Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [Poradnik] Blok ostatnia forteca - Czarni Rycerze - Weteran bez Puszkarzy

  1. #1
    mktiger

    [Poradnik] Blok ostatnia forteca - Czarni Rycerze - Weteran bez Puszkarzy

    Witam.
    (EDIT: Moje opracowanie w sumie niepotrzebne - bo blok taki zostal opisany w tym poradniku http://forum.thesettlersonline.pl/th...weteran-250%29, którego nie zauwazylem )

    Jako że znalazłem tylko jeden blok na ostatnią fortecę w Czarnych Rycerzach, niestety dostępny od 48 lev, postanowiłem go zmodyfikować pod moje możliwości.

    Całą przygodę robię wg poradnika Poznańczyka - Wersja 250 z Kusznikami
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...ll=1#post36696

    Blok obozu 10 przy ataku na Mroczna Fortecę 11.

    10. (obóz): (50WŁ + 100EŻ) [54EŻ 144K]
    11(W). (Mroczna Forteca): (50EŻ + 50Ku + 25P + 1 Wielka Berta) [25Och + 110Ł + 115Ku] [ (25Och + 110Ł)]



    Z Garnizonu 10 wysyłamy zwykłego generała ( z tawerny) na obóz 10, zaraz po nim z W puszczamy Weterana na Fortecę 11.

    Blok robiłem na razie jeden raz, ale wyliczenia mam podobne jak w poradniku Poznańczyka - 3 rundy różnicy miedzy obozami. Z lekkim lagiem wyszedł bez problemu. W miarę możliwości jeśli wystąpią problemy będę aktualizował temat.
    Ostatnio edytowane przez mktiger ; 14.09.2013 o 20:17

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Kolonia
    Blok w tym ustawieniu działa także w wersji od 48 levelu (z puszkarzami). Droga weterana do obozów przeciwnika jest krótsza niż w oryginalnym bloku Poznańczyka przez co szybciej skończymy przygodę.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    18.08.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Udało się nawet z :10. (obóz): (50WŁ + 100EŻ) [53EŻ 144K] bo w poradniuku Poznańczyka do przygody wysyła się tylko 144 konie

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    131
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W proponowanych składach blok może trwać zbyt krótko.
    Poznańczyk: min 7 rund + przegrana = 140 sek

    mktiger: min 8 rund + przegrana = 160 sek


    proponuję mój skład: min. 7 + wygrana = 180 sek (dodatkowo jeśli blok nie wyjdzie, to bloker i tak wygra, więc nie stracisz całego wojska z bloku)


    Dodatkowo do ataku na fortecę należy dodać 1WŁ, co skróci czas niszczenia fortecy - wskazówka od Judosław
    z 1WŁ czas (fast): 70-90
    http://settlersonlinesimulator.com/d...dventure_id=15

    bez 1WŁ czas (fast): 80-120
    http://settlersonlinesimulator.com/d...dventure_id=15
    Ostatnio edytowane przez SrolusIII ; 11.09.2013 o 21:54

  5. #5
    mktiger
    Oczywiście jak to jest przy blokach , ryzyko zawsze jest, ale jak zaznaczyłem - blok z lekkim lagiem wyszedl bez problemu, zreszta za kazdym razem gdy robilem CR blok mi wychodzi. Swoje obliczenia opieram raczej na średniej ilości zwycięstw czy walk ogólnie - w tym wypadku - w 9 rundach, a 7 rund trwa walka tylko raz na 2200 A nam zależy żeby walczyli dłużej, a nie wygrali - to oczywiste, prawda?
    Tych tabelek odnośnie niszczenia budynków to za bardzo nie ogarniam

    Co do tego 1 WŁ to sam nie wiem, zawsze może byc tak ze buga przez przypadek naprawią i wtedy nie będzie to mialo znaczenia
    skąd te wyliczenia 70-90 i 80-120 ? poza tym trzeba do skladu wojska dodać


    pajkopajko - dobra uwaga, jakoś to przeoczyłem, zawsze na przygody biorę więcej wojska - zaokraglam , na szczęście dużych różnic nie ma, w tym wypadku lepiej bedzie 54EŻ lub 55EŻ i 144K
    Ostatnio edytowane przez mktiger ; 14.09.2013 o 20:16

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    131
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez mktiger Zobacz posta
    Oczywiście jak to jest przy blokach , ryzyko zawsze jest, ale jak zaznaczyłem - blok z lekkim lagiem wyszedl bez problemu, zreszta za kazdym razem gdy robilem CR blok mi wychodzi. Swoje obliczenia opieram raczej na średniej ilości zwycięstw czy walk ogólnie - w tym wypadku - w 9 rundach, a 7 rund trwa walka tylko raz na 2200 A nam zależy żeby walczyli dłużej, a nie wygrali - to oczywiste, prawda?
    Teoretycznie tak, chodzi o to aby walka w blokowanym obozie trwała jak najdłużej. Tylko po co nam blok, który statystycznie raz na 10 nie wyjdzie? Nie liczyłem dla tego przypadku, ale strata tych 54EŻ i 144K raz na dziesięć może się okazać nieopłacalna i lepiej robić bez bloku :P
    Dodatkowo, jeśli blok jest wygrywający, to w razie wtopy (duże lagi, przydzielony błędny skład dla wetka) nie tracisz całego wojska wysłanego na blok

    Cytat Zamieszczone przez mktiger Zobacz posta
    Tych tabelek odnośnie niszczenia budynków to za bardzo nie ogarniam
    Co do tego 1 WŁ to sam nie wiem, zawsze może byc tak ze buga przez przypadek naprawią i wtedy nie będzie to mialo znaczenia
    skąd te wyliczenia 70-90 i 80-120 ? poza tym trzeba do skladu wojska dodać
    Nie zakładałbym aby ten 1WŁ był błędem i miało się to zmienić, a biorąc pod uwagę, że go nie dajesz, to aby Twój blok się udał w blokowanym obozie muszą walczyć 9 rund + wygrana, co oznacza, że dla składów

    - 53E 146K w 1+53+54+121 = 229 przypadkach na 2200 blok nie wyjdzie ~ 1/10


    - 54E 144K w 1+139+12+59 = 211 przypadkach na 2200 blok nie wyjdzie ~ 0,9/10


    - 55E 144K w 27+621+7 = 655 przypadkach na 2200 blok nie wyjdzie ~ 2,9/10

  7. #7
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    Teoretycznie tak, chodzi o to aby walka w blokowanym obozie trwała jak najdłużej. Tylko po co nam blok, który statystycznie raz na 10 nie wyjdzie? Nie liczyłem dla tego przypadku, ale strata tych 54EŻ i 144K raz na dziesięć może się okazać nieopłacalna i lepiej robić bez bloku :P
    Dodatkowo, jeśli blok jest wygrywający, to w razie wtopy (duże lagi, przydzielony błędny skład dla wetka) nie tracisz całego wojska wysłanego na blok
    Hehehe nawet nie wiesz czemu ustawiasz, aby był blok wygrywający ;-p (ponieważ zyskujesz kilka sekund na pasku postępu).

    przykład:
    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    proponuję mój skład: min. 7 + wygrana = 180 sek
    tutaj jest błąd bo animacja pasku postępu przy wygranej nie trwa 40 sekund, będzie nie 180 sek ale 160sek

    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    mktiger: min 8 rund + przegrana = 160 sek
    tutaj przykładowo mamy ~50% szansy, że walka będzie trwała 180 sek


    Oczywiście powyższe obliczenia są dla najczarniejszego scenariusza, gdzie szansa wystąpienia w przypadku propozycji @mktiger'a wynosi 4,86%, a w przypadku @SrolusIII'a wynosi 14,86%.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 19.09.2013 o 01:51

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    131
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    Teoretycznie tak, chodzi o to aby walka w blokowanym obozie trwała jak najdłużej. Tylko po co nam blok, który statystycznie raz na 10 nie wyjdzie? Nie liczyłem dla tego przypadku, ale strata tych 54EŻ i 144K raz na dziesięć może się okazać nieopłacalna i lepiej robić bez bloku :P
    Dodatkowo, jeśli blok jest wygrywający, to w razie wtopy (duże lagi, przydzielony błędny skład dla wetka) nie tracisz całego wojska wysłanego na blok
    Hehehe nawet nie wiesz czemu ustawiasz, aby był blok wygrywający ;-p (ponieważ zyskujesz kilka sekund na pasku postępu).
    Proponuję przeczytać jeszcze raz lub dwa ZE ZROZUMIENIEM, gdyż nigdzie nie napisałem, a nawet nie zasugerowałem, abym nie wiedział dlaczego blok ma być wygrywający - wręcz przeciwnie, nawet podałem dlaczego blok powinien być wygrywający.
    Gdybyś czytał również moją wcześniejszą wypowiedź (ups, czytałeś na co wskazuje poniższy tekst) wiedziałbyś, że proponowany prze zemnie blok ma 100% wygranej.

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    przykład:
    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    proponuję mój skład: min. 7 + wygrana = 180 sek (dodatkowo jeśli blok nie wyjdzie, to bloker i tak wygra, więc nie stracisz całego wojska z bloku)
    tutaj jest błąd bo animacja pasku postępu przy wygranej nie trwa 40 sekund, będzie nie 180 sek ale 160sek
    Wytłumacz mi jak walka zwykłym generałem trwająca 7 rund + wygrana może trwać 160 lub 180 sekund? Jak dla mnie 7*20(7 rund) + 40(pasek wygrywania) zawsze daje 180 sek.

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    mktiger: min 8 rund + przegrana = 160 sek
    tutaj przykładowo mamy ~50% szansy, że walka będzie trwała 180 sek
    Nie interesuje mnie blok, który choćby w 10% może zakończyć się niepowodzeniem. Jesli Ty takie akceptujesz, to nie ma tematu.

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Oczywiście powyższe obliczenia są dla najczarniejszego scenariusza, gdzie szansa wystąpienia w przypadku propozycji @mktiger'a wynosi 4,86%, a w przypadku @SrolusIII'a wynosi 14,86%.
    Jak już udowodniłem powyżej, mój blok trwa zawsze 180 sekund, a do tego walka przez dodanie 1WŁ jest krótsza, więc blok w 100% pewny. @mktiger'a niestety nie jest, co też wykazałem we wcześniejszej odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez SrolusIII ; 19.09.2013 o 22:12

  9. #9
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    Proponuję przeczytać jeszcze raz lub dwa ZE ZROZUMIENIEM, gdyż nigdzie nie napisałem, a nawet nie zasugerowałem, abym nie wiedział dlaczego blok ma być wygrywający - wręcz przeciwnie, nawet podałem dlaczego blok powinien być wygrywający.
    Gdybyś czytał również moją wcześniejszą wypowiedź (ups, czytałeś na co wskazuje poniższy tekst) wiedziałbyś, że proponowany prze zemnie blok ma 100% wygranej.
    chłopcze problem z czytaniem widzę że papugujesz innych a nie wiesz czemu to robisz ;]

    Cytat Zamieszczone przez noob SrolusIII
    Dodatkowo, jeśli blok jest wygrywający, to w razie wtopy (duże lagi, przydzielony błędny skład dla wetka) nie tracisz całego wojska wysłanego na blok
    tiaaaa... i jakbyś niby wiedział , to że animacja przy wygranym bloku w normalnym obozie wynosi 20 sekund, czyli zyskujemy 1 rundę , a bloki się tak układa aby blokował jak najdłużej.

    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    Wytłumacz mi jak walka zwykłym generałem trwająca 7 rund + wygrana może trwać 160 lub 180 sekund? Jak dla mnie 7*20(7 rund) + 40(pasek wygrywania) zawsze daje 180 sek.
    20 sekund ^_^ dla normalnego obozu, nie wierzysz zablokuj go wpierw o policz ile trwa animacja.

    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    Nie interesuje mnie blok, który choćby w 10% może zakończyć się niepowodzeniem. Jesli Ty takie akceptujesz, to nie ma tematu..
    z matematyki nie zdasz ^_^ bloki sie robi aby trwały najdłużej a nie wygrywały

    Cytat Zamieszczone przez SrolusIII Zobacz posta
    Jak już udowodniłem powyżej, mój blok trwa zawsze 180 sekund, a do tego walka przez dodanie 1WŁ jest krótsza, więc blok w 100% pewny. @mktiger'a niestety nie jest, co też wykazałem we wcześniejszej odpowiedzi.
    no mktiger ma lepszy blok... musisz to przyznać bo w najgorszym przypadku trwa tyle samo co twój.. a jest duża szansa, że będzie trwał więcej. Dodatkowo mówimy o najgorszym scenariuszu, w przypadku propozycji @mktiger'a wynosi 4,86% szansy na wystąpienie, a w przypadku @noob_SrolusIII'a wynosi 14,86% szansy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.