Zobacz wyniki ankiety: Który pomysł lepszy nielimitowy czy na paczki?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nielimitowy

    24 77.42%
  • Na paczki

    7 22.58%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Magazyn Prowiantu i Koszary

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    269
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Magazyn Prowiantu i Koszary

    Magazyn Prowiantu
    Tak jak w temacie zacząłem chodzi o kolejkę budowania dla tych oto budynków. Między innymi o skrócenie czasu wklepywania np. woni, aby uzyskać 2500 woni trzeba kliknąć 3x. Aby uzupełnić złoża w szybszym tempie można by zmienić limitowe budowanie (25) na bez limitowe np. aby od razu kliknąć 100,000 woni i niech się buduje oszczędzi to czasu na same klikanie które jest strasznie denerwujące.

    Koszary
    Natomiast w koszarach ta sama sytuacja budowa 2000 rekrutów to siedzimy 10minut i klikamy i klikamy a można by natychmiastowo wklepać 1850 rekrutów i niech się budują. Budowa 25 rekrutów na poziomie koszar (5) schodzi jakieś 15 minut, a więc przy budowie 1850 rekrutów będziemy czekać jakieś 18 i pół godziny.

    Sumując:
    Magazyn prowiantu aby uzyskać np. 100k pokarmu dla ryb czyli 40 paczek po 2500 trzeba kliknąć 1x na magazyn prowiantu, 40x na ilość 2500 pokarmu dla ryb, następnie 40x na kratkę (OK). Same klikanie budowy to nic, po wybudowaniu 100k rybek trzeba dodać je jeszcze w odpowiednie miejsce a wiec robimy tak 40x klikamy na gwiazdę, 40x wybieramy pokarm dla ryb i na szarym końcu 40x docelowe miejsce pokarmu. Takie powtórzenia gracze którzy maja kilku rybaków muszą wykonywać bardzo często nie mówię tylko o sobie.

    Koszary powinny być budowla która jest rekrutacją i szkolnictwem dla naszej armii. Ułatwiając grę przy robieniu przygód np. Wiktora Podstępnego dla poziomów 48+ z weteranem jest to armia 1033R 65O 105Ż 196EŻ 200K 158Pu 71Ku przy stratach 853-1032R 65O 79-105Ż 128K. Gdy skończyliśmy przygodę można od razu odbudować straty w jednostkach jakie zrobiliśmy nie bawiąc się w żadne liczenie paczek po 25 sztuk. Nie chodzi tutaj o automatyczna odbudowę naszych strat po zakończonej przygodzie, straciłeś 1k rekrutów to nie stoisz i nie klikasz 50x rekrutów tylko 1x piszesz 1000 rekrutów i czekasz aż się wybudują.

    Dodatkowe pomysły:
    Możliwość budowania w magazynie prowiantu i koszarach nadal jednostek po (25) ale dodatkowo zamontować pod tym pasek który informuje nas o liczbie wybranych paczek np. 20 paczek rekrutów po 25 sztuk.
    Możliwość przesuwania w kolejce budowania. Takie rozwiązanie było by najlepszym rozwiązaniem gdyż w zadaniach gildyjnych czasami się trafia na doładowanie złów woni bądź pokarmu dla ryb wtedy przesuwamy odpowiedni element na drugą pozycje (pierwsza jest już zajęta bo coś już budujemy).

    Reasumując czy takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem? Sami zdecydujcie ale rozmawiając ze znajomymi z Nowej Ziemi to byłoby bardzo dobre rozwiązanie dla wielu z nas. Proszę o wasze wypowiedzi i opinie.
    Ostatnio edytowane przez Bloodshed ; 17.04.2013 o 16:04

  2. #2
    Osadnik Awatar qpon777
    Dołączył
    15.05.2012
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kwestia kolejki budowania jest bardzo istotna! Popieram
    Ostatnio edytowane przez qpon777 ; 12.04.2013 o 07:44

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardzo dobry pomysł godny rozważenia. Klikanie od pewnego poziomu poprostu utrudnia granie i zabiera czas który można poswięcić na krótką przygode
    POPIERAM

  4. #4
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Na początek radzę zapoznać się z tematem: http://forum.thesettlersonline.pl/threads/22662 bo i ankieta i sama propozycja daleko odbiega od regulaminu tego działu.

    Nic nie czytacie forum, takich tematów było już całe mnóstwo. Pomysł dobry, ale wątek jest klonem co najmniej kilku już istniejących tematów. Poza tym widzę małą sprzeczność - najpierw proponujesz zniesienie ograniczenia 25 szt, a potem wyskakujesz z "dodatkowym pomysłem" w postaci paska z liczbą wybranych paczek po 25 szt. No to albo rybki albo akwarium.

    A co do przerzucania wyprodukowanych doładowań np. do złoża mięsa czy ryb, dla mnie wystarczyłaby możliwość przypięcia menu gwiazdy żeby się małpa nie zamykała za każdym razem jak wybiorę paczuszkę rybek do wrzucenia.
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 12.04.2013 o 09:56

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2012
    Posty
    117
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Popieram.
    Tu rozwiążesz problemy techniczne - http://forum.thesettlersonline.pl/th...zwi%C4%85zania
    Wejdź, jeśli chcesz znać rozwiązania banalnych problemów.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Popieram i proszę też o odnawianie pól z automatu bez klikania w niepotrzebne okienka

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Czarci Gaj
    Kolejka "budowania" w koszarach/magazynie prowiantu i możliwość zadawania dużych poleceń to coś co naprawdę jest potrzebne.
    Fajnie by było, jakby w koszarach po kliknięciu np rekrut był pasek (jak obecnie w handlu ograniczony miejscem w magazynie) ograniczony aktualną ilością bezrobotnych osadników.

  8. #8
    Osadnik Awatar Stochlik
    Dołączył
    04.05.2012
    Posty
    234
    Serwer
    Nowy Świat
    fajne popieram

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ja też jestem za tym pomysłem koszar i magazynu, łącznie z niezamykającą się gwiazdą

  10. #10
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie ma Odpowiedzi "NIE" więc ankieta jest wymuszeniem odpowiedzi zgodnych z narzucanym pomysłem.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.