Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Co za ile - normalnie

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Co za ile - normalnie

    Może by tak na forum by umieścić taki przykładowy przelicznik.

    wiem, że handel swoje a przelicznik swoje, ale przynajmniej miałbym orientacje co i ile kosztuje ( standardowo/normalnie ) na danym serwerze.

    Czyli :

    Chleb : 1000 szt. = 10 monet.
    Napitek : 1000 szt. = 10 monet. <- tej ceny nie jestem pewien - gdyż nie kupuje ani nie sprzedaje napitku :P

    Ale czy nie można by stworzyć na bazie danego serwera takiej tabelki ?

    to by nico ułatwiło wystawienia "uczciwych/rozsądnych" ofert.. A nie ofert "z choinki urwanych" :P





  2. #2
    Osadnik Awatar Saxza
    Dołączył
    13.10.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Złota Góra
    1. Brak ankiety.
    2. Każdy serwer ma swoje przeliczniki i są one dynamiczne ,więc pomysł bez sensu
    3. Troche rozumu i troche szukania w ofertach i coś znajdziesz, leniom mówię : nie

    PS . Zmniejsz sygnature ,bo masz nieregulaminową wielkość - mogą usunąć bez ostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez Saxza ; 19.03.2013 o 17:53

  3. #3
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może to ci pomoże aczkolwiek ceny są tak zmienne że okreslenie na sztywno co ile i po ile, nie ma sensu.
    http://www.castleempiresim.com/trading.php

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kylan_Slyterin zejdź z drzewa i chodź do ludzi...
    Nie w sensie obraźliwym, ale jak grając tyle czasu można założyć tak nieogarnięty temat?

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ciekawe kto doniósł z moją sygnaturą ..... hmmmm ciekawe. A co do mojego pytania. To pisałem dla "Tłumoków" , że chodzi mi o pewną cenę realną - standardową. Co do serwerów pisałem, że każdy ma inny przelicznik handlu.

    Więc "jaśnie Panie" "Saxza" chce wiedzieć czy takie coś "Na Forum" jest możliwe..... Dla twojej niewiedzy chodziło mi o coś takiego na forum.





  6. #6
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Kylar_Slyterin Zobacz posta
    Może by tak na forum by umieścić taki przykładowy przelicznik.

    wiem, że handel swoje a przelicznik swoje, ale przynajmniej miałbym orientacje co i ile kosztuje ( standardowo/normalnie ) na danym serwerze.

    Czyli :

    Chleb : 1000 szt. = 10 monet.
    Napitek : 1000 szt. = 10 monet. <- tej ceny nie jestem pewien - gdyż nie kupuje ani nie sprzedaje napitku :P

    Ale czy nie można by stworzyć na bazie danego serwera takiej tabelki ?

    to by nico ułatwiło wystawienia "uczciwych/rozsądnych" ofert.. A nie ofert "z choinki urwanych" :P

    Każda taka tabelka to "psu na bude" - niepotrzebne i nieprzydatne

    Towar jest tyle wart ile nabywca jest gotów za niego zapłacić ! ... a ceny jaj to najlepszy przykład. Popyt kształtuje podaż ... i takie tam duperele - bede powtarzał to znudzenia

  7. #7
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie chodziło mi o prawo podaży i popytu bo znam się nieco na ekonomi.... Ale chodzi mi o zwykły przelicznik. Towarów które nie są w evenemencie tylko stałe. Nie chodzi mi o jakiś super ultra dokładny przelicznik ale o coś co przybliży mnie choć w małym stopniu do realnej ceny. Wiem, że wszystko się zmienia z dnia na dzień ale chociaż w przybliżeniu cena za towar.

    Dla tych co swoje powiedzą dam przykład :

    Chleb : 1000 szt. ~ 8-11 monet.

    Teraz mnie rozumiecie?





  8. #8
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Masz jedyny materiał który ma stałą cenę. Reszta się zmienia z dnia na dzień. (minus promocja oczywiście)


    Prostując podam przykład samego silosu. Raz kosztuje 3200 a raz 3800.
    Tak samo 100 granitu kupisz za 100 monet czasami za 120 a czasami nikt nie sprzeda taniej niż 140.
    Rozumiesz?
    Ale wiem o co ci chodzi. Aby podać ceny maksymalne po jakich można sprzedawać np. 10k marmuru i na słonecznym grodzie cena ta spadła do 220 monet ale zdaży sie ze ktoś kupi za 250 wiec nie można ustalić konkretnej ceny dlatego nikt ci takich informacji nie poda.

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    26.10.2012
    Posty
    535
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Brak ankiety. Wątek zamykam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.