Zobacz wyniki ankiety: Co myślicie o propozycji eventu WIANKI, lub KWIAT PAPROCI?

Głosujących
81. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za!

    72 88.89%
  • A po co?

    3 3.70%
  • Niepotrzebne

    2 2.47%
  • Jestem przeciw

    4 4.94%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Event na wakacje - wianki

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Event na wakacje - wianki

    Z uwagi na to, że zbliżają się wakacje, a wiadomo, że event jakiś by był mile widziany, chciałem rzucić jeden z pomysłów, jaki mi przyszedł do głowy, a mianowicie WIANKI. Jak wiadomo, jest to Noc Kupały (zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą) – słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w najkrótszą noc w roku. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, powszechnie obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, ale również w podobnym charakterze na obszarach zamieszkiwanych przez ludy bałtyckie, germańskie i celtyckie, a także przez część narodów wywodzących się z ludów ugrofińskich.
    W trakcie obchodów tej nocy odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście. Jeśli płynął, dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nieprędko. Jeśli zaś płonął, utonął lub zaplątał się w sitowiu, prawdopodobnie zostanie ona starą panną.
    Obchody kupalnocki rozpoczynały się od rytualnego skrzesania ognia z drewna jesionu i brzozy, po uprzednim wygaszeniu wszelkich palenisk w całej wsi. W obranym miejscu wbijano w ziemię brzozowy kołek, po czym zakładano nań jesionową piastę, koło ze szprychami owiniętymi smoloną słomą. Następnie obracano koło tak szybko, że w wyniku tarcia zaczynało się ono palić. Wtedy je zdejmowano i płonące toczono do przygotowanych nieopodal stosów, dzięki czemu szybko zajmowały się ogniem. Szeregi stosów układanych zazwyczaj na wzgórzach płonęły owej nocy niemalże w całej Europie.
    Noc sobótkowa była również nocą łączenia się w pary. Niegdyś kojarzenie małżeństw należało do głowy rodu oraz starszyzny rodu i wynajmowanych przezeń zawodowych swatów. Ale dla dziewcząt, które nie były jeszcze nikomu narzeczone i pragnęły uniknąć zwyczajowej formy dobierania partnerów, noc Kupały była wielką szansą na zdobycie ukochanego.
    Tej nocy odbywało się również poszukiwanie KWIATU PAPROCI (na tym można by oprzeć event), zwanego również perunowym kwiatem.
    Ludzie błądzili po lasach i mokradłach, próbując odnaleźć magiczny, obdarzający bogactwem, siłą i mądrością, widzialny tylko przez okamgnienie kwiat paproci. Wg legend znalazca kwiatu paproci powinien szukać skarbów w ciemnym borze, na najwyższym w okolicy wzgórzu, do którego ma dobiec przyświecając sobie ognistym kwiatem jak pochodnią,wg innych przypowieści po zerwaniu gorejącego kwiatu należy wyrzucić go jak najwyżej w powietrze i szukać skarbu tam, gdzie spadnie. Zdobycie rośliny nie było łatwe – strzegły jej widzialne i niewidzialne straszydła, czyniące straszliwy łoskot, gdy tylko ktoś próbował się do perunowego kwiatu zbliżyć.
    Poza skakaniem przez ogień i szukaniem kwiatu paproci, w noc Kupały odprawiano również rozmaite wróżby, bardzo często związane z miłością, które miały pomóc poznać przyszłość.
    Myślę, że można by z tej okazji zrobić event, który mógłby się odbywać cyklicznie i byłby bardzo powiązany z grą.
    Zapraszam do dyskusji i pomysłów, jakby miał wyglądać ów event
    Ostatnio edytowane przez wigga76 ; 19.04.2013 o 22:48

  2. #2
    Osadnik Awatar igusia38
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Uważam,że to bardzo dobry pomysł..: )

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    I ja i ja i ja, ale co do tego jakby miał wyglądać to tylko w BB wiedzą, bo my możemy sobie strzępić paluszki, a BB mimo "szczerych" chęci nie bedzie mogło tego wprowadzić z przyczyn technicznych.
    BTW, czy BB wprowadziło coś sugerowanego przez graczy poza usunięciem niektórych bug-ów ?

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    269
    Serwer
    Nowa Ziemia
    opisales ladnie swieto ludow slowianskich a gdzie jakis pomysl zwiazany z gra? oczywiscie event jakis by sie przydal ale dodaj jakies pomysly ktore mozna by zainicjowac w grze

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    17.05.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Kolonia
    Był poruszany temat co zrobić z piłkami gdy już euro minęło.Oto powyżej wspaniały pomysł jak zastąpić event piłkarski.W zasadzie mamy już eventy na jesień "haloween", na zimę "z prezentami" oraz wiosnę "wielkanocny". Przydałby się stały event na początek lata, bez konieczności wyszukiwania gdzie jaki turniej piłkarski się odbywa. Oczywiście pomysł ten należy traktować jako zalążek i nie ma co liczyć, że support zdąży w tym roku coś takiego stworzyć (bez aluzji, to poważne przedsięwzięcie, które w "pięć minut" nie da się wyprodukować). Warto jednak się nad nim zastanowić i podjąć prace przygotowawcze abyśmy już w przyszłym roku mogli cieszyć się z "pełnej obsady kwartałów" stałymi wydarzeniami. . Kwestie wyglądu "eventowej waluty", nagród, zadań i całej tej reszty można w międzyczasie przedyskutowywać na forum, jednak najważniejsze będzie zdobycie informacji czy "sponsorzy" sobie takiego eventu życzą. Taka informacja może przekonać "właściciela" do podjęcia prac nad nim.
    Ponieważ warto znać opinię zarówno tych "za" jak i tych "przeciw" proszę osoby głosujące przeciwko pomysłowi o przedstawienie krótkiego uzasadnienia swej decyzji.Motywację "za" przedstawiłem wystarczająco, choć mam świadomość, że dość lakonicznie. Nie widzę przeszkód aby inni do niej dokładali swoje racje.
    Ostatnio edytowane przez Akiliana ; 21.04.2013 o 16:40

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar o_o21
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowy Świat
    mnie osobiscie sie podoba

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    04.04.2013
    Posty
    88
    Serwer
    Złota Góra
    Pomysł bardzo dobry, coś w stylu przygód tak jak na Wielkanoc, żeby ten kwiat paproci znaleźć, oczywiście powinno być o wiele trudniej niż z pisankami

  8. #8
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Popieram.


    Mógłby to być kolejny event międzynarodowy - tylko żeby nie było jak w poprzednim

  9. #9
    Amroth
    Moim zdaniem pomysł jest świetny, i zdecydowanie wart uwagi! Myślałem troszkę o tym, jak mógłby ów event wyglądać, i swoimi sugestiami/wizją chciałbym się podzielić i prosić o opinie. Na pewno w porównaniu do innych serwerów, (chociażby GB), brakuje Nam eventów o charakterze kulturowym, w odniesieniu do kultury wokół której zrodziło się także Nasze - Polskie społeczeństwo. Jako iż, w kulturze słowiańskiej, nie brakuje legend, podań, i innych niepisanych, (jak i pisanych) przekazów na temat charakteru i wyglądu podobnych świąt, związanych z początkami i rozkwitem licznych kultur, wielu ludów słowiańskich. Ich barwność i mnogość, to istna skarbnica wiedzy na temat tego kim jesteśmy, jakie są Nasze korzenie. Myślę, że poza czysto rozrywkową funkcją event mógłby, poprzez zabawę, jaką stanowi gra podkreślić, że ,,Polacy nie gęsi(...)" - też swój event kulturowy mają

    Co do mechaniki rozgrywki - myślę, iż całość możnaby oprzeć, na mechanizmach znanych Nam dobrze z eventu Wielkanocnego. Nawiązując do macierzystego posta - event fajnie byłoby, nie tylko oprzeć na mapkach ,,klikanych"; (gdzie miast pisanek, poszukiwalibyśmy kwiatów paproci), ale także na przygodzie(dach?), lub innym, być może całkiem nowym elemencie bazowym. Przebieg eventu w odniesieniu do charakteru święta, które swoim spektrum obejmowało również kwestie płodności ziemi i ludności, uzupełnić, o łańcuchy zadań, które graczom pomogą w usprawnieniu: tak limitu populacji na wyspie, jak również rozwoju tego aspektu rozgrywki. Poza ciekawymi łańcuchami zadań, możemy się również pokusić, o dedykowanie eventowi specjalnej przygody, w której odnosząc się do legendy - musielibyśmy do kwiatu paproci utorować sobie drogę, przez zastępy stworzeń, których pełno jest w licznych legendach jakie od pokoleń są częścią Naszej kultury, i dorobku literackiego na przestrzeni dziejów. Nie oczekiwałbym tu jednak bossów pokroju Strzygi czy Dusiołka , aczkolwiek, w swojej luźnej formie, event mógłby przypominać ten, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć z okazji ,,Końca Świata".

    No i rzecz ostatnia, czy jest to skomplikowane przedsięwzięcie? Nie wiem, jak wygląda to od strony technicznej, z perspektywy twórców, event opierałby się, w dużej mierze na dodaniu do gry nowego zasobu - wianków, za które w sklepie mogłyby się, poza lubczykiem i rezydencjami pojawić elementy ozdobne, i inne ciekawe przedmioty.

    Podsumowując - uważam, że pole do popisu jest spore, nie trzeba by tutaj, wymyślać niczego na siłę, wystarczy zaczerpnąć garńcem, wprost, ze skarbca Naszej kultury, i wykorzystać sporą część już istniejących (za sprawą mechaniki gry, jak i poprzednich eventów) elementów mechaniki świata gry. Event tego rodzaju na pewno wprowadziłby powiew świeżości na Nasze serwery, jak również dodał warstwę, która w sercach Polskich graczy, wywoła może nie dumę, lecz poczucie uintymnienia, nieco odczuć płynących z rozgrywki. Być może także, jak zaznaczył Hakardrag, event cieszyłby się popularnością globalną, i w sposób wyrazisty, zaznaczył Naszą (wcale niemałą przecież) obecność w społecznośći The Settlers Online.

    Pomysł popieram, wielkim Tak!, i nie ukrywam, iż chciałbym aby jego idea wzleciała daleko ponad ten kameralny kącik na forum
    Ostatnio edytowane przez Amroth ; 23.04.2013 o 19:11

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tak, jak w powyższym poście myślę, że samo przedsięwzięcie nie stanowiło by jakiegoś wielkiego wyzwania dla BB, wystarczyłoby skorzystać z już istniejących i dopracowanych mechanizmów. Dużo zależy od zainteresowania samym pomysłem wśród graczy i zrobienia małego szumu, tu na forum, to może się BB zainteresuje, wszak byłaby to też okazja do zarobku
    Dziękuję za poparcie i proszę o rozpropagowanie wśród znajomych i w gildiach, aby odzew był solidny.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.