Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Monety - ostatnia wypowiedź

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    24.03.2013
    Posty
    51
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Monety - ostatnia wypowiedź

    Nie jestem lwem salonowym, powiem bez ogródek.
    Podobno jest demokracja i można robić prawie wszystko /w szczególności dyskutować/, jeżeli tylko - płaci się podatki i nie obraża Pana Prezydenta.
    Według mnie dyskusja o pieniądzu i używanie w niej nazw walut różnych państw nie stoi w sprzeczności z regulaminem forum.
    A straszenie paragrafami to przypomina mi czasy komuny / a w szczególności wszechobecną cenzurę/.
    Tylko wtedy zamazywali, a zaraz moderują /bez obrazy Pana moderatora, prywatnie zapewne fajnego gościa, taka jego praca/.
    Mało tego, zastraszanie odpowiedzialnością zbiorową trąci mi czasami okupacji. I zapewne stoi w sprzeczności z polskim prawem!
    Należy tak naprawdę obawiać się hakerów, bo ci to mogą narobić niezłego spustoszenia, a nie uczciwych graczy .

    Podjąłem decyzję o wypowiedzi po wielogodzinnych przemyśleniach i jest to moja ostatnia wypowiedź w dyskusji.

    Panu moderatorowi pozostawiam decyzję,
    Czy pozwolić temu wątkowi toczyć się dalej , czy ponownie zamknąć.

    Pozdrawiam wszystkich graczy i Pana moderatora.

    K.G.

  2. #2
    Osadnik Awatar JackDanieIs
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Kolonia
    Nie mam pojęcia do czego się odnosisz, więc z łaski swojej dodaj o co.. się rozchodzi.
    No fuck was given that day.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zakładam, ze chodzi o zakończony wątek odnoszący się do formy oznaczania monet w skrócie jak proponowałeś "$t". Oczywiście w wątku zostało wytłumaczone że obecnie używa się formy "m".

    Moja wypowiedź dotycząca zakazu używania formy PLN miała na celu zwrócenie uwagi, że używanie skrótu PLN mogłoby zostać odebrane jako chęć sprzedaży przedmiotu dostępnego w grze za realne pieniądze co jest zakazane i może spowodować, że na konto zostanie nałożona blokada.

    Oczywiście można rozmawiać o realnych walutach, ale nie w połączeniu z wirtualnymi dobrami.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    24.03.2013
    Posty
    51
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Podobno tylko głupcy nie zmieniają zdania, a nie chciał bym być za takiego uważany.
    Pozwolę sobie /zachęcony zielonym światłem do Pana moderatora i tu go serdecznie pozdrawiam/. zabrać jednak głos w dyskusji.

    Tak, jest to kontynuacja zamkniętego /skądinąd na moją prośbę/ wątku Monety.


    Wiemy już że, na polskich serwerach gry settlers nie wolno używać skrótów nazw istniejących walut.
    Słowem znaki zakazane w grze settlers to między innymi:

    Uwaga: Znaki zakazane!
    PLN
    EUR
    CHF
    GBP
    JPY
    RUB
    i inne, tu nie wymienione skróty walut.

    Bo grozi nam za to blokada konta i mogą zablokować konta naszych znajomych /słowem, trzeba baczyć na to co się pisze/.

    Porozmawiajmy więc o tym, czy moneta skrót m dla określenia pieniądza nas zadawała.
    Czy może nazwać go jakoś ciekawiej?

    Z racji że akcja gry rozgrywa się w czasach średniowiecza , a w owym czasie w prawie całej obecnej europie królował Dukat.

    Moja kolejna propozycji to: polski ,złoty, królewski , Dukat skrót DUK

    Proszę o inne propozycje ciekawych nazw.
    Ostatnio edytowane przez dominik200613 ; 11.04.2013 o 04:42

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Internet nie ma ograniczeń państwowych ponieważ nie ma określonych granic. Jeżeli już jakieś prawo ma obowiązywać to prawo kraju w jakim powstała gra albo prawo międzynarodowe. Np. Unijne.
    Więc prawo polskie w tej grze raczej nie istnieje.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    dominik200613: dlaczego na siłę chcesz zmieniać coś co doskonale funkcjonuje już ponad rok?

    Pozdrawiam
    Mod Zkarecony

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    24.03.2013
    Posty
    51
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Piotru70
    Nie mogę się z tobą zgodzić, żyjemy /mieszkamy/ w Polsce - więc musimy przestrzegać przede wszystkim jej prawa /być możne nie doskonałego/, ale zawsze prawa.
    W niektórych dziedzinach prawa Unii Europejskiej. Ale to większa dyskusja i nie to forum!

    A wątek nie o tym, /prawda Panie moderatorze/.

    MOD_Zakręcony

    Bo może być, na przykład doskonalsze...



    pozdrawiam
    K.G
    Ostatnio edytowane przez dominik200613 ; 11.04.2013 o 11:21

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar JackInTheBox
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem zdumiony, że cały czas z uporem maniaka usiłujesz forsować swój pomysł, Dominiku - byłoby niezasłużonym komplementem powiedzieć, że cieszy się on znikomym zainteresowaniem.
    Zielonego, żółtego ani nawet szarawego pojęcia nie mam jak Twój wspaniały wynalazek miałby cokolwiek zmienić, polepszyć, sprawić, że będzie się nam żyło lżej i dostatniej - słowem 'udoskonalić'.
    Jeden thread odnośnie w/w skrótu został już usunięty - ten niechybnie podzieli los starszego brata.
    A odpowiadając na zadane przez Ciebie pytanie: tak, 'm' jako moneta może być - 'zadowala' mnie i nie ma tutaj miejsca na innowacyjność (albo ja nie potrafię tego pojąć w swym ograniczeniu)


    Ah... i jeśli poważnie myślisz, że ta zmiana może w jakiś magiczny sposób polepszyć nasze doznania z obcowania z Osadnikami, to zawsze możesz zasugerować zmiany w dziale forum "Pomysły i sugestie", bo tutaj zaglądają jednak głównie gracze związani z serwerem Nowy Ziemniak.
    Ostatnio edytowane przez JackInTheBox ; 11.04.2013 o 23:38
    (•_•)

    ( •_•)>⌐■-■

    (⌐■_■)

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    24.03.2013
    Posty
    51
    Serwer
    Nowa Ziemia
    JackInTheBox

    Odpowiadając na Twój nieco żartobliwie sformułowany post, /też niekiedy potrafię być wesoły/.

    Cieszę że podoba Ci się m i szanuję twój wybór.
    Mi m się nie podoba więc uszanuj mój.
    Wyjaśnienie słowa udoskonalić znajdziesz u wujka google.pl /szkoda tylko, że jeszcze tego nie wiesz, bez obrazy/
    Słowo moneta zostało przetłumaczone na język polski z amerykańskiej wersji gry niezbyt trafnie /podobnie jak choćby nazwy przygód. O zgrozo jakby to umiały przeczytać 7 latki !. Tak jak ja to potrafię/.
    Ale to jest tylko moje skromne zdanie.

    K.G.
    Ostatnio edytowane przez dominik200613 ; 12.04.2013 o 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.