Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Popieram

    10 18.18%
  • Jestem PRZECIW

    42 76.36%
  • Jest mi to obojętne

    3 5.45%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Element ryzyka w przygodach

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Złota Góra
    Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.
    Uderzy ono w nowych graczy i znacząco utrudni im grę.
    Ponadto ta gra jest rozrywką, nie ma charakteru wow czy innych gier gdzie ludzie spędzają wiele godzin dziennie i gra jest dynamiczna.
    Tu i tak się wszystko wlecze. Po wprowadzeniu takiego rozwiązania gra znacząco się wydłuży, spadnie grywalność, ludzie którzy przeznaczają na nią mniej niż godzinę dziennie odejdą.
    Dodatkowo wzrośnie frustracja graczy, np. kogoś kto na 2 lvl koszar robił 3 dni żołnierzy na przygodę i teraz stracił wszystko na pułapce. A już tym bardziej, że przygody są ograniczone czasowo.

    Parzysz na sytuacje mając klapki na oczach gracza z wysokim lewelem.

    Nie przemyślałeś tego z resztą, bo i tobie to nie przyniesie korzyści.
    Gracze z wysokim lewelem jak pewnie ty, po prostu będą mieli na stanie więcej wojska i będą podobnie jak teraz robić przygody. Tylko wydłuży się czas dostarczani wojska na przygodę, bo będzie go więcej trzeba wysłać. Straty zaś wrzucać się będzie w koszty przygody.

    No i przede wszystkim łatwo to obejść wysyłając generała z 1 rekrutem na zwiad przed właściwym atakiem
    Ostatnio edytowane przez The_Hihi ; 22.03.2013 o 22:54

  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    31
    Serwer
    Nowy Świat
    Już kiedyś o tym pisałem - osobiście jestem za wprowadzeniem losowości obozów - tak ich rozmieszczenia jak i składu (oczywiście na pewnym pułapie narzuconym przez stopień trudności przygody). Urozmaici to rozgrywkę bez narażania się na jakieś nie do przewidzenia wtopy.

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat
    mnie kazde utrudnienie i wprowadzenie nieprzewidywalnosci gry pasuje
    kiedys proponowalem nawet :

    ''by generalowie w drodze tracili losowo jakis % jednostek , przykladowo 10% , wysylamy 200 kusznikow a na mapce laduje 180 , to spowodowaloby wzrost cen kusz i innych mistrzowskich broni , moze nawet bylby sens je produkowc .... obecnie mam 500 kusznikow i nie rekrutowalem ich od pol toku , wg bezsens ...''

    oczywiscie odezwaly sie lemingi co chca jak baranki boze robic wszystko bez strat i najlepiej by wszystko za darmo dostawali , jeszcze pewnie by wojsko z martwych powstawalo ...

    ale kazdy ma jakis pomysl na gre ,,, niestety wiecze jej ulatwianie zabija miodnosc gry ....
    wprowadzili ''4 wiatry'' i od razu placz ze nie kazdy dal rade zrobic .... zenada , to tak jakby kazdy musial dostac w pelni rozbudowana wyspe od razu
    pozdr

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    25.01.2013
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    Ja bym nie ruszał obecnych przygód pod względem strat jednostek. Moim zdaniem takie coś można by połączyć z pomysłem nie pamiętam już kogo dotyczącym przygód morskich. Gdybyśmy mieli osobne budynki np. port i statek, którym moglibyśmy wysłać na przygodę morską wojsko, to można by wprowadzić właśnie takie coś jak strata wojska, wydłużyć czas docierania do strefy przygody z 30 minut do godziny. Tylko wtedy przygody te musiałyby być adekwatne do ryzyka ponoszonego przez gracza, czyt. Drop.

  5. #15
    Osadnik Awatar Hersmen
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Złota Góra
    Ale faktycznie ma trochę racji.. Zawsze wiesz ile masz zrobić wojska. Zawsze wiesz ile dostaniesz pd na koniec. Zawsze w przybliżeniu wiesz jaki drop dostaniesz.
    W sumie to nawet dobrze chociaż niewątpliwie nie jednemu by popsuło zamiary związane z przygodami co sprawia, że twój pomysł jest mało popierany. Ja postawiłem na tak chociaż sądzę, ze i tak nic z tego nie wyjdzie a administratorzy myślę, że nawet na stu pocentowe ankiety z pomysłami mało zwracają uwagi :P

  6. #16
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    mi to jest obojętne, z resztą jak większości wysokolvl ludziom, ale taka zmiana najbardziej by uderzyła w nowych, rozpoczynających przygody, dla nich kazda jednostka jest cenna, a jak jeszcze nie mogli byp przewidziec strat jako takich, to jak sie przygotować do przygody

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Kolonia
    takie rozwiązanie jest do przyjęcia tylko wtedy, jeśli zostanie zastosowane w całkiem nowej przygodzie - albo w starej "zmodyfikowanej" w ten sposób, o czym gracz zostanie uprzedzony zanim sie tam wybierze. w dodatku istnieją inne pomysły uatrakcyjnienia przygód, lub dodania całkiem nowych działających na innych zasadach.
    nikt nie byłby zmuszony do ich robienia, sam gracz by wybierał.
    oto przykład zmiany w przygodzie (opiszę go jeszcze oddzielnie w innym wątku):
    - ilość jednostek w obozie przeciwnika jest losowa, w już istniejącej przygodzie nie mogłaby przekroczyć oryginalnej ilości i nie mogłaby być mniejsza od jej połowy
    - położenie obozów na mapie przygody mogłoby się różnić od oryginalnego (do kilku jednostkowych pól mapy różnicy) zależnie od ilości miejsca na mapie przygody
    - gracz miałby możliwość wyboru, czy chce robić przygodę w wersji dotychczasowej, czy zmienionej. żadne zadanie nie mogłoby zmuszać gracza do wykonywania utrudnionej wersji przygód
    - przejście takiej "utrudnionej" przygody dawałoby bonus w PD na przykład +100%, lub nawet większy, aby zrekompensować straty PD z powodu mniejszej ilości jednostek niz oryginalna. oczywiste jest przy tym, że gracz musiałby samodzielnie dobierać składy jednostek do ataków i bloków; zmiany położenia obozów (nawet minimalne) wymuszałyby inne ustawienia własnych garnizonów przy blokowaniu, niektóre znane bloki byłyby niemożliwe do wykonania, za to pojawiłaby sie możliwość zastosowania innych.

  8. #18
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez von_Flaschke Zobacz posta
    - przejście takiej "utrudnionej" przygody dawałoby bonus w PD na przykład +100%, lub nawet większy, aby zrekompensować straty PD z powodu mniejszej ilości jednostek niz oryginalna. oczywiste jest przy tym, że gracz musiałby samodzielnie dobierać składy jednostek do ataków i bloków; zmiany położenia obozów (nawet minimalne) wymuszałyby inne ustawienia własnych garnizonów przy blokowaniu, niektóre znane bloki byłyby niemożliwe do wykonania, za to pojawiłaby sie możliwość zastosowania innych.
    Dosc karkolomne rozwiazanie, szczegolnie ze ze zmienionego rozkladu obozow wcale nie wynika, ze przygoda bylaby utrudniona.

    Druga sprawa - jesli zachowamy limit 200 jednostek w obozach i zaczniemy tylko manipulowac proporcjami i skladem, w duzej czesci przypadkow silne jednostki zostana podmienione na slabe i ogolnie walki sie ulatwia (szczegolnie na mapach gdzie wystepuja jednostki bez duzej ilosci zdolnosci specjalnych).

    Premiowanie tego dodatkowym expem wylacznie z tytulu tego, ze trzeba bedzie rozwalic pare obozow wiecej i poswiecic czas na przeliczenie wszystkiego w symulatorze spowoduje, ze konwencjonalnej przygody nikt nie bedzie robil.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Kolonia
    zaproponowane przeze mnie premiowanie przejścia trudniejszej przygody jest tylko jednym z wielu możliwych przykładów, mogą być zmiany w składzie dropów lub inne - których nawet nie próbuję przewidywać. jeżeli chodzi o interes robienia przygód to jest bardzo zróżnicowany, dla graczy z 50 poziomem nie ma żadnej motywacji chodzenia na przygody za PD, a takich jest coraz więcej.
    trzeba bedzie rozwalic pare obozow wiecej i poswiecic czas na przeliczenie wszystkiego w symulatorze spowoduje, ze konwencjonalnej przygody nikt nie bedzie robil.
    - a tutaj nie doceniasz naszych "miszczów" - 3/4 graczy prędzej zrezygnowałoby z gry niż poszło na przygodę bez ściągawki, więc będzie wystarczająca ilość chętnych do robienia przygód w sposób konwencjonalny.

    ponadto zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre przygody zostały od początku zaplanowane jako "jazda obowiązkowa" i tych nie powinno się zmieniać.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.