Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Skąd jesteście?

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.11.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam, jestem z Henrykowa to urocze miejsce na Dolnym Śląsku to tu jest urokliwy Klasztor cystersów, to tu powstało najstarsze zachowane na piśmie zdanie w języku polskim, to tu można zwiedzić cudowne komnaty i podziemia, to tu można pospacerować po malowniczych ogrodach, to tu można urządzać malownicze wycieczki rowerowe, to tu można poznać interesujących ludzi, to tu można mnie spotkać Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Łódź, a w niej tuż obok gdzie mieszkam znajduje się: Stary Rynek – plac w środkowo-północnej części Łodzi.
    Stary Rynek ma formę dużego placu. Z 3 stron - od północy, ze wschodu i z zachodu otaczają go charakterystyczne kamienice z podcieniami, przy czym budynki po zachodniej stronie placu oddzielone są od niego przebiegającą wzdłuż Rynku ulicą Zgierską. Od południa do Placu przylega Park Staromiejski. i właśnie tam uwielbiam z moją rodziną spacerować, ponieważ często sie coś ciekawego dzieje na rynku, a także w parku, w którym moje 2 pociechy uwielbiają jeździć na rowerach, wygłupiać się przy fontannach, a także bawić się na placu zabaw, i to wszystko daje nam uśmiech na twarzy, ponieważ o Łodzi nie można powiedzieć ładne miasto, lecz jednak ten niewielki kwadrat na mapie miasta, dla mnie jest najładniejszy.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:S...brzeg_Lodz.JPG
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:R...iasta_Lodz.jpg
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ejski_Lodz.JPG

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    15.08.2012
    Posty
    41
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam fajny pomysł na zabawę więc się przyłącze. Mieszkam w Bydgoszczy, która jest "stolicą" województwa Kujawsko - Pomorskiego. Jest to spore miasto aczkolwiek w porównaniu z większymi miastami w Polsce ubogie w zabytki. Obecnie Bydgoszcz może się pochwalić dużymi korkami na ulicach ;p Z ciekawych miejsc w Bydgoszczy mogę polecić Operę Nova, która budowana była przez 34 lata i 5 miesięcy. Dla miłośników sportu polecam odwiedzić Stadion Zawiszy Bydgoszcz z pięknym niebieskim tartanem oraz Halę Widowiskowo Sportową Łuczniczka, położoną przy rzece Brda (która również przepływa obok wspomnianej powyżej Opery) Jeżeli to Cię nie przekonało to może warto zobaczyć Wyspę Młyńską z Bydgoską Wenecją ---> relaks gwarantowany ^^
    Zapraszam do Bydgoszczy

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam i pozdrawiam
    I co ja mały żuczek pochodzący z małej wioski Słupiec (Nowa Ruda) mogę powiedzieć tylko tyle że zapraszam do zwiedzenia przepięknego i odbudowanego
    Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
    dodam link przed
    http://www.parafiaslupiec.pl/index.p...olek&Itemid=67
    i po odnowie
    http://www.parafiaslupiec.pl/index.p...ankt&Itemid=67

  5. #15
    Początkujący Osadnik Awatar Merigold88
    Dołączył
    29.08.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam.
    Moim małym zakątkiem na tej ziemi są Katowice będące głównym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego-no ale nie będę tu przecież pisać o kopalniach czy hutach bo nie o to chodzi Jeśli ktos jest fanem hip hopu zapewne zna zespoły takie jak Paktofonika oraz Kaliber 44,których założyciele wychowali się na tych samych przedmieściach Katowic co ja Zabytków jest wiele jednak moim ulubionym miejscem jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.Polacam tym leniwym jak i tym aktywnym Dla leniwych ławeczka w cieniu drzew bądź na słoneczku,książka i zieleń wokół.Bardziej aktywnych zapraszam do zwiedzenia zoo wesołego miasteczka oraz jazdy na rowerze czy rolkach po Parku Chorzowskim Dodatkową atrakcją jaka ma być na nowo w tym roku puszczona to kolejka linowa tzw.Elka dzięki której można podziwiać cały park z góryMnóstwo koncertów i imprez plenerowych urozmaica wieczory spędzane na świeżym powietrzu.Jednak gdy pogoda nie dopisze dla każdego znajdzie się jakaś urokliwa knajpka bądź dyskoteka.

    Zapraszam do Katowic na pewno nie pożałujecie

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.12.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    hey mieszkam w pięknym mieście Krakowie a właściwie na woli Justowskiej która jest dzielnicą mojego miasta najbardziej lubię jeździć na rowerze po lasku wolskim gdzie jest specjalna trasa rowerowa na której zginęło już parę osób nie ma tego na mapkach oraz broszurach turystycznych ludzie z samego karkowa nie wiedzą ile radości daje las i odrobina wysiłku pozdrawiam wszystkich i zapraszam

  7. #17
    kowalray
    Witam,
    ja jestem z Grudziądza. Miasto w Kujawsko-Pomorskim, niedaleko Bydgoszczy i Torunia. Grudziądz to masa zabytków jak Cytadela czy unikatowe na skalę europejską Spichrza. W ostatnich latach miasto bardzo mocno żyje dwiema dyscyplinami sportu: piłką nożną (Olimpia Grudziądz) i żużlem (GKM Grudziądz). Sam osobiście jestem wielkim fanem czarnego sportu. Zawsze każdego gościa chętnie zabieram na mecz i pokazuję piękno ścigania się na motocyklach bez hamulców Na żywo to zdecydowanie lepszy efekt niż w telewizji. Z racji swojego wieku i zaniedbania stadion w Grudziądzu nazywany jest Ruin Areną, ale ma jedną cechę, której zazdrości nam wielu kibiców żużlowych w Polsce, a mianowicie bliskość trybun przy torze. Można zawodnikowi w oczy patrzeć, a pędzący z prędkością ponad 100 km/h żużlowcy robią piorunujące wrażenie Polecam wszystkim.

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    84
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a ja jestem z internetu :P A co tutaj jest ciekawego...? To chyba każdy może sobie sam odpowiedzieć
    PRECZ Z CENZURĄ! WOLNOŚĆ GÓRĄ!

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Siemka pozdrowienia z Sanoka.Polecam skansen i miasteczko galicyjskie,jest całkiem podobne do mojej wysepki jak ze średniowiecza

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cóż, każda okazja jest dobra, aby promować swoją małą ojczyznę! Zapraszam więc do lektury tych kilku słów.

    Miałem tę przyjemność że mimo iż urodziłem się w Toruniu, to dorastałem już nieco dalej - w małej wiosce leżącej pod Chełmnem, miastem które nie bez powodu nazywane jest "Krakowem Północy". Nie będę się tutaj rozwodził nad licznymi zabytkami miasta, w którym spędzam dużo czasu, ale jednak nie mieszkam. Moja ojczysta wieś to Starogród. Biorąc pod uwagę kreatywność naszych słowiańskich przodków, którą to wykazywali się nadając nazwy innym osadom (vide choćby wielkopolski Białykał), jest to faktycznie dumne miano. Przyjezdny powiedziałby zapewne, że jest to wieś jak wieś - kilkanaście domów, szkółka i maleńki kościółek. Od biedy jeszcze dwa sklepy i boisko. Nie wygląda to oczywiście źle, zwłaszcza, że obrotny sołtys "wpompował" tyle pieniędzy z Unii Europejskiej, ile tylko się dało. Jednakże i tak architektonicznie nie jest to perła północy. Widok, dla którego warto odwiedzić to miejsce to panorama Doliny Dolnej Wisły, która majestatycznie rozwija się wstęgami u stóp zielonych wzgórz, na których leży moja wioska. Widok doprawdy przecudny, zwłaszcza wczesnym latem gdy natura już w pełni budzi się z zimowego marazmu, oraz jesienią, gdy barwne liście szumią jeszcze na gałęziach drzew. Takiego czegoś nie zapewni nawet najnowsza karta graficzna

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.