Zobacz wyniki ankiety: I co o tym myślicie?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Wszystko na tak!

    10 55.56%
  • Tylko zmiany w domkach

    2 11.11%
  • Tylko dodanie nawodnych dróg

    2 11.11%
  • Żadna ze zmian

    4 22.22%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pływające domki i takie tam...

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat

    Pływające domki i takie tam...

    Te pływające domy to fajna sprawa szkoda tylko że jest tak mało na nie miejsca. Tak się zastanawiam czy nie można by wprowadzić możliwości budowania domków na wybrzeżu – połowa budynku na ziemi połowa jest styczna z wodą. Można by dzięki temu tworzyć osiedla ala Wenecja.

    Skoro już mamy te domki pływające to może warto zastanowić się nad utworzeniem nawodnych dróg. Budowane byłyby na takiej zasadzie jak ulice tylko wymagałyby drewna i kamienia. Dodatkowo takie ulice dawałyby nowe miejsca połowu ryb – na otwartych wodach.

    W przypadku wprowadzenia PvP i wdrożenia pomysłu z portem, takie drogi mogłyby służyć jako miejsce postoju statków.

  2. #2
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Budowanie domków na wybrzeżu... Niekoniecznie, ale mogliby zwiększyć ilość miejsca na wodzie pod ich budowę. I zwiększyć limit zdobycia owych domków.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 30.03.2013 o 01:24

  3. #3
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A po co ci więcej miejsca na te domki skoro jest ich ograniczona ilość? 5 do kupienia na evencie, dodatkowe 3 będzie można kupić po evencie za klejnoty, bez możliwości handlowania nimi. I nie sądzę, żeby to się miało zmienić

    Obecnie drogi nie pełnią żadnej funkcji oprócz np. zaznaczania sobie miejsc pod budowę. Wprowadzenie dróg, które miałyby pełnić jakąś funkcję w grze to chyba zbyt duża ingerencja w mechanikę gry. Poza tym chyba nie mam ochoty na to, żeby z TSO zrobili drugie Anno bo jakoś tak mi właśnie zalatują Twoje pomysły.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Cóż nie wiedziałem że limit budynków będzie również PO evencie. Ale nadal sądzę że lepiej by wyglądały mając styczność z lądem - jakoś nie wyobrażam sobie takich samotnych pałaców na środku morza/jeziora.
    Jeśli chodzi o te pomosty/drogi, tak naprawdę zmieniałyby one niewiele - tworzyłyby one sztuczne pole manewru dla osadników w miejscu normalnie niedostępnym i tyle. Budując pomost tworzymy dodatkową ścieżkę po której można się przemieszczać. A co do podobieństwa do Anno to nigdy w to nie grałem

  5. #5
    Osadnik Awatar Hersmen
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    A po co ci więcej miejsca na te domki skoro jest ich ograniczona ilość? 5 do kupienia na evencie, dodatkowe 3 będzie można kupić po evencie za klejnoty, bez możliwości handlowania nimi. I nie sądzę, żeby to się miało zmienić

    Obecnie drogi nie pełnią żadnej funkcji oprócz np. zaznaczania sobie miejsc pod budowę. Wprowadzenie dróg, które miałyby pełnić jakąś funkcję w grze to chyba zbyt duża ingerencja w mechanikę gry. Poza tym chyba nie mam ochoty na to, żeby z TSO zrobili drugie Anno bo jakoś tak mi właśnie zalatują Twoje pomysły.
    No to nawet jeśli ten plan miałby się wdrążyć w życie to zwiększyli by limit budowania tych domów na wodzie i tak jak kolega wyżej bylo by więcej miejsca na nie. Dla mnie to ciekawy pomysł szczególnie z tymi statkami. Można by bylo dorzucić opcje zarzucania sieci na ryby które wyjmuje się załóżmy po kilku godzinach i robi się np. ze zboża hehe. Nawet ciekawe, ciekawe... Oby zaistniało
    Pozdro Hersmen

  6. #6
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    budynek na wodzie generujący ryby z niczego był by fajny :P

    A miejsca po zakupie rezydek na wodzie jeszcze sporo zostaje, wiec być m,oże BB ma jakiś plan na ich wykorzystanie, kto wie.

  7. #7
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    budynek na wodzie generujący ryby z niczego był by fajny :P

    A miejsca po zakupie rezydek na wodzie jeszcze sporo zostaje, wiec być m,oże BB ma jakiś plan na ich wykorzystanie, kto wie.
    Co jak co, ale jestem pewien, ze jak wprowadzono chatę łowcy jeleni, to na najbliższy event mogliby wprowadzić takiego rybaka.
    Doładowywanie złóż ryb jak i mięsa jest gorsze od wysyłania 15 geologów 3x dziennie.
    PS. nie mam 15 geologów. :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.