.

  4. #14
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przedstawione "tabelki dropów" pochodzą z niemieckiego wiki, jednak informacje odnośnie dropów nie pochodzą od BB. Jako gracz sam myślałem że niemieccy gracze dostali te informacje, jednak zostałem zapewniony, że nie pochodzą z żadnych oficjalnych źródeł.

    Odnośnie losowości: Mając zwykłą kostkę do gry i np 10 graczy każdy może uzyskać inny rozkład, ale wszyscy razem też mogą uzyskać inny rozkład.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  5. #15
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Jako gracz sam myślałem że niemieccy gracze dostali te informacje, jednak zostałem zapewniony, że nie pochodzą z żadnych oficjalnych źródeł.
    To jest akurat dziwne, bo te informacje (i wiele innych, w tym np. mapki do przygod jeszcze niewprowadzonych) historycznie na wiki pojawialy sie zanim zostaly wprowadzone do gry.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #16
    Początkujący Odkrywca Awatar cornflakes
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    414
    Serwer
    Nowa Ziemia
    z moich dotychczasowych wyników szansa na wieże wynosi ~0,285 %


    za to slot nr 8 około 2% ...
    Ostatnio edytowane przez cornflakes ; 29.04.2013 o 18:20

  7. #17
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    To jest akurat dziwne, bo te informacje (i wiele innych, w tym np. mapki do przygod jeszcze niewprowadzonych) historycznie na wiki pojawialy sie zanim zostaly wprowadzone do gry.
    To jest akurat możliwe, jeśli takie obrazki są wrzucane na serwer gdzieś, to tak jak podczas końca świata było można zdobyć grafikę jeszcze zanim została opublikowana na głównej. Może niemcy wiedzą gdzie BB to wrzuca. Może te dane też są zapisane w jakiś plikach tekstowych na serwerze.

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.11.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    sparkz,
    Przy 150 próbach z 5% szansą na uzyskanie wieży szanse, że nie uzyska się żadnej wynoszą: 0.95 ^ 150, a to jest około 0.4 promila.
    W tym przypadku może już dziwić nieotrzymanie ani jednej

  9. #19
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    miałem wieże z szybkiego dropu

Zamknięty wątek
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.