Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Opłacalność przygód - arkusz w excelu

  1. #21
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    to że ludzie często kupują drop z czarnych jest podyktowane często występującym zadaniem gildii "Ukończ przygodę czarni rycerze", bo tak naprawdę to ta przygoda nie jest atrakcyjna dla ludzi z wysokim lvl(zwłąszcza 50), marna szansa na granit, mistrzowska bron staje się prawie bezużyteczna (czytaj tania), mroczna forteca to nie jest az taki rarytas dla większości, 2 i 5 slot to w ogóle pominę, a o 8 raczej nie ma co wspominać.
    Czarni nie
    Mroczne bractwo ?
    Czekamy na nowe przygody ?

  2. #22
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    to że ludzie często kupują drop z czarnych jest podyktowane często występującym zadaniem gildii "Ukończ przygodę czarni rycerze", bo tak naprawdę to ta przygoda nie jest atrakcyjna dla ludzi z wysokim lvl(zwłąszcza 50), marna szansa na granit, mistrzowska bron staje się prawie bezużyteczna (czytaj tania), mroczna forteca to nie jest az taki rarytas dla większości, 2 i 5 slot to w ogóle pominę, a o 8 raczej nie ma co wspominać.
    To akurat jest zabawne, bo za cene dropa mogliby nakupic sporo gotowych monet gildii ..

    Ale, jak to mówią, nie wymagajmy myślenia od młodego pokolenia ;p

    Poza tym trudno sie zgodzic z tym, ze jest slabo oplacalna, skoro dla kogos z weteranem i 48+ jest jednym z tanszych sposobow masowego bicia expa bez strat bardziej zaawansowanych jednostek.

    ____
    Co do zyskow z dropa, to chcialbym zwrocic uwage na nastepujace kwestie:

    - zysk relatywny ma znaczenie czysto statystyczne, bo gracza ktory chce potencjalnie zarobic na dropie interesuje ile zarobi. Stad np drop kosztujacy w hipotetycznej przygodzie 10 monet, a dajacy potencjalnie zysk 50 monet bilby na glowe wszystkie inne wg statystyk jak powyzej, a w praktyce nikt normalny by sie nim nie podniecal biorac pod uwage, ze przez czas wykonania przygody bylby w stanie zarobic parokrotnie wiecej.
    - zysk realny sie zmienia, wypadaloby wyszczegolnic z jakim prawdopodobienstwem (bo bez tego max zysk z Bractwa niewiele znaczy i moze robic ludziom zludna nadzieje na zarobek).
    - wartosc surowcow z dropa jak rozumiem nie uwzglednia ich sprzedawalnosci (czyli popytu na nie niezaleznie od cen ktore autor w danej chwili zlapal)
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 14.05.2013 o 20:28
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    21.11.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Złota Góra
    kupno dropa z dzieci sawanny to wydatek okolo 700 monet,bardzo rzadko mozna go dostac.ja osobiscie raz sprzedalem,ale o ile sie orietuje ,to drop tylko i wylacznie jest kupowany do zadania(ukoncz przygode dzieci sawanny) gdyz ta przygoda jest wogole nie oplacalna.pozdrawiam

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia

    Kupowanie dropa - analiza

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    To akurat jest zab;awne, bo za cene dropa mogliby nakupic sporo gotowych monet gildii ..

    ____
    Co do zyskow z dropa, to chcialbym zwrocic uwage na nastepujace kwestie:

    - zysk relatywny ma znaczenie czysto statystyczne, bo gracza ktory chce potencjalnie zarobic na dropie interesuje ile zarobi. Stad np drop kosztujacy w hipotetycznej przygodzie 10 monet, a dajacy potencjalnie zysk 50 monet bilby na glowe wszystkie inne wg statystyk jak powyzej, a w praktyce nikt normalny by sie nim nie podniecal biorac pod uwage, ze przez czas wykonania przygody bylby w stanie zarobic parokrotnie wiecej.
    - zysk realny sie zmienia, wypadaloby wyszczegolnic z jakim prawdopodobienstwem (bo bez tego max zysk z Bractwa niewiele znaczy i moze robic ludziom zludna nadzieje na zarobek).
    - wartosc surowcow z dropa jak rozumiem nie uwzglednia ich sprzedawalnosci (czyli popytu na nie niezaleznie od cen ktore autor w danej chwili zlapal)
    Na zysk z przygody ma wpływ ilość wojska straconego i koszt wytworzenia osadników (przyrost naturalny lub z chleba).
    Sprzedaż dropa - obniża koszty wydawane na przygodę
    W arkuszu "Przygody-Weteran" jest podany bilans strat i podzielony na 2 typy:
    - produkcja osadników z przyrostu naturalnego
    - produkcja osadników z chleba

    To też postaram się zestawić na wykresie

    W zestawieniu w poszczególnych Arkuszach są wyszczególnione szanse na drop.
    Drop jest podzielony na sloty oraz na ilości i rodzaj surowca.
    - reszta to formuły liczące
    - zmiana cen automatycznie (przez formuły) zmienia/aktualizuje wartości w arkuszach

    Wartość min dropu jest wyliczana następująco:
    - min wartość dropu w danym slocie - suma tych wartości jest min wartością dropa
    Wartość średnia dropu jest wyliczana następująco:
    średnia ważona "prawdopodobieństwem trafienia" - suma tych wartości jest średnia wartościa dropu.
    Wartość max dropu jest wyliczana następująco:
    - max wartość dropu w danym slocie - suma tych wartości jest max wartością dropa

    W przypadku mrocznego bractwa największy wpływ na wynik wartości dropa ma
    6 slot - 5% szans na wieża wiedźmy (wyceniona na 17k monet) [min/śr./max] wartość dropa w tym slocie [60/1157/17000].
    7 slot - po 0.1% szans na 3400/2200/3400/2060 bale egzo/granit/saletra/ruda tytanu [min/śr./max] wartość dropa w tym slocie [0/4/2640].
    W przypadku czarnych rycerzy największy wpływ na wynik wartości dropa ma
    6 slot dopałki mroczna froteca (wyceniona na 2,5k monet) [min/śr./max] wartość dropa w tym slocie [60/428/2500].
    7 slot - po 0.1% szans na 3400/2200/3400/2060 bale egzo/granit/saletra/ruda tytanu [min/śr./max] wartość dropa w tym slocie [0/4/2640].


    Algorytm nie uwzględnia sprzedawalności dropa.
    Chociaż sugerując się niską ceną za produkt można przypuszczać - że produkt się sprzedaję.
    Przypuszczam też, że sporo ofert jest wystawionych tak by windować cenę w górę (min i max to czasem różnica 100%)
    Jeśli zaniżymy wycenę - po to by sprzedać dropa - współczynnik spada - to proste.
    Mój serwer "Nowa kolonia" jest specyficzny - ceny są zawyżone - to nie moja opinia, ale znajomi znajomych tak twierdzą.
    Przykład porównajcie z danymi z waszych serwerów oferta sprzedaży dane z wagi 14.05.2013 23:00 - 23:15
    miecze z brązu
    500 szt za 11 monet
    1000 za 20
    2000 za 50
    5000 za 99
    10000 za od 199 do 250

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt mieczy z brązu - 20 monet

    łuki
    1000 szt za 15 monet
    1020 szt za 20 monet
    1025 szt za 20 monet
    2000 szt za 35 monet
    3000 szt za 56-60 monet
    19100 szt za 500 monet

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt łuków - 15 monet

    długie łuki
    1000 szt za 20 monet
    1200 szt za 23 monety
    2000 szt za 35-38 monet
    2050 szt za 38 monet
    3090 szt za 317 monet

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt długich łuków - 20 monet

    miecze ze stali
    100 szt za 25-37 monet
    200 szt za 65
    212 szt za 68
    250 szt za 85
    300 szt za 86-90
    400 szt za 110
    500 szt za 99-125
    1000 szt za 235-290
    2000 szt za 500
    10000 szt za 2900

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt mieczy ze stali - 350 monet tu wartość jest zawyżona

    konie
    400 szt za 17 monet
    500 szt za 20 monet
    1000 szt za 25-30 monet
    1100 szt za 30 monet

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt koni - 35 monet

    granit
    10 szt za 25 monet
    100 szt za 175-200 monet
    250 szt za 430 monet
    500 szt za 800 monet
    1000 szt za 1600 monet

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt granitu - 1200 monet - tu jest wartość zaniżona

    bale egzo
    100 szt za 22-27 monety
    1000 szt za 245 monet

    w zestawieniu przyjęto cenę 1000 szt bali egzo - 200 monet - tu jest wartość zaniżona

    Po ponownej analizie cen - wydaje się że wszystko jest ok.
    Co do reszty - Wy macie większe doświadczenie - sprawdźcie jeśli możecie.

    Arkusz "Przygody-Weteran" wiersze od 48 w dół.
    Ceny przygody i dropu znajdują się w zakresach komórek "H48:I69"
    Ceny obiektów z dropów znajdują się w zakresach komórek "M48:M62"
    Ceny surowców znajdują się w zakresach komórek "Q48:Q69"
    Ceny doładowań z dropów znajdują się "W48:W53"
    Koszt wojska produkcji osadników jest wyliczony za pomocą formuł.

    Poprawiłem poprzednie
    zestawienie - dodałem do wykresów brakujące przygody [ryczacego byka oraz dzieci sawanny] - niewiele się zmieniło
    Nie zostały dodane jeszcze zakazane eksperymenty i atak z zaskoczenia - brak ceny za drop.

    Cytat Zamieszczone przez MARIUSZ9920 Zobacz posta
    kupno dropa z dzieci sawanny to wydatek okolo 700 monet,bardzo rzadko mozna go dostac.ja osobiscie raz sprzedalem,ale o ile sie orietuje ,to drop tylko i wylacznie jest kupowany do zadania(ukoncz przygode dzieci sawanny) gdyz ta przygoda jest wogole nie oplacalna.pozdrawiam
    Czy warto robić takie zadania ?
    Ile jesteśmy w plecy, jeśli robimy "dzieciaków sawanny".
    To może zestawienie - które przygody są najgorsze (bilans zysków i strat) (koszy wojska + [koszty osadników opcja] + czas produkcji wojska w koszarach + PD za monety + odpowiedz na pytanie czy warto robić szybki drop ?)
    Ostatnio edytowane przez kty45 ; 16.05.2013 o 10:30 Powód: komentarz do MARIUSZ9920

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przeczytałem temat z ciekawości i widzę że wyniki są oszałamiające. Wynika to pewnie z doświadczenia osób prowadzących obliczenia bo nie zauważyłem w temacie nicków poważnych graczy (bez urazy dla nikogo). Wiele razy konsultowałem się z rożnymi graczami na rożnych serwerach (głównie doświadczeni gracze i tęgie umysły) i ich rankingi były dalekie od tych tu zawartych. Pozdrawiam wszystkich którzy tu może kiedyś zajrzą i proszę nie sugerujcie się tymi rankingami

  6. #26
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Musashi Zobacz posta
    Przeczytałem temat z ciekawości i widzę że wyniki są oszałamiające. Wynika to pewnie z doświadczenia osób prowadzących obliczenia bo nie zauważyłem w temacie nicków poważnych graczy (bez urazy dla nikogo). Wiele razy konsultowałem się z rożnymi graczami na rożnych serwerach (głównie doświadczeni gracze i tęgie umysły) i ich rankingi były dalekie od tych tu zawartych. Pozdrawiam wszystkich którzy tu może kiedyś zajrzą i proszę nie sugerujcie się tymi rankingami
    Jak pewnie zauważyłeś - zmieściłem podsumowanie "opłacalności kupowania dropa" - wiec co w/g Ciebie jest nie tak ?
    Pokazałem że kupowanie dropa w Czarnych Rycerzach jest przereklamowane i lepszą alternatywą jest Wiktor czy Mroczni Kapłani.

    Wyślij link "rożnymi graczom z którymi się konsultowałeś" - podyskutujemy.

    Może napisz co jest nie tak w tych założeniach - może się mylę - nie zaprzeczam, może jest tu błąd w obliczeniach.
    Analizowałem wiele razy wstępne założenia. Nie znalazłem błędu.
    Podziel się swoimi spostrzeżeniami.
    A wyniki to chłodne liczby - przedstawione na wykresie dają porównanie jednych danych z drugimi.

    Może bardziej rozwiniesz temat "proszę nie sugerujcie się tymi rankingami" ?
    Czemu publikacja takich danych jest niebezpieczna w/g Ciebie ?

    Może przedstawisz swój ranking.
    Poprzesz to stosownymi obliczeniami.
    Sprawdzimy - ocenimy - poszukamy różnic.

    Wkrótce przedstawienie symulacje każdej przygody.
    10 milionów symulacji dla każdej z przygód wystarczy ?
    Ostatnio edytowane przez kty45 ; 12.06.2013 o 00:57

  7. #27
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a czemu nie w open office ten arkusz, nie mam exela :P

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeżeli kupujemy ls to jedyne co nas interesuje to jego użyteczność: empirycznie uśredniona wartość dropa pomniejszona o cenę lotspota, czyli ile możemy na tym zarobić (lub stracić). Po kupnie odpowiednio dużej ilości ls i tak się wszystko wyrówna, bo horyzont czasowy w tej grze jest bardzo długi.
    Jeśli robimy sami to (dla mnie) najważniejsze jest ile zarobie na cenach ls plus na swoim dropie minus cena map na przygodę (cena przygody jest na podobnym poziomie a koszt znalezienia minimalnie mniejszy) w danym odcinku czasu - tygodniowo/dobowo etc. Ile możemy zarobić robiąc daną przygodę cyklicznie w danym odcinku czasu. Można od końcowej kwoty odjąć koszty broni zwłaszcza jeśli giną konni, żołnierze, ochotnicy, wyborowi. Straty w konnych np w MB powodują że w danym odcinku czasu zrobimy 1 MB a np Czarnych lub Ryczącyk kilka sztuk (koszt konnych przez szacunek dla poległych pominę). W zakazanych Dzieciach (zwłaszcza Zakazanych) wielkość strat w żołnierzach/ochotnikach/konnych są kosmiczne a wartości lotów porównywalne (mniejsze) niż w np Byk/Czarni (koszty mieczy i wydłużenie czasu na wykonanie przygody).
    Lv koszar nie gra roli przy rankingu opłacalności bo tyle samo razy więcej zrobimy Czarnych/Byków w danym odcinku czasu niż Bractw/Zakazanych na 1lv co i na 5, zrobimy więcej sztuk ale iloraz będzie ten sam.
    Jeśli myślimy o opłacalności pod względem xp to jedyne co nas powinno obchodzić to wielkość xp podzielona przez czas poświęcony na szkolenie poległego wojska. Wzrost czasu szkolenia soldatow ochotnikow konnych itp powoduje ze straty ich powinny byc do 0 zminimalizowane. Dopuszczalny jest zatem współczynnik: wielkość xp podzielona przez (polegli rekruci + 125%poległych łuczników). 125% bo łuczników się szkoli 1,25 czasu rekrutów. Omówiony współczynnik bardzo łatwo obliczyć bo każdy poradnik posiada podsumowanie strat. Współczynnik ten można tez liczyć dla fragmentów przygód (stref). Są odcinki pomijane przy szybkim dropie o ogromnym wręcz ilorazie xp do strat (zwłaszcza tam gdzie można bić bezpośrednio przywódce strefy: bodajże 3 takie strefy w Wiktorze i 3/4 (zależnie od sposobu robienia) w Czarnych. Ten tani zastrzyk xp może być wykorzystany przez osobę która kupuje lot i której zależy na xp. Zminimalizuje tym nasze straty.
    Ostatnio edytowane przez Musashi ; 23.06.2013 o 13:59

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia
    świetna robota dziękujemy

  10. #30
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez PieronJeden Zobacz posta
    a czemu nie w open office ten arkusz, nie mam exela :P
    Arkusz z których były generowane symulacje są zapisane w Excelu 2000 i otwierają się w OO.
    Sprawdziłem Calc z OO 3.4.1 Win XP zachowuje wszystkie dane, formuły i formaty.
    Arkusze (z symulacjami) które zawierają tabele przestawne otwierają się w OO, ale nie działają prawidłowo.
    A pisanie makr pod OO jest - powiedzmy to wprost - jest bardzo uciążliwe.
    Skorzystałem z Excela, bo cenie jego prostotę w pisaniu kodu pod VBA i dużą funkcjonalność.



    Cytat Zamieszczone przez Musashi Zobacz posta
    Jeżeli kupujemy ls to jedyne co nas interesuje to jego użyteczność: empirycznie uśredniona wartość dropa pomniejszona o cenę lotspota, czyli ile możemy na tym zarobić (lub stracić). Po kupnie odpowiednio dużej ilości ls i tak się wszystko wyrówna, bo horyzont czasowy w tej grze jest bardzo długi.
    Jeśli robimy sami to (dla mnie) najważniejsze jest ile zarobie na cenach ls plus na swoim dropie minus cena map na przygodę (cena przygody jest na podobnym poziomie a koszt znalezienia minimalnie mniejszy) w danym odcinku czasu - tygodniowo/dobowo etc. Ile możemy zarobić robiąc daną przygodę cyklicznie w danym odcinku czasu. Można od końcowej kwoty odjąć koszty broni zwłaszcza jeśli giną konni, żołnierze, ochotnicy, wyborowi. Straty w konnych np w MB powodują że w danym odcinku czasu zrobimy 1 MB a np Czarnych lub Ryczącyk kilka sztuk (koszt konnych przez szacunek dla poległych pominę). W zakazanych Dzieciach (zwłaszcza Zakazanych) wielkość strat w żołnierzach/ochotnikach/konnych są kosmiczne a wartości lotów porównywalne (mniejsze) niż w np Byk/Czarni (koszty mieczy i wydłużenie czasu na wykonanie przygody).
    Lv koszar nie gra roli przy rankingu opłacalności bo tyle samo razy więcej zrobimy Czarnych/Byków w danym odcinku czasu niż Bractw/Zakazanych na 1lv co i na 5, zrobimy więcej sztuk ale iloraz będzie ten sam.
    Jeśli myślimy o opłacalności pod względem xp to jedyne co nas powinno obchodzić to wielkość xp podzielona przez czas poświęcony na szkolenie poległego wojska. Wzrost czasu szkolenia soldatow ochotnikow konnych itp powoduje ze straty ich powinny byc do 0 zminimalizowane. Dopuszczalny jest zatem współczynnik: wielkość xp podzielona przez (polegli rekruci + 125%poległych łuczników). 125% bo łuczników się szkoli 1,25 czasu rekrutów. Omówiony współczynnik bardzo łatwo obliczyć bo każdy poradnik posiada podsumowanie strat. Współczynnik ten można tez liczyć dla fragmentów przygód (stref). Są odcinki pomijane przy szybkim dropie o ogromnym wręcz ilorazie xp do strat (zwłaszcza tam gdzie można bić bezpośrednio przywódce strefy: bodajże 3 takie strefy w Wiktorze i 3/4 (zależnie od sposobu robienia) w Czarnych. Ten tani zastrzyk xp może być wykorzystany przez osobę która kupuje lot i której zależy na xp. Zminimalizuje tym nasze straty.


    "Lv koszar nie gra roli przy rankingu opłacalności" - oczywiście że nie - wprowadzenie czasu szkolenia miało uświadomić ile czasu potrzeba na wyprodukowanie wojska zakładając maksymalne straty w danej przygodzie.

    W zestawieniu występuje współczynnik "cena za PD" - określa ile zyskamy PD/XP za każdą wydaną monetę (wyliczony na podstawie maksymalnych strat ,ceny za przygodę [opcja] , rodzaj wytworzonych osadników[opcja] )- najkorzystniej wypadają tutaj Wikingowie, jeśli nie liczymy kosztu przygody
    - 77PD za 1 monetę "osadnicy robieni z chleba"
    - 102PD za 1 monetę "osadnicy z przyrostu naturalnego"
    "Czarni rycerze" mają współczynnik 55PD/monetę "osadnicy z przyrostu naturalnego" 27PD/monetę "osadnicy robieni z chleba"
    a jeśli liczymy koszt przygody to najlepiej wypada
    - "Atak z zaskoczenia" 38PD za 1 monetę "osadnicy robieni z chleba"
    - "Na końskim grzbiecie" i "Atak z zaskoczenia" 46PD/monetę "osadnicy z przyrostu naturalnego"
    "Czarni rycerze" mają współczynnik 12PD/monetę "osadnicy z przyrostu naturalnego" 10PD/monetę "osadnicy robieni z chleba"

    Jeśli chodzi o "xp podzielona przez czas poświęcony na szkolenie" - tu przedstawię wyniki (dla lvl 5 koszar) - i nie ma to znaczenia dla porównania czy berdzie to 1 czy 5 lvl - ilorazy będę taka same.
    współczynnik PD na czas szkolenia [w godzinach]
    -najlepiej wypadają
    - Wikingowie 5716PD/godzinę pracy koszar
    - Atak z zaskoczenia 3703PD/godzinę
    - Zaginiona czaszka 2213PD/godzinę
    - Tropikalne słońce 2071PD/godzinę
    - Czarni rycerze 1921PD/godzinę
    Zestawienie wszystkich przygód



    I żeby wszystko było jasne:
    - ja nikogo nie zmuszam do kupowania dropa lub namawiania do zmiany swoich przyzwyczajeń
    - napisze to jak piszą w poradnikach , robicie to na własną odpowiedzialność.
    Przedstawiłem swoją analizę w postaci liczb i wykresów i nie musicie się z nią zgadzać, ani też z każdym słowem jaki tu napisałem.


    Dalszą dyskusje proszę umieszczać w linku poniżej.
    Zapraszam do analizy symulacji (wkrótce kombinacji) dropów, które wykonałem.
    Tu macie link z symulacjami dropów


    Ten temat zamykamy, ponieważ:
    - "średnia wartość dropa" wyznaczona metodą wartości ważonej prawdopodobieństwem może wprowadzać w błąd.
    W przypadku rozkładu normalnego (tzn. rozkładu Gausa) lub zbliżonego do normalnego "średnia wartość dropa"
    będzie równa rzeczywistej średniej z symulacji dropa jak to jest w przypadku przygody "Na końskim grzbiecie" czy "Mrocznych kapłanach".
    W pozostałych przypadkach należy podejść do tematu bardziej empirycznie - wyznaczyć "średnią" z histogramu dropa.
    - w nowym zestawieniu uaktualnię wartości z handlu - po ustabilizowaniu się ceny surowców po wprowadzeniu badań i eventu 20-lecia.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.