Zobacz wyniki ankiety: Licznik ilości budynków w "Menu budowli"

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za.

    28 84.85%
  • Nie, jestem przeciw.

    5 15.15%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Licznik budynków w "Menu budowli"

  1. #11
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    @Piotru70: Gdyby dodanie tej informacji było rzeczywiście skomplikowane, to pewnie wyraziłbym się podobnie jak Ty. Natomiast przypuszczam, że informacja o liczbie posiadanych budynków już i tak jest zawarta w kwerendzie, którą okno gospodarki musi popełnić, żeby wyświetlić wielkość produkcji. A skoro tak, to wyświetlenie liczby budynków w oknie podsumowania gospodarki, to kwestia 10 minut - bez szkody dla działania gry (a z pożytkiem dla graczy) i bez specjalnego obciążenia dla programisty. Być może wyświetlenie tej informacji bezpośrednio w menu budowy mogłoby być bardziej skomplikowane, bo tutaj pewnie trzeba by było uruchomić dodatkowe zapytanie, ale wierzę, że i to dałoby się jakoś sprytnie rozwiązać, gdyby informację o liczbie budynków ciągnąć raz (przy wejściu do gry) a potem ją uaktualniać tylko przy dostawieniu/wyburzeniu budynku. Nawet będąc niezłym matematykiem smarowanie palcem po ekranie podczas zliczania kilkudziesięciu budynków wydaje mi się zwyczajnie... głupie
    Skoro dla ciebie to jest 10 minut roboty, to zgłoś się do nich i im pomóż w projektowaniu gry bo przecież mają otwartą rekrutację a osoby potrafiące zrobić za nich coś w 10 minut na pewno się przydadzą. A jak nie to przestań pan chrzanić.

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Piotru70 - przede wszystkim trzymajmy jakiś poziom, jeśli zamierzasz obrażać i opluwać rozmówców, to proponuję powrót do piaskownicy.
    Po drugie, gdybyś miał choć cień pojęcia o czym piszę, to wiedziałbyś, że jest to naprawdę 10 minut pracy i z pewnością wie o tym również każdy z programistów, którzy siedzą nad TSO. A dlaczego nie ma tej informacji, to już ich tajemnica. Tak samo jak na przykład to, dlaczego w podsumowaniu gospodarki produkcja mnożona jest przez 6 godzin, a nie przez 12 czy 24.

  3. #13
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kouta_Aoi Zobacz posta
    Wykluczyłem rezydencje z patentów, gdyż nie wiem, czy jest możliwe podliczanie takowych budynków.
    Młyny wodne i silosy są, to czemu nie rezydki, a i tak to kwestia tylko kosmetyki- bo populacja z kosmosu zliczana nie jest i przydała by się ikonka upo budynku w liczydle i czasu który pozostał do jego zakończenia
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.