Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: 'Skaczący' generałowie a bloki.

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród

    'Skaczący' generałowie a bloki.

    Od jakiegoś czasu czytam,że 'skakanie' generałów na mapie przygody to problem. Myślałem i myślałem i... nie wymyśliłem. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny. Jak na razie widzę bowiem same zalety. Wygląda to trochę głupkowato jak tak przeskakują ale na pewno nie jest to jedynie wada animacji. Generał w zneutralizowanej strefie przechwytywania wrogiego obozu porusza się szybciej. Co za tym idzie generałowie atakujący szybciej dochodzą do celu co zwiększa bezpieczeństwo bloków rundowych. Zwiększa się także pewność,że przejdzie przez zagrożony obszar w przypadku bloków 1R.

    Co do bloków 1R jest w sumie jeszcze lepiej - dotychczas blokujący walcząc 1 rundę czyli ok.20 sek. umożliwiał atakującemu przejście raptem 6 pól. Teraz skoro atakujący przemieszcza się szybciej może pokonać większy dystans czyli jest szansa na tworzenie nowych bloków.

    Zdjęcia z poligonu doświadczalnego (dzieci sawanny):

    Generał blokujący B i atakujący A wysłani jeden po drugim. Blokujący przechodzi 7 palików + inicjowanie walki. Atakujący 'wdeptuje' w strefę obozu 'a' na ósmym paliku i aby ją opuścić musi minąć 19. Dystans ponad 11 palików w ciągu 20 sekund.....



    ...a jednak się udało:

    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 07.03.2013 o 04:54

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    309
    Serwer
    Złota Góra
    dokładnie bloki jeszcze lepiej wchodza dzieki skakaniu generałów

  3. #3
    Osadnik Awatar Chymes
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sama sytuacja ze skaczacymi generalami jest sporym ulatwieniem, trzeba sie jednak pilnowac w kilku sutuacjach ktore dotychczas byly bezpieczne, np podwojny blok, wypuszczamy blok A, blok B i atak W, blok A ma za zadanie zablokowac oboz stojacy na drodze W, blok B blokuje oboz ktorego strefa obejmuje obszar 1-2 slupkow przed obozem atakowanym. Dotychczas taki blok byl robiony wedlug schematu: wypuszczamy A, wypuszczamy B w takiej odleglosci by blokowal B na 1-2 sec przed wejsciem W w strefe B i W ktory wchodzil w A 1-2 sec po zablokowaniu i w B 1-2 sec po zablokowaniu, jezeli ktos robi poradnik na pale to taki blok mu nie wyjdzie bo W w blokowanej strefie A nadgoni i wejdzie w B zanim zostanie zablokowana (oczywiscie tylko w przypadku gdy trasa B nie przechodzi przez strefe A i nie ma mozliwosci przyspieszenia jak W). Trzeba pilnowac by w takim bloku A i B wchodzily niemal jednosnie, a wiec albo przestawic garnizon B albo wczesniej wypuscic B i na odpowiednim slupku wypuszczac A i W.

    Pytanie najwazniejsze w calej tej sytuacji na ile jest ona powtarzalna, lub bardziej na ile powtarzalna jest "predkosc przyspieszenia". Analogicznie do Twoich scr czy sytuacja bedzie sie powtarzac za kazdym razem czy raz general atakujacy w blokowanej strefie przyspieszy bardziej a raz wolniej, a wiec blok koty pokazales wyjdzie zawsze czy wyjdzie czasem, bo jezeli przyspieszenie jest "stale" to pojawia sie ogromna mozliwosc zabawy z nowymi blokami.

    Chwile tez potrwa zanim poznamy pozostale anomalie. Niedawno general przyspieszyl mi w strefie juz podbitej, ale takiej gdzie blok byl robiony w poprzednich atakach, tak jakby blok "naznaczyl" kawalek ziemi na stale. Znajomi takiej sytuacji u siebie nie zauwazyli. Nie jest to problem bo mozna przestawic garnizon tak by omijal taka strefe lub jezeli sie nie da to ustawic atakujacego za blokujacym tak by ich trasa przez taka strefe sie pokrywala a wiec by przeskoczyli ta strefe w takim samym tempie, ale trzeba o tym pamietac i czesc blokow zweryfikowac jezeli taka sytuacja mialaby sie powtarzac

    Ale namieszalem, mam nadzieje ze da sie zrozumiec co napisalem ;p

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    02.06.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Kolonia
    Według mojej opinii samego mechanizmu bloków to nie zmieniło
    Zmieniomy został tylko sposób przesyłania danych (w szczegóły nie będę wnikał, bo nie jestem informatykiem) - graficzny obraz sytuacji na mapie widoczny na komputerach graczy jest teraz korygowany i to tak wygląda jakby generał przeskakiwał po kilka pól, w rzeczywistości idzie on do celu z taką samą prędkością jak wcześniej, tylko to co widzimy na monitorach bardziej przypomina rzeczywistość niż kiedyś.
    Przedtem zdarzały się takie sytuacje, że widzieliśmy na swoich monitorach udany blok, a w raportach z walki było coś innego - sam opisywałem taki przypadek w ub. roku, ale nie był on jedyny jaki mi się przytrafił. Jeśli to jeszcze odnajdę, to dokleję link do tamtego posta.
    Zmiany w grze prawdopodobnie wyeliminują taką sytuację, albo przynajmniej znacząco zmienią szansę jej wystąpienia. Może kiedyś doczekamy, że ten "skaczący" ruch generała będzie bardziej płynny

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W większości bloków blokujący B i atakujący W przechodzą po tej samej lub zbliżonej trasie przez strefę obozu A więc problem odpada. Jest bardzo mało bloków wymagających korekty a i ta jest możliwa, o ile obliczy się dokładnie prędkość generała w czasie szarży, która nota bene wydaje mi się stała podobnie jak cała sprawa całkowicie powtarzalna.
    von_Flaschke - sam miałem przypadki, gdy walki trwały w nieskończoność a generał był przejmowany a nie szedł do celu jak to było widać na monitorze. Ale obecnie raporty są zgodne z zamierzeniami. W podanym przykładzie z 'dzieci' B zaatakował obóz 'b' a generał A obóz 'a'.

    A to już bardziej praktyczne wykorzystanie. Czarni rycerze:
    Spoiler








    Obie fortece zniszczone przy zastosowaniu bloku 1R i dwóch fal ataku. Generałowie atakujący są w obu przypadkach w takiej samej odległości od celu więc bez różnicy,, który z nich to pierwsza a który druga fala byle wypuszczać ich w kolejności.

    Na obu screenach widzimy sytuację, gdy blok już się skończył, pierwsza fala jest po ataku a druga walczy dobijając cel. Nie mam weta ani puszkarzy ale oszczędziłem sobie 250 jednostek

  6. #6
    Osadnik Awatar Chymes
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez von_Flaschke Zobacz posta
    Według mojej opinii samego mechanizmu bloków to nie zmieniło
    Zmieniomy został tylko sposób przesyłania danych (w szczegóły nie będę wnikał, bo nie jestem informatykiem) - graficzny obraz sytuacji na mapie widoczny
    Zmienil sie i to bardzo co pokazuje m.in. przyklad pokazany przez Wojcimierza, udaja sie bloki ktore teoretycznie nie powinny sie udac ;p



    Cytat Zamieszczone przez Wojcimierz Zobacz posta
    W większości bloków blokujący B i atakujący W przechodzą po tej samej lub zbliżonej trasie przez strefę obozu A więc problem odpada
    Wiekszosc to nie 100% wiec w przypadku mniejszosci blokow problem nadal jest... powiedz ze "problem odpada" komus kto robi Zakazane eksperymenty pod oba zadania na 50lvl i wyklada sie na ostatnim bloku lub nawet ktoryms po drodze tracac puszki lub konie i zawalajac cale zadanie... ;p

  7. #7
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ze strony głównej:
    Drodzy Gracze,

    uprzejmie informuję, że wiemy już o utrudnieniu związanym ze "skakaniem"
    generała podczas niektórych przygód. Zachowanie to nie jest zachowaniem
    zamierzonym. Prace związane z wyeliminowaniem tego błędu już trwają,
    zanim jednak poprawka trafi na polską wersję gry, musi przejść szereg testów
    (już niedługo wspomniana modyfikacja trafi na serwer testowy).
    To tyle w temacie "skaczących generałów" Oby tylko dali znać gdy ten "błąd" będzie naprawiony Inaczej znów będzie narzekanie, że ktoś tam wtopił blok bo za późno wypuścił generała bo przecież miał skakać a nie skacze

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dla mnie to jest pod górkę,
    dwa razy z rzędu w wiktorze po 170 elity i koni w plecy.
    Dziękuję, nie robię wiktora dopóki tego nie naprawią.

    Jak kolega zwolik wyżej zacytował: to nie zamierzone działanie, więc mam nadzieję, że to naprawią.
    Dziwi mnie jednak sytuacja, że zepsuć szybko potrafią, a naprawiają miesiącami.
    Chociaż to akurat to standard.

  9. #9
    Osadnik Awatar Chymes
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    duble, triple, etc tez naprawiali... prawce trrwaly... kilka miesiecy wiec poki co trzeba sie oswoic z tym co jest

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    11.06.2012
    Posty
    65
    Serwer
    Słoneczny Gród
    jest lepiej jak skacze jak dla mnie moze tak zostac fajna zabawa w dzieciach i zakaznych jest z blokami po 1R

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.