Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Opłacalność przygód - arkusz w excelu

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Nowy Świat
    No co Ty nie powiesz? I wcale w dyskusji nikt tego fenomenu nie wyjaśnił?

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.04.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Doceńcie że się człek napracował. Moim zdaniem piękna robota i nie jest tutaj ważne ile co kosztuje bo każdy przecież może sobie ceny wstawić ze swojego serwera. Pobieżnie popatrzyłem i wiem co i jak. Jak dla mnie super excelek. Było klepania co nie miara. BRAWO.

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia

    Opłacalność przygód - arkusz w excelu

    Arkusz został doskonale przygotowany.
    Jest łatwo konfigurowalny.
    Brawo.
    Bardzo dużo pracy włożyłeś.

    Dodałbym w przyszłych wersjach:
    - info skąd straty (Symulatora walk, "Poznańczyka" czy innego bohatera)
    - podział na "Zwykłego Generała" i "Weterana" - stąd można wyliczyć ile można zyskać na "Weteranie" lub ile kosztuje "Weteran" (na to pytanie odpowiem w późniejszej dyskusji)
    - podział straty w/g lvl gracza (od 36 od 41 od 48) w osobnych arkuszach + opcje przygód z blokami
    - podobnie jak w "Symulatorze walki" dokonałbym symulacji 10000 razy dropa i podał minimalną i maksymalną oraz średnią wartość symulacji dropa.
    - czas produkcji osadników/wojska (wiem o tym pisałeś że nie ma) w zależności od lvl magazynu prowiantu/koszar

    Uwagi;
    - zapisz arkusz w Excelu (97-2003) - nie każdy ma Excela 2007 lub 2010.
    Ostatnio edytowane przez kty45 ; 23.04.2013 o 15:11 Powód: poprawa info skąd straty

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Uwagi;
    - zapisz arkusz w Excelu (97-2003) - nie każdy ma Excela 2007 lub 2010.
    Otwarcie plików .docx, .xlsx, w starszych pakietach Office'a umożliwia konwerter Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez TomiBi Zobacz posta
    Otwarcie plików .docx, .xlsx, w starszych pakietach Office'a umożliwia konwerter Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint
    Otwarcie tak arkusza Excel >= 2007, zapisanie w Excelu 2000 i odczytanie w Excelu 2010 już takie nie jest kolorowe.
    Jeśli zastosowano formatowanie warunkowe

    Dzięki link się przyda.
    Ja instaluje Pakiet zgodności jak instaluje Offce.

    Kris

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Witaj

    W porozumieniu z autorką zestawienia "Opłacalność przygód" pozwoliłem zmodyfikować niektóre dane w arkuszach:

    Oto niektóre zmiany
    - wydzieliłem przygody do osobnych arkuszy i uproszczono formuły do liczenia wartość min i max dropu
    - zdefiniowałem typy dropów "surowce","doładowania","obiekty","przygody"
    - poprawiłem formuły do wyliczenia:wartości używając fajnej funkcji "Wyszukaj.Pionowo" zamiast odwołań względnych do komórek.
    - poprawiłem wartości % szans w dropach by sumarycznie dały wynik 100% dodałem nowe kolumny w slotach dropów licznik i mianownik szans (tu mogą być nieścisłości)
    - dodano "czas szkolenia w koszarach" zależny od lvl koszar
    - dodano "czas wytworzenia osadników w magazynie prowiantu" zależnego od lvl magazynu prowiantu
    - dodano "czas z przyrostu naturalnego"
    - dodałem arkusz ze zmianami
    To poprawki jakie uczyniłem.


    Pokuszę się na pierwszą część wniosków:
    Cena przygody a średnia wartość dropu.
    Uwaga nie ma jeszcze uwzględnionych kosztów woja
    "Średnia wartość" jest arytmetyczną średnią z wagami prawdopodobieństwa.
    Szczegóły są w formułach - nie czepiajcie się słów jeśli się niejasno wyraziłem - sprawdźcie formuły lub podam przykład.
    Tak wiem trzeba każdej przygodzie zasymilować 100k dropów tak jak w symulatorze walk - ale to potem (nie dziś i nie jutro).
    Sukcesywnie będę poprawiał funkcjonalność.

    Czas na wykresy:
    Podzieliłem na 3 typy (w/g ilości osób w przygodzie) (1/2/3) wartości sortowane w/g ceny przygody
    Przygody 2/3 "Średnia wartość dropu" mają przemnożoną przez ilość osób.

    Przygoda-1-W_Katrin3 opłacalność przygód wersja1.10a_kty45_2013_05_07_173239.png

    Najlepiej opłaca samemu się robić- kolejność od najlepszej pod względem stosunku drop do ceny:
    "Banici", "zdrajcy","Na końskim grzbiecie", "Bagienna" ,"Krwawa Maryna","Tropikalne słońce","wyspa piratów",Starzy przyjaciele","Azyl bandytów" i pod kreską "Zaginiona czaszka"

    Przygoda-2-W_Katrin3 opłacalnośc przygód wersja1.10a_kty45_2013_05_07_173212.png


    Przygody 2-osobowe - kolejność od najlepszej pod względem stosunku drop do ceny::
    "Dzieci sawanny","Mroczni kapłani","Atak z zaskoczenia", "Okradać bogatych","Matczyna miłość", "Wikingowie"

    Przygoda-3-W_Katrin3 opłacalnośc przygód wersja1.10a_kty45_2013_05_07_173225.png


    Kolejność od najlepszej pod względem stosunku drop do ceny:
    "Zakazane eksperymenty","Wiktor podstępny","Mroczne bractwo","Ryczący byk","Czarni rycerze","Proch"


    W załączniku poprawiona wersja "Opłacalności przygód".
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowane przez kty45 ; 07.05.2013 o 19:42

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia

    Kupowanie dropa - analiza

    Czas odpowiedzieć sobie na pytanie w których przygodach warto kupować dropa.

    Ogólnie najchętniej - obserwując chat handlu - kupowane są dropy w Czarnych.

    W zestawieniu opłacalności przygód (autorem jest Katrin3) dodałem cenę kupna dropa oraz współczynnik opłacalności nim/sr/max (iloraz nim/sr/max wartości dropa do ceny kupna dropa) oraz granitowy współczynnik dropa (granit przeliczony na monety i podzielony przez cenę kupna dropa).
    Dane "ceny kupna dropa" pochodzą z serwera Nowa Kolonia. - jeśli macie inne można je zmienić arkusz "Przygody-Weteran" komórki od I58 do I69 - dotyczy przygód do których można zaprosić/kupić drop.
    Definicja "Wartości dropa" została wyjaśniania we wcześniejszych postach.
    3 poniższe wykresy pokazują zestawienie współczynnika opłacalności dropa w różnych przygodach.
    Im współczynnik wyższy tym lepiej - więcej zyskujemy za zakupiony drop.

    Poszczególne wykresy zostały posortowane w/g współczynnika opłacalności 1. min 2.śr 3.max - wszystkie malejąco.

    Przeanalizujmy pierwszy

    Zestawienie współczynnika.wartość dropa posortowane w/g min malejąco.
    Wynika z tego że w przypadku kupionego dropa w wiktorze - jeśli trafimy na min drop to prawie się zwraca (0.95)
    2. zajmują "mroczni kapłani" (0.56)
    3. okradanie bogatych (0.34)
    4. czarni rycerze (0,30)
    5. matczyna miłość (0.295)
    6. ryczący byk (0.28)
    7. wikingowie (0,27)
    Warto kupować drop w Wiktorze


    Teraz drugi sortowanie w/g wo śr malejąco.

    tu numer jeden wiodą mroczni kapłani (2.16) oznacza to że inwestując w zakup dropa w mrocznych kapłanach - zyskujemy (średnio) aż 116%.
    drugi to Wiktor podstępny (2.03)
    3. Okradanie bogatych (1.78)
    4. Wikingowie (1.74)
    5. Matczyna miłość (1.62)
    6. Czarni rycerze (1.61)

    Teraz to o czym marzymy czekając na wiadomość po zakończeniu przygody - maksymalny drop.

    Tu numerem jeden jest mroczne bractwo (14.92) (przez wieże wiedźmy w tym zestawieniu oszacowana na 17k monet)
    2. czarni rycerze (9.99)
    3. okradajka (6.07)
    4. mroczni kapłani (4.94)
    5. Wiktorek (4.28)
    6. Wikingowie (3.72)

    Czemu nie widać numeru jeden - Czarnych rycerzy ?
    Każdy liczy na maksymalny drop ?
    To może popatrzmy przez pryzmat granitu.
    Czwarty i ostatni wykres: granitowy współczynnik dropa (granit (średnia) przeliczony na monety i podzielony przez cenę kupna dropa) w zestawieniu z ceną kupna dropa.

    Najlepszy wartość granitu do ceny kupna dropa ma
    matczyna miłość 0.79
    mroczni kapłani 0.78
    okradanie bogatych 0.72
    wikingowie 0.55
    Wiktorek 0.43
    dzieci sawanny 0.35
    ryczący byk 0.33
    proch 0,32
    czarni 0,26

    Reasumując - numer 1 i 2 w moim przekonaniu (liczby nie kłamią - chyba że jest błąd w cenach za obiekty) pod względem wartości dropa to "mroczni kapłani" i "wiktor podstępny".

    Macie pytania lub inne spostrzeżenia - chętnie odpowiem.

    Kris
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Kupowanie dropa-W1_Katrin3 opłacalnośc przygód wersja1.12_kty45_2013_05_15_172940.png, 
wyświetleń: 231, 
rozmiar: 10.7 KB, 
ID: 1075.   Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Kupowanie dropa-W2_Katrin3 opłacalnośc przygód wersja1.12_kty45_2013_05_15_172951.png, 
wyświetleń: 239, 
rozmiar: 10.7 KB, 
ID: 1076.   Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Kupowanie dropa-W3_Katrin3 opłacalnośc przygód wersja1.12_kty45_2013_05_15_173001.png, 
wyświetleń: 295, 
rozmiar: 10.8 KB, 
ID: 1077.   Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Kupowanie dropa-W4_Katrin3 opłacalnośc przygód wersja1.12_kty45_2013_05_15_173009.png, 
wyświetleń: 475, 
rozmiar: 11.0 KB, 
ID: 1078.  
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowane przez kty45 ; 16.05.2013 o 09:49 Powód: daodanie ryczącego byka i dziecie sawanny

  8. #18
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    nigdzie nie widze ryczącego byka w tych zestawieniach...
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  9. #19
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to że ludzie często kupują drop z czarnych jest podyktowane często występującym zadaniem gildii "Ukończ przygodę czarni rycerze", bo tak naprawdę to ta przygoda nie jest atrakcyjna dla ludzi z wysokim lvl(zwłąszcza 50), marna szansa na granit, mistrzowska bron staje się prawie bezużyteczna (czytaj tania), mroczna forteca to nie jest az taki rarytas dla większości, 2 i 5 slot to w ogóle pominę, a o 8 raczej nie ma co wspominać.

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Duszysko40 Zobacz posta
    nigdzie nie widze ryczącego byka w tych zestawieniach...
    Na wykres się nie załapał - przez przypadek.
    W zestawieniu jest.
    WO dropu 0,28/1,31/3,31 podobnie jak matczyna lub wikingowie.
    WO granitu 0,33 więcej niż Czarni mniej niż Wikingowie.

    Nie mam też dzieci sawanny i zakazanych eksperymentów - powód - nie mogłem nigdzie znaleźć cenę kupna dropa.
    Ostatnio edytowane przez kty45 ; 14.05.2013 o 19:25 Powód: dodanie info

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.