Zobacz wyniki ankiety: Licznik ilości budynków w "Menu budowli"

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za.

    28 84.85%
  • Nie, jestem przeciw.

    5 15.15%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Licznik budynków w "Menu budowli"

  1. #1
    Osadnik Awatar Kouta_Aoi
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    77
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Licznik budynków w "Menu budowli"

    Moja propozycja wygląda następująco :
    Przy budynkach, które znajdują się w "Menu budowli" powinien być licznik, pokazujący obecny stan zbudowanych budynków. Pomijając budynki patentowe. (mam tu na myśli tylko rezydencje, gdyż budynki specjalne nie występują w "Menu budowy"). Pomogło by to z pewnością rozeznać się w jak najlepszym tworzeniu łańcucha produkcyjnego.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.03.2013
    Posty
    19
    Serwer
    Złota Góra
    Dodaj ankietę, bo inaczej Twój temat zostanie zamknięty

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat
    w podsumowaniu masz ilosc udynkow i ile poszczegolny budynek produkuje i na jakim poziomie jest obecnie...
    jedynie czego brakuje to sumy ilosci ale chyba nie masz wiecej jak 20 budynkow 1 rodzaju .... wiec poradzisz sobie z liczeniem , wierze w ciebie
    :P

    PS jedynie czego nie ma to podsumowania ilosci np, rezydencji ale to nie jest potrzebne do tworzenia lancucha produkcyjnego
    pozdr

  4. #4
    Osadnik Awatar Kouta_Aoi
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    77
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Błąd. Znam ludzi co mają z 40 piekarni itp. Ogromne łańcuchy, w których się człowiek czasami nie jest w stanie rozeznać. Tym bardziej uważam taką zmianę za jak najbardziej nie szkodliwą a jednocześnie pomocną.
    Ostatnio edytowane przez Kouta_Aoi ; 27.04.2013 o 10:55

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W podsumowaniu nie ma ilości budynków, są ikony. Nawet jeśli budynków mam 20 albo 10, to powinno być napisane że mam ich 20, bez konieczności klikania paskiem przewijania i liczenia sztuka po sztuce. Nie bardzo rozumiem w czym mogłaby przeszkadzać taka informacja (dotyczy to także rezydencji).

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Będąc dobrym matematykiem i za wszelką cenę chcąc stworzyć idealny łańcuch produkcyjny to liczenie do 40 jeżdżąc palcem po mapie nie powinno sprawiać kłopotów.
    Support niech się zajmie czymś pożytecznym aby urozmaicić grę a nie zajmować się za przeproszeniem takimi bzdurami.

  7. #7
    Osadnik Awatar Kouta_Aoi
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    77
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    W podsumowaniu nie ma ilości budynków, są ikony. Nawet jeśli budynków mam 20 albo 10, to powinno być napisane że mam ich 20, bez konieczności klikania paskiem przewijania i liczenia sztuka po sztuce. Nie bardzo rozumiem w czym mogłaby przeszkadzać taka informacja (dotyczy to także rezydencji).
    Wykluczyłem rezydencje z patentów, gdyż nie wiem, czy jest możliwe podliczanie takowych budynków. Czy jest to fizycznie możliwe do zrobienia z punktu widzenia silnika gry.

  8. #8
    petrussilesius
    Nie sądze aby jakiekolwiek ułatwienie było bzdurą. Ideą wersji beta jest dążenie do doskonałości Jeśli jakis gracz stwierdza przydatność takiego rozwiązania, to być może jest ono potrzebne. Support oczekuje wszystkich propozycji i nie nam oceniać czy są to bzdury. Co innego kolejność wprowadzania zmian. Pewnie jest wiele modyfikacji, które są pilniejsze do wprowadzenia, ale każdy szczegół ma wpływ na ogólny wygląd i przyjemność z gry. Pozdrawiam

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Piotru70: Gdyby dodanie tej informacji było rzeczywiście skomplikowane, to pewnie wyraziłbym się podobnie jak Ty. Natomiast przypuszczam, że informacja o liczbie posiadanych budynków już i tak jest zawarta w kwerendzie, którą okno gospodarki musi popełnić, żeby wyświetlić wielkość produkcji. A skoro tak, to wyświetlenie liczby budynków w oknie podsumowania gospodarki, to kwestia 10 minut - bez szkody dla działania gry (a z pożytkiem dla graczy) i bez specjalnego obciążenia dla programisty. Być może wyświetlenie tej informacji bezpośrednio w menu budowy mogłoby być bardziej skomplikowane, bo tutaj pewnie trzeba by było uruchomić dodatkowe zapytanie, ale wierzę, że i to dałoby się jakoś sprytnie rozwiązać, gdyby informację o liczbie budynków ciągnąć raz (przy wejściu do gry) a potem ją uaktualniać tylko przy dostawieniu/wyburzeniu budynku. Nawet będąc niezłym matematykiem smarowanie palcem po ekranie podczas zliczania kilkudziesięciu budynków wydaje mi się zwyczajnie... głupie

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Larxand: Tu, na settlersach, nic nie jest proste. Każda zmiana w kodzie gry to wielotygodniowa harówa całej ekipy BB. Już nie mówiąc o tym, że przy tym pomyśle musieliby jeszcze ogarnąć cyferki.

    [Ten post zawiera Ironię|This post contains Irony]

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.