Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Opłacalność przygód - arkusz w excelu

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    11.04.2012
    Posty
    127
    Serwer
    Kolonia

    Opłacalność przygód - arkusz w excelu

    Witam

    Chcę podzielić się z Wami narzędziem, które powstało przy okazji mojego uczenia się Excela.

    Kopiowanie skoroszytu jest dozwolone, natomiast rozpowszechnianie tylko gdy zostanie podany jego autor

    Skoroszyt służy do liczenia bilansu przygód oraz kilku wskaźników opłacalności - pod względem dropu, granitu i punktów doświadczenia. Wyniki zależą od wpisanych przez użytkownika straconych jednostek oraz rynkowych cen towarów i przygód, aktualnych na danym serwerze. Wpisałam już swoje jednostki i ceny, ale należy je traktować jedynie jako przykładowe, albo ewentualnie jako wyjściowe do modyfikacji.

    Arkusz „PRZYGODY” jest głównym arkuszem, natomiast „baza dropów” – tak jak sama nazwa wskazuje

    Starałam się, żeby arkusz był w miarę możliwości przejrzysty, jednak z uwagi na to, że zawiera sporo danych w których można się pogubić, chętnie odpowiem na każde pytanie.

    Mam nadzieję, że przyda Wam się to do czegoś

    Pozdrawiam!

    Niecierpliwi niech sobie darują dalszy ciąg „instrukcji”, natomiast dla dociekliwych wyjaśnię jeszcze kilka kwestii dotyczących skoroszytu.

    Instrukcja
    Spoiler


    Bilans. Kolumna „bilans” ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej opłaca się daną przygodę zrobić, czy sprzedać.

    Wskaźniki opłacalności. Na potrzeby porównania ze sobą wszystkich przygód, stworzyłam trzy „wskaźniki opłacalności”:

    Wskaźnik opłacalności dropu pomaga porównać przygody pod kątem najwyższego stosunku zysków z dropu/ów do poniesionych strat.

    Granitowy wskaźnik opłacalności pomaga porównać przygody pod kątem najwyższego stosunku ilości granitu z dropu/ów do poniesionych strat.

    Wskaźnik opłacalności punktów doświadczenia pomaga porównać przygody pod kątem najwyższego stosunku ilości punktów doświadczenia z przygody do poniesionych strat. Przy czym za pierwszym razem nie uwzględniam ceny przygody, a za drugim razem tak. Ta pierwsza wersja jest istotna dla tych, którzy chcą szybko nabić exp przy małych stratach wojska, bez względu na to, jak kosztowny będzie zakup przygody.

    Dwie wersje obliczeń. Bilans i wskaźniki liczę w dwóch wariantach: w pierwszym w produkcji wojska opieramy się jedynie na przyroście naturalnym, a w drugim osadników produkujemy z chleba w magazynie prowiantu (co wiąże się z dodatkowym kosztem chleba). Dla przejrzystości można ukryć niepotrzebne kolumny.

    Wymienianie dropów. Przyjęłam założenie, że w przygodach kilku-osobowych, dropy są wymieniane.

    Uwzględniona rynkowa cena przygody. Uprzedzając częste pytanie: TAK, w (prawie) każdym bilansie, po stronie kosztów umieszczam rynkową cenę przygody – bo przygodę trzeba najpierw kupić. I uwaga: nawet jeśli ktoś już ma tę przygodę, bo mu ją przyniósł odkrywca lub wręcz dostał od kogoś za darmo, to i tak przecież ma do wyboru dwie opcje – zrobić ją lub sprzedać – więc w obu sytuacjach wychodzi na to, że cena przygody jest kosztem.

    Czas produkcji jednostek. Bilans NIE uwzględnia czasu produkcji jednostek w koszarach.

    Sortowanie. Dane prezentowane w głównej tabeli można sortować według dowolnej kolumny autoliltrem.

    Zablokowane komórki. Dla bezpieczeństwa formuł, duża część skoroszytu jest zablokowana, ale w każdej chwili można wyłączyć chronienie arkusza (ochrona bez hasła). Jednak formuł w głównej tabeli nie dało się zablokować z uwagi na opcje filtrowania, dlatego radzę zachować sobie jedną oryginalną wersję pliku.

    Szybki drop. W wypadku niektórych przygód możliwe jest wykonanie wersji „szybki drop”, czyli zmniejszenie strat w jednostkach kosztem uzyskanych punktów doświadczenia. Bilans i wskaźniki dla tych wersji przygód również są podane.




    Chętnie wyjaśnię wątpliwości, jeśli się pojawią, np. dlaczego coś jest tak a nie inaczej. Wszelkie sugestie co do zmian również będą mile widziane.
    Załączone pliki

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2013
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Właśnie zacząłem się bawić w przygody.
    Twój arkusz bardzo mi przypadł do gustu. Dla mnie jest świetny i bardzo przydatny.

    Serdecznie dziękuję za "narzędzie" umilające zabawę w tą grę ekonomiczną.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dziwne. Podałaś ze biały zamek na handlu chodzi po 1000. A mi się wydaje ze po 10 000.
    Do tego podałaś ze Anielska brama chodzi po 7500, a według moich danych jest ona warta około 15 tysięcy.

  4. #4
    Osadnik Awatar ahoj_zeglarze
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Dziwne. Podałaś ze biały zamek na handlu chodzi po 1000. A mi się wydaje ze po 10 000.
    Dziwne bo u mnie na serwerze tym zamkiem nie mozna handlowac

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nigdy nie handlowałem, ale obiła mi się taka wartość o uszy kiedyś.
    Szczerze mówiąc, to ten poradnik fajny, ale raczej bezużyteczny.
    Chyba ze ktoś robi rozliczenia ile w miesiącu miał zysku.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    11.04.2012
    Posty
    127
    Serwer
    Kolonia
    @Dziadek_Aszu: Wielkie dzięki! Cieszę się

    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Szczerze mówiąc, to ten poradnik fajny, ale raczej bezużyteczny. Chyba ze ktoś robi rozliczenia ile w miesiącu miał zysku.
    A czemu? Żadne rozliczenia nie są potrzebne. Założeniem kalkulatora miało być porównanie, które przygody są najbardziej opłacalne (pod każdym możliwym względem), a które najlepiej sprzedać.

    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Dziwne. Podałaś ze biały zamek na handlu chodzi po 1000. A mi się wydaje ze po 10 000.
    Do tego podałaś ze Anielska brama chodzi po 7500, a według moich danych jest ona warta około 15 tysięcy.
    Jak podkreśliłam, ceny które wpisałam są nieważne. Akurat nie było Anielskich Bram na wadze, kiedy to pisałam. Ceny trzeba zaktualizować do cen serwera, z którego jesteś. Gdyby były "na stałe", użyteczność kalkulatora byłaby bliska zera

    Cytat Zamieszczone przez ahoj_zeglarze Zobacz posta
    Dziwne bo u mnie na serwerze tym zamkiem nie mozna handlowac
    Fakt, Białym Zamkiem nie można handlować. W tym przypadku najlepiej po prostu oszacować, ile on jest dla Ciebie wart. Chyba że 0, to wpisz 0

    Pozdrawiam!
    Jestem dysorto-fobem i nie zamierzam się leczyć.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Nowa Ziemia
    niestety nie wzięłaś pod uwagę tego, ze 25% na trafienie granitu= wg BB 2,5% wiec wszelkie wyliczenia nie mają sensu

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Nowy Świat
    Piotru sam jesteś beznadziejny.

    Profesjonalnie zostało to zrobione, najbardziej podoba mi się hasło: Osadnicy są zrobieni z chleba.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez BrzytwaGMP Zobacz posta
    Piotru sam jesteś beznadziejny.

    Profesjonalnie zostało to zrobione, najbardziej podoba mi się hasło: Osadnicy są zrobieni z chleba.
    Naucz się czytać a później zacznij się wypowiadać.

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    309
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez ahoj_zeglarze Zobacz posta
    Dziwne bo u mnie na serwerze tym zamkiem nie mozna handlowac

    u mnie tez nie da sie

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.