Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Popieram

    10 18.18%
  • Jestem PRZECIW

    42 76.36%
  • Jest mi to obojętne

    3 5.45%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Element ryzyka w przygodach

  1. #1
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Element ryzyka w przygodach

    Przewidywalność w końcu nudzi, a klepanie przygód "z automatu" szczególnie. Jest na to rada:

    Wprowadźmy do każdej przygody element ryzyka, którego nie da się przewidzieć.

    Proponuję:

    1. Dodać do każdej przygody po 5 silnych pułapek które nie będą widoczne.

    a) Pułapka uruchamia się po wejściu Generała w jej obszar oddziaływania. Skład pułapek losowo zmienny.

    b) Za pokonanie pułapki, proponuję specjalny bonus w postaci dodatkowego XP lub nagrody w luksusowych surowcach.


    2. W najtrudniejszych / najdroższych przygodach, proponuję wprowadzenie także dodatkowo pułapek i obozów agresywnych.

    Takie pułapki i obozy miałyby ukryty znacznie większy obszar oddziaływania, generowany każdorazowo losowo. Dało by to możliwość zaatakowania obozów gracza nawet równoczesnego z pułapki i z obozu. Uniemożliwiło by to także, atakowanie tylko obozu Przywódcy z pominięciem innych obozów gdyby taki agresywny obóz chronił przywódcę.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 21.03.2013 o 23:27

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    25.01.2013
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    Jestem na nie. Jeżeli mają być pułapki generowane w losowym składzie i losowym miejscu to zaraz będzie miliard poszkodowanych graczy, ponieważ jego kolega zrobił przygodę a on wytracił 500 konnych na mrocznych, bo tak się pułapki trafiły. Poza tym niewątpliwie ceny dropów by poszybowały w górę. Proponowane rozwiązanie również dosłownie zmieszałoby z błotem przygody, które są mniej opłacalne od pozostałych. Nie widzę robienia Dzieci czy Zakazanych z takim prezentem. Gdyby takie ryzyko miało mieć sens to moim zdaniem musieliby pomajstrować przy dropach z przygód, zmieniać je itp. itd. a to ciągnie za sobą nowe problemy.

  3. #3
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ Ojcu

    I o to właśnie chodzi - niechby te ceny poszybowały bo magazyny pęcznieją przynajmniej na moim serwerze. Rozwaloną gospodarkę TSO trzeba znormować jak najszybciej, albo rzeczywiście sens tej gry będzie coraz mniejszy
    O poszkodowanych sie bym nie martwił - bo jeśli kogoś myślenie boli to nie ma na to rady. Przygody nudzą już wielu graczy - wystarczy poczytać w co drugim wątku jak to sie Ci z 50 lvl już nudzą i nie maja o co grać

    Gdyby BB wraz z tymi zmianami które proponuję wprowadziło kilka innych zmian w dropach i XP plus nowinki, to gra byłaby mniej przewidywalna i ciekawsza
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 21.03.2013 o 19:24

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    25.01.2013
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    Zgadzam się, że wieje nudą dla wyższych poziomem graczy. Ale prędzej bym był za wprowadzeniem zupełnie nowych przygód. Poza tym to rozwiązanie bardzo uderza bądź nawet likwiduje możliwości bloków.

    Nie wiem jak ty to widzisz, ale ja to widzę w dwóch wariantach:
    1. Pułapki będą losowo się pojawiały wg jakiegoś systemu, który po czasie zostanie rozgryziony i będzie każdy wiedział gdzie szukać. Będzie puszczał gienka 1r i zawracał jak się nadzieje czy coś w ten deseń.
    2. Pułapki będą się całkowicie losowo pojawiały i praktycznie niemożliwym będzie ich sprawdzenie nie licząc puszczania gienków wszędzie gdzie się da.

    Ja generalnie się nie znam na stronie technicznej, ale pierwsze rozwiązanie skończy się puszczaniem takich oto czujek i w zasadzie będzie tylko przeszkadzać, a drugie rozwiązanie zniechęci wiele osób do przygód i obciąży serwery. Jest i tak słabo a dodanie takich skryptów może być gwoździem do trumny.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dla mnie pułapka która jest widoczna na mapie przygody to nie pułapka tylko "bubelek" - z zasady pułapka ma zaskoczyć, a tu lipa. Pułapka powinna także być agresywna ( zasadzka). Jeśli rozbijamy obóz w zasięgu jej działania to powinien nastąpić atak zaczajonych wojsk. Powinny być także agresywne obozy, a to po to, by nie kombinować z pokonaniem obozu przywódcy i pominąć kilka dalszych, bo w takim wypadku agresywny obóz może przyjść np. z pomocą

    Można by tu zastosować różne kombinacje: pułapki/obóz/Przywódca. Przygoda stała by się atrakcyjniejsza i nieprzewidywalna

    Jeśli to ma zniechęcać do gry, to ja przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 22.03.2013 o 00:54

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli komuś nudzą się przygody z powodu ich szablonowości, wina leży tylko i wyłącznie po jego stronie. Poradniki oraz kalkulator walk są tylko opcjonalne, nie obowiązkowe. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z nich. Można samemu kombinować, wysyłać wojska, które wydają się odpowiednie po porównaniu opisów jednostek, używając tylko opcji szacunkowej dostępnej w grze. Można próbować atakować z różnych miejsc... I przy okazji nie uprzykrzać gry ludziom, którym może automatyzm odpowiadać ;)
    Jestem przeciwna.

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Powinny być także agresywne obozy, a to po to, by nie kombinować z pokonaniem obozu przywódcy i pominąć kilka dalszych, bo w takim wypadku agresywny obóz może przyjść np. z pomocą
    Jak sobie to wyobrazasz od strony technicznej ? Atakujesz oboz przeciwnika, a w srodku nagle pojawia sie 4x tyle wojska z okolicznych obozow ? Taki uklad po pierwsze moze calkowicie uniemozliwic wygranie niektorych walk, a po drugie, jesli nie uniemozliwi, to tez mozna sie szablonowo do tego przygotowac. Po trzecie, moznaby to calkowicie zniwelowac po prostu wybijajac wszystkich przeciwnikow po drodze - bo w tej grze wielokrotnie latwiej jest pokonac nawet i 10x 100 przeciwnikow, niz 400 naraz.

    Jedyne co w ten sposob osiagasz to nie zwiekszenie atrakcyjnosci gry tylko zwiekszenie strat, a wiec spowolnienie mozliwosci wykonywania przygod, a wiec jeszcze dalsze rozciagniecie rozgrywki w czasie i wiecej czasu spedzonego na patrzeniu, jak w wiosce produkuja sie miecze.

    Ta gra nie moze byc trudniejsza, bo jest zbyt prosta w konstrukcji i daje za male mozliwosci manipulowania rozgrywką (szczególnie, ze jest nastawiona bardziej na stronę ekonomiczną niz army management).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Sparkz

    Od strony technicznej nie jest to trudne. Ukrycie pułapek czy losowe wygenerowanie jednego agresywnego obozu obok każdego przywódcy z wielkim zasięgiem oddziaływania, tak aby nie pozwolił na bezkarne ataki jest możliwe. Każde przeniesienie obozu na mapie przygody było by ryzykowne, bo pułapki miały by wielki zasięg oddziaływania.

    Zgadzam się, że wydłuży to czas robienia przygód - ale mnie głównie chodzi o ten element ryzyka i niespodzianek na wojnie. Nie było by dwóch takich samych przygód, nie było by szablonowych nagród, XP itd. Każda przygoda byłaby inna.

    EDIT

    Oczywiście zapomniałem o najważniejszym. Te zmiany które proponuję, muszą być powiązane z wprowadzeniem nowego systemu rozgrywania bitew pod przyszłe PvP. .. inaczej mogło by się zdarzyć jak piszesz, że wygranie bitwy przez gracza było by niemożliwe.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 22.03.2013 o 12:00

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Już widzę narzekania...
    "Od miesiąca nie mogę zrobić żadnej przygody! Wiecznie tracę całe wojsko. Co mam robić? Jak dalej grać? Jak można schrzanić tak wspaniała grę" i wiele innych...
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 22.03.2013 o 16:41

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    25.01.2013
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    No cóż, może wolę łatwiznę, ale nie wyobrażam sobie, że na mrocznych mi pada 200k, bo się pułapeczka trafiła. Poza tym takie rozwiązanie oczywiście znów trafia w najsłabszych. Nie wyobrażam sobie, że przy takich warunkach na 26 gracz skończy mrocznych bez problemów.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.